Autor Wątek: Shimano Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g  (Przeczytany 5519 razy)

Offline Ronin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: feeder
Witam,
Dziś ze sklepu odebrałem zamówione wcześniej wędzisko jak w tytule posta tj.: Shimano Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g. Wędkę tę kupiłem pod wpływem tego, że potrzebowałem wędki 2,7m lecz ze względu, że musiała pasować do mojego pokrowca Anaconda 3 Sec.Travel Rod System, która nota bene mieści wędki do długości 140 cm, a najlepiej jest gdy jest mniej, czyli około 135 cm. Z tego powodu odpadł picker mojej ulubionej firmy Trabucco Precision XT Pro Picker 270 - 35 gr, który jest długości według danych producenta 142 cm. Tyle wstępu, przystępujemy do opisu i testu ;)
Cały zestaw wraz z pokrowcem, o którym mogę powiedzieć tyle, że to zwykła szmata z napisem Shimano - ale to chyba już taki standard :P


Pomijając sam pokrowiec do wykonania wędki nie można się przyczepić. Fakt, że za 600 PLN można by było wymagać kilku lepszych komponentów, jak choćby "oczko" do zaczepienia haczyka, które sprawia wygląd drutu bazarowego (widać to na którymś zdjęciu), ale ogólnie wszystko jest OK :thumbup: Kij generalnie jest starannie wykonany z przyjemną  piankowo-korkową rękojeścią. Do wędki w komplecie są 3 szczytówki wykonane z węgla o równej długości. Krzywa ugięcia szczytówek to 0.75 oz, 1.0 oz, 2 oz. Do przechowywania kompletu szczytówek producent dał plastikową tubę.


Co do uchwytu nie jest to Fuji ale bardzo ładnie wygląda jak i dobrze trzyma kołowrotek (do testu użyłem dwóch kołowrotków: pierwszy Ryobi Applause 5000 o masie 357 g, drugi to Okuma travertine baitfeeder 45 o masie 444 g)

Przechodząc do tego co Tygrysy lubią najbardziej, a no co większość czeka, czyli do ważenia.
Zestaw o długości 9ft czyli 270cm - waga wskazała 144g


Zestaw o długości 11ft czyli 330 cm wraz z dopałką 60 cm - waga wskazała 173 g

Wyważenie wędek

Długość 9ft wraz z kołowrotkiem Ryobi Applause 5000


Długość 11ft wraz z kołowrotkiem Ryobi Applause 5000


Pomiar średnicy blanku zaraz za uchwytem kołowrotka - suwmiarka wskazała 11,3 mm

I na koniec kilka zdjęć z ugięć wędki o długości 9ft 270 cm czyli bez dopałki, która dodatkowo przesztywnia blank, z założoną szczytówką 2oz.

Pod obciążeniem 100 g


Pod obciążeniem 150 g


Pod obciążeniem 200 g



Jak na moje oko wędka ta posiada akcję semi –paraboliczną.
Podsumowując myślę, że wędka spełni moje pokładane w niej oczekiwania, czyli do łowienia małych i średnich ryb na małych zbiornikach PZW. Choć myślę, że mocy jej również nie zabraknie w przypadku spotkania osobnika 10 kg ;) Życie pokaże co jest wart ten sprzęt nad wodą, bo na sucho prezentuje się godnie.
Pozdrawiam
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem!!!

Offline Ronin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Shimno Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g
« Odpowiedź #1 dnia: 27.02.2016, 18:20 »
Dodatkowe zdjęcia
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem!!!

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 345
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Shimno Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2016, 18:28 »
Czekałem, aż ktoś pokaże jakieś foty nowego beast master dx, noi jest. Wędka prezentuję się super, fajny czarny blank, konkretna prezentacja, daj znać po testach nad wodą :thumbup:
Sławek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimno Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g
« Odpowiedź #3 dnia: 27.02.2016, 18:32 »
Fajna wędka i recenzja :thumbup:.

Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Shimno Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g
« Odpowiedź #4 dnia: 27.02.2016, 18:53 »
Ronin, gratuluję wyboru, no i oczywiście zakupu. Jeśli nie nadepniesz na kij, jeśli nie włożysz go w szprychy,
będziesz się nim długo cieszył - przecież to Beast Master :) Ładnie się wygina, piękny łuk - brak przesztywnień, niska masa, ech!
Za robotę :thumbup:
Ciesz się kijkiem :)
Jacek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Shimno Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g
« Odpowiedź #5 dnia: 27.02.2016, 20:56 »
Piotr, dzięki za recenzję!

Chyba zdjęcia wędki pod obciążeniem się nie wyświetlają.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Ronin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Shimno Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g
« Odpowiedź #6 dnia: 27.02.2016, 21:16 »
Mateo,
Miałem problem z uploadem ze zdjeciami na serwer i nie załaodowało ich. Po raz pierwszy robiłem je na tym forum i wyraźnie coś poszło nie tak.
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem!!!

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Shimno Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g
« Odpowiedź #7 dnia: 28.02.2016, 06:38 »
Piotr, dzięki za recenzję!

Chyba zdjęcia wędki pod obciążeniem się nie wyświetlają.


Wyświetlają się, są to te z drugiego postu. ;)

Co do wędki, super kijek. :thumbup:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Shimano Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g
« Odpowiedź #8 dnia: 28.02.2016, 15:20 »
Z tego, co widzę, zdjęcia wstawiałeś przez serwis zapodaj.net.
W treści wiadomości są właśnie linki do nieistniejących plików na zapodaj net.

Później dodałeś zdjęcia w inny sposób, czyli poprzez nasz system załączników. Też może być, ale wtedy nie masz możliwości umieścić zdjęć w treści wiadomości.

Jeśli więc chcesz umieszczać zdjęcia w treści wiadomości, musisz poprawnie umieścić je na serwerze zewnętrznym (np. zapodaj.net) i wstawić do wiadomości poprawne linki lub dodać zdjęcia do naszej Galerii na forum i wtedy podać linki z Galerii w treści wiadomości.
Tutaj opis Galerii -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1208.0

Żeby nie wyglądało to źle, pousuwam niedziałające linki do zdjęć z Twojej wiadomości. Pamiętaj, sam też masz możliwość edytować swoją wiadomość.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Shimano Beast Master DX Feeder 9'-11' Multi Light 70 g
« Odpowiedź #9 dnia: 28.02.2016, 21:46 »
Ciekawy ten kijek , już nie pamiętam dokładnej nazwy ale wydaje mi się że miałem go w rękach na Rybomanii. Opis ciekawy :thumbup:
Grzegorz > Kołobrzeg