Autor Wątek: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja  (Przeczytany 23775 razy)

Offline maciej1970

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Iława
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #30 dnia: 22.02.2016, 22:13 »
Znany na naszym forum sklep ma również w swojej ofercie te koszyki :fish: http://allegro.pl/koszyk-zanetowy-method-feeder-mikado-l-30g-1szt-i5983861816.html

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #31 dnia: 22.02.2016, 22:31 »
Niestety nie ma w sprzedaży zestawu z podajnikami 30 gr, szkoda bo takich właśnie używam najczęściej.

Marcin super opis, co do podajników 30 gram to są w ofercie Mikado, może po prostu nie było ich w sklepie w którym się zaopatrywałeś.
Tak są pakowane po dwa, mi chodziło o to, że nie ma zestawów foremka + 3 podajniki 30 gr, przynajmniej tak powiedział mi sprzedawca.
Są różne wersje tych zestawów sprzedawca widać nie zna całej oferty są zestawy foremka plus 3 kosze 20 gr albo 30 gr jest też zestaw z 40gr oraz River gdzie w komplecie są 30,40 i 50 gr
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #32 dnia: 22.02.2016, 22:54 »
No właśnie i w tym sklepie były wszystkie zestawy poza 30 gr. Na moje pytanie dlaczego nie ma takiego zestawu sprzedawca powiedział, że taki nie jest produkowany. Tak samo było u nich kiedyś z pelletami Lorpio, zaskoczyło ich moje pytanie czy mają pellet Method basic 8 mm. Byli przekonani, że Lorpio produkuje tylko pellety 2 mm.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #33 dnia: 22.02.2016, 23:16 »
No właśnie i w tym sklepie były wszystkie zestawy poza 30 gr. Na moje pytanie dlaczego nie ma takiego zestawu sprzedawca powiedział, że taki nie jest produkowany. Tak samo było u nich kiedyś z pelletami Lorpio, zaskoczyło ich moje pytanie czy mają pellet Method basic 8 mm. Byli przekonani, że Lorpio produkuje tylko pellety 2 mm.
Coś to panie słabo są zorientowani w branży :)
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #34 dnia: 11.03.2016, 19:34 »
Marcin, fajny teścik :thumbup:
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline dario0023

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #35 dnia: 12.03.2016, 06:27 »
Wczoraj zakupilem Mikado method - w sklepie sprawdzalem, czy foremka Drenana pasuje i niby jest ok. Zobaczę, jak to się ma, gdy będzie trzeba nabić zanętę.

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #36 dnia: 12.03.2016, 07:58 »
Ja już mam te koszyki i powiem, że lepiej są wykonane od Drennana. Cena w Wawie w MF to od 5 zł, zależy od gr.
Pasują idealnie i wszystko działa, testowałem osobiście




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline damiannn1993

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #37 dnia: 12.03.2016, 20:21 »
Tak jak wyżej, za test leci :thumbup: :beer:
Wszystko ok, tylko faktycznie szkoda, że jest krętlik zamiast łącznika :(

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #38 dnia: 12.03.2016, 22:37 »
Przecież możesz dać łącznik na styk i za koszykiem stoper :) tylko w podbieraku zostanie..
Ja jutro zamawiam 20, 30, 40 gramowe, formę i zaczynamy method feeder :D
Dawid

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #39 dnia: 22.03.2016, 17:31 »
Marcin fajny test! Ja też zakupiłem trochę tych podajników :) Zawsze to trochę taniej wychodzi niż Drennan.

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #40 dnia: 22.03.2016, 19:09 »
Fakt, wychodzi taniej. Ja też wyposażyłbym się w te podajniki, ale wolę foremkę Prestona :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline lu kas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PL/UK - UK/PL
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #41 dnia: 17.07.2016, 02:52 »
Panowie, ja temat widzę troszeczkę inaczej. Abstrahując już od różnic cenowych nie podoba mi się jedna rzecz. Mianowicie swego czasu natrafiłem na promujący materiał "Mikado Method Feeder" i myślę sobie "wchodzę", może coś ciekawego wymyślono. No i czar prysł, muszę przyznać, że się rozczarowałem. Otóż chodzi mi o to, że skoro zdawałoby się w miarę ceniona firma jaką jest Mikado chce wprowadzić do swojej oferty temat "Method Feeder" to na Boga :beg: niech coś zaprojektuje innowacyjnego, wprowadza do produkcji i sprzedaje. A ja niestety ale w tych podajnikach widzę Drennan'a a większe podajniki dziwnym trafem to wypisz wymaluj ESP. Fakt różnica w łączeniu przyponu, gramatura oraz cena to jedno. Ale kopiowanie do złudzenia sprzętu od innych producentów to jak na Mikado nie przystoi. Dajmy na to taki Preston, Guru czy Korum jakoś te marki potrafiły zaprojektować coś co jak spojrzymy na to to od razu wiemy "czyje to je". Jaxon zrobił identyko numer. OK z testu wynika, że materiał użyty nie najgorszej jakości, paleta gramatury może zadowalać a cena to wiadomo. Te zalety oczywiście mogą ucieszyć wielu wędkarzy łowiących Method Feeder. Ale uważam że taka firma jak Mikado powinna mieć coś własnego a nie alternatywnego (i np. wędkarze się teraz zastanawiają czy te podajniki będą pasowały do foremek Drennana czy tez nie) - uważam nie tędy droga. Napiszcie proszę co o tym sądzicie, chętnie poznam wasze opinie na ten temat. Pozdrawiam :)
"Nigdy się nie tłumacz – przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą" - Mark Twain

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #42 dnia: 17.07.2016, 07:07 »
No ja tam akurat nie widzę,żeby Mikado wyznaczało jakieś trendy,wprowadzało innowacyjne produkty itd :-\
Co prawda niektóre produkty firmy są całkiem całkiem,więc może etap najgorszej taniochy i dziadostwa mają już za sobą.
Więc jak dla mnie "taka firma jak Mikado" brzmi zbyt poważnie ;)
Tak czy inaczej mam żyłkę z Mikado,bliski kolega wędkę, w pudełku mam jakieś drobne akcesoria.Na tej podstawie mogę powiedzieć,że jest lepiej niż niegdyś,i że zmierzają prawdopodobnie w dobrym kierunku.
W II połowie lat 90-tych ,początkach 2000-nych miałem styczność z Mikado kilkukrotnie,i do dziś mam dystans,czy wręcz awersję. W tym samym czasie "wielbiłem" Shimano,Browninga czy nawet DAM'a,a teraz mam dystans ;)
Czesiek

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #43 dnia: 17.07.2016, 08:31 »
Na początku swojej działalności Mikado szajs robiło,  ale to było 15 lat temu i myślę że sprzęt jest dużo lepszy.  Ostatnio kupiłem Mikado Black Stone method feeder i jak na razie złego słowa nie powiem.  Wędka ma na rozkładzie 50 karpi do 9kg i super sobie radzi.  Myślę że  w dzisiejszych czasach duża firma nie może sobie pozwolić na produkcję dziadostwa bo ludzie zaraz opiszą na forach połamane wędki i rozwalone kołowrotki i nie będą kupować. Ważne żeby relacja ceny do jakości była na odpowiednim poziomie. Ostatnio zaciekawiły mnie duże podajniki Jaxon do metody,  coś jak mega method od ESP,  oglądałem w sklepie i z wyglądu spoko,  ciekawe jak w działaniu.  Cena wiadomo połowa ESP. Mikado tez ma coś podobnego w ofercie ciekawe które lepsze.
Paweł

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #44 dnia: 17.07.2016, 09:37 »
Zgadzam się z tum co napisał lu kas.

Mikado robi lepszy sprzęt niż Jaxon, dobiera lepsze blanki, może wieli ich kijów jest naprawdę perełkami. Ale nie zmienia to faktu, że jest to chińska centrala, sprzedająca chińskie produkty :)

Wiadomo, cena jest istotna, bo dla wielu podajnik z Drennana czy Prestona jest drogi. Jednak mi chodzi o coś innego. Firma musi mieć po pierwsze honor. Powinna się szanować. A taki szacunek zdobywa się poprzez nie kopiowanie w wierny sposób produktów innych firm. Zżynasz? Więc nie masz dobrych patentów ! Przykład - Browning na rynku akcesoriów do Metody... Po drugie - byc na topie i liczyć się na rynku to stawiać na innowacyjność, kreowanie, tworzenie nowości, testowanie, wynalazczość. Niestety, Metoda w wydaniu Mikado to nic innego, jak sprzedaż podajników zerzniętych od innej firmy, mamy oczywiście niższą jakość za niższą cenę. Jak dla mnie to poniżające. Bo robi z nas, Polaków, kogoś jakby 'wieśniaków', co to swojego nie wymyślą, potrafią tylko sprzedawać podróby. A tak nie jest, widać to chociażby po rynku przynęt spinningowych, na którym jesteśmy mocarstwem wręcz. Skoro da się robić woblery, gumy, jigi, cuda wianki - to czy nie da się robić własnych podajników do Metody, koszyków z małą ilością otworów dostarczających towar na większą głębokość? Czy trzeba być jakimś wielkim wynalazcą? Oczywiście, że nie...

Jak na razie, najlepszą rzecza jakie Jaxon czy Mikado robią po polsku, są katalogi. Jedna z niewielu rzeczy naprawdę made in Poland. I trzeba przyznać dobra. Bo w rzeczywistości podajniki już takie na przykład nie są, na zdjęciu wyglądają znacznie lepiej :)


Wiecie, co jest takiego w firmach brytyjskich, co sprawia, że się chce używać ich sprzętu? Tam wiadomo, że ktoś za tym stoi, ktoś wymyślił dany sprzęt pod dany gatunek, co chwila pojawia się jakaś aktualizacja, coś nowego. I jest jeszcze lepiej. Preston na ten przykład swoje podajniki wyposażył w rozchylone żebra, zmienił foremkę. Drennan co chwila wypuszcza nowości, od przynęt  i atraktorów po spławiki, które są jeszcze lepsze. Guru raczy co jakiś czas nowością, od najlepszych koszyków otwartych, po innowacyjne Hybridy. Te rzeczy sa łowne, są sprawdzone i zaprojektowane dokładnie do tego, o czym mówi producent. Bez ściągania ryb z najdalszej części łowiska.

A w Polsce? Na rynku zanętowo - przynętowym, gdyby nie Lorpio, to mielibyśmy dalej skansen. Są już perełki, jak firmy Feeder Bait czy MethodMania, i widać, że pojawiają się rzeczy, których nie mają Angole. Czy trzeba Einsteina aby zrobić zanętę na mączkach rybnych?


Jeżeli chodzi o koszyki - posucha. Zero zmian, firmy Wirek, Kostal, Dragon czy Mikado wciąż błądzą. Zamiast pójść do przodu, wciąż to samo, rurka antysplątaniowa cały czas się sprzedaje w wielkich ilościach :) Jeżeli koszyk z Wirka z zębami miał być rewolucją, to pytam u kogo się takowa dokonała? Ja  w ogóle mam wrażenie, że właściciele tych firm nie potrafią łowić i nie znają feedera, stąd ten zastój technologiczny. To nie jest tak, że wędkarz produkuje coś, tutaj rzemieślnik próbuje wykorzystać swój warsztat do czegoś. Panowie,  czasy produkcji garażowej się kończą. Jesteśmy w Europie, i tandeta nie powinna widzieć światła dziennego. Aby taki Wirek ruszył zmiejsca, potrzeba się związać z testerami, dobrze łowiącymi grunciarzami i szukać, szukać , szukać. Metalowe koszyki są lepsze od plastikowych, aż się prosi o wykorzystanie lepszej technologii. Niestety, brak pomysłów, kiepski marketing, zapewne domowy, sprawia, że firmy są wciąż 'garażowe'. A można podbijać rynki w Europie!

Czy tak ciężko robić koszyki, które mają obciążenie chowane do środka? Czy nie można produkować troków do nich, zestawów do montażu helikoptera, szybkozłączek, rurek odsuwających przypon? Jeżeli firma Lorpio coś takiego wypuści, ma zapewnioną sprzedaż, bo ma swoje kanały dystrybucji. Polacy są głodni takich rzeczy. Ale trzeba to przetestować, pokazać, zachęcić do kupna. Bez podejścia 'targowiskowo-jarmarcznego', które cechuje polskie firmy.

A co do wędek... Pisałem już, że forma na D zamawia swoje kije jak słyszałem u Chińczyka. Wyobraźcie to sobie, nowy feeder pod karpia mniejsze i liny, także pod leszcze, dopracowany przez XIao Ping Ponga. Który takich ryb na oczy nie widział. Firmy jak Korum, Drennan, Daiwa itd same opracowują kije pod dane gatunki, produkcja jest w Chinach. Widzicie różnicę? Więc jak mi ktoś powie, że 'to jest nowy kij firmy D, specjalnie zaprojektowany pod...' - to mnie śmiech ogarnia. Bo to jest droga na skróty, kij bez żadnych testów i badań większych. Wcale nie został zaprojektowany pod te ryby, złożono go z danych podzespołów. Kto go składał? Ten co robi koszyki z Jaxona? :D Dziwicie się, dlaczego seria Drennan 7 ma 25 różnych kijów w ofercie? Każdy jest inny, każdy pod inne warunki, pod różne ryby, inne techniki. Tam jest ktoś, kto to zaprojektował na daną wodę, jest to sprawdzone. Szukasz czegoś? Tam to powinieneś znaleźć, taki jest wybór, zainteresuj się - a znajdziesz.

Dlatego uważam, że powinniśmy jako wędkarze żądać od pewnych firm produktów na odpowiednim poziomie. Albo chcemy być w pierwszej lidze, albo okręgowej, być zaściankiem Europy.  Albo chcemy, aby polskie produkty były polskie, chcemy aby Polacy naprawdę coś robili, albo tylko 'chcemy', a zadowalamy się zwykłą chińszczyzną, na której ktoś wybił dumnie nazwę J...n  czy M...o. Na dodatek brzmiące nie polsko, bo przecież byłby wstyd nazwać firmę np. Borkowski. U nas musi być coś albo z literą x albo brzmiące po angielsku lub japońsku :) Przypomnę, firmy Nash, Drennan czy Preston, swoja nazwę wzięły od nazwisk założycieli :)
Lucjan