Autor Wątek: matchless - moje filmy i relacje z sesji wędkarskich  (Przeczytany 24658 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #30 dnia: 27.04.2016, 22:03 »
Po pierwsze: Genialne.
Jak mnie łowienie tyczką do tej pory zupełnie nie rajcowało, to po obejrzeniu filmu mam ochotę spróbować :)
 :bravo:
Sprawa kamery. Jeśli masz możliwość ładowania przez usb, to power bank rozwiąże sprawę.
Marcin

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #31 dnia: 27.04.2016, 22:27 »
Widzę, że na Rudzińcu coś skubało :)
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #32 dnia: 28.04.2016, 07:59 »
Po pierwsze: Genialne.
Jak mnie łowienie tyczką do tej pory zupełnie nie rajcowało, to po obejrzeniu filmu mam ochotę spróbować :)
 :bravo:
Sprawa kamery. Jeśli masz możliwość ładowania przez usb, to power bank rozwiąże sprawę.

Dzięki za miłe słowo. Generalnie myślałem, że uda się niektóre rzeczy lepiej pokazać, nakręcić. Wydawało mi się, że to kwestia kliknięcia i kamera sama nagrywa a trzeba tego cały czas pilnować. Dużo pięknych brań i ryb - chyba tego dnia najlepszych nie udało mi się nakręcić bo zapomniałem o baterii w kamerce i myślałem, że kręci a okazało się, że była do wymiany bo się już wyładowała. Wydaje mi się, że jak ktoś kręci (na przykładzie filmów Górka) to wygląda to trochę lepiej i jest możliwość pokazania większej ilości szczegółów, ujęć. Tutaj pozostaje jedynie statyczne kręcenie. Ja do ręki kamery wziąć raczej nie chcę bo najzwyczajniej było by to trudne przy łowieniu tyczką. Za każdym razem czegoś się tam uczę, widzę na co zwracać uwagę itp. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Kombinuję też z dźwiękiem.

Widzę, że na Rudzińcu coś skubało :)

No skubało i to bardzo (na dużym stawie). Jest trochę problem z drobnicą (karasie i płotki). Brały nawet na duży, twardy pellet. Przeniosłem się na mały na 2 godzinki, żeby pociągnąć coś większego. Myślę, że jak na dużym się karpik rozkręci to wtedy ta drobnica odrobinę odpuści.
Grzegorz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #33 dnia: 02.05.2016, 06:47 »
Z wczorajszej sesji. Niestety nie nagrywałem bo zapomniałem kamery. Szkoda, bo ryby brały jak szalone.
Na zdjęciu chyba największy ze złowionych (choć wszystkie tego dnia były spore) karpi. Złowiłem 16 karpi i 3 jesiotry. To dobry wynik, zważając na to, że tego dnia ryby mizernie współpracowały.
W zasadzie wszystkie ryby złowione pod brzegiem. Oczywiście wszystkie ryby łowione tyczką.


Grzegorz

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #34 dnia: 02.05.2016, 06:59 »
Chyba liczyłeś na większego,bo taka mina smutna ;D
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #35 dnia: 02.05.2016, 07:40 »
Haha nieee, takie mi wystarczają. Ja z reguły mam taką minę :D Rybki brały rewelacyjnie więc w sumie nie było powodu do smutku :D ;)
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #36 dnia: 02.05.2016, 08:58 »
Ładny wynik Grzesiek, gratulacje! Czy ja dobrze widzę, czy to nie aerator na zdjęciu? :)  Przy nim zawsze jest ryba, to dobre miejsce ale i ryzykowne...
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #37 dnia: 02.05.2016, 10:31 »
Ładny wynik Grzesiek, gratulacje! Czy ja dobrze widzę, czy to nie aerator na zdjęciu? :)  Przy nim zawsze jest ryba, to dobre miejsce ale i ryzykowne...

Dzięki Lucjan ;)
Dobrze widzisz, to urządzenie do natleniania wody. W tej chwili nieczynne, załączają je dopiero w silne upały. Usiadłem tam bo nie było miejsca gdzie indziej.
Trzeba było uważać, żeby ryby w to nie wchodziły i nie wplątywały się. Oczywiście jak był odjazd to ryba od razu ruszała w tamtym kierunku. Wiedzą jak się ratować.
Grzegorz

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #38 dnia: 03.05.2016, 14:51 »
Jak znam to miejsce to łowiłeś delikatnie prawo-skos tam jest taki dołek? Czy mocno w lewo przy brzegu ? Ładny wynik gratuluje, ja dzisiaj byłem na Kanale i powiem że całkiem, całkiem
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #39 dnia: 04.05.2016, 08:46 »
Łowiłem i na lewo i na prawo. Raz tutaj, raz tutaj. Po każdej rybie było jakieś zamieszanie, więc donęcałem i przenosiłem się z łowieniem na drugą stronę.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #40 dnia: 05.05.2016, 01:42 »
Fajne filmy Grzesiek, to łowisku w Rudzieńcu wygląda zajebiaszczo! :D A muzą w tym krótszym filmie pozamiatałeś :P

W Rudzieńcu łowisz z amortyzatorem wyciągniętym z boku, około metra... Pomaga to holować większe sztuki? Używasz pustych gum? Cholera, mam kilka łowisk z karpiami około 10 kilo i zastanawiam się czy dłuższy amortyzator by coś pomógł. Poza tym można spróbować łowić płoć w ten sposób (na łowisku karpiowym)... Hm, ciekawe, jak by to działało?

Ja nie mogę dać innej muzy do swoich filmów, zaraz wyskakują mi informacje o tym, że ktoś mnie 'zgłasza' o kradzież (mam to nawet z kupną muzyką). Ty tak nie masz?
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #41 dnia: 05.05.2016, 07:26 »
To łowisko jest a przynajmniej było bardzo dobre. Są tam dwa stawy. Jeden "duży", gdzie pływają mniejsze ryby, karpie takie do 3 kg i ten mniejszy (z ostatniego filmu z marginem), gdzie jest troszkę większa rybka. Generalnie są to dwa stawy, mało urozmaicone, w kształcie prostokąta i kwadratu. Na tym większym z reguły odbywają się zawody wędkarskie - tam też często startuję z tyczką. Podobno w zeszłym roku coś tam było przerabiane, jakiś rów pogłębiany... nie wiem dokładnie co ale ryba jakby trzyma się zdecydowanie dalej od brzegu, tyczką nie jest już tak łatwo ją sięgnąć. Kiedyś robiło się tam świetne wyniki. Trzeba było się napracować ale jak ktoś znał łowisko i zachowanie ryb to można było świetnie połowić. W tym sezonie ryby zachowują się zupełnie inaczej i mam wrażenie, że będzie z nimi trudno.

Na tym mniejszym znów rybka trzyma się zdecydowanie bliżej brzegu. Kto o tym wie to łowi. Jeśli ktoś nie wie to rzuca gdzieś na środek i czeka na przypadkowe branie. Mnie interesuje to łowisko bo jest dobrym do ćwiczenia margina a przyznam, że w Polsce trudno o takie łowiska.

Łowię pustymi amortyzatorami, w tym sezonie przerzuciłem się testowo na Vespe i na razie się sprawdzają. Są troszkę sztywniejsze ale średnice są jakby mniejsze od odpowiedników innych firm. Ta wystająca guma jest zablokowana konektorkiem. Wygląda to tak:



Generalnie ten luz, który zwisa, nawet w przypadku dużej ryby na wędce nie jest wciągany przez rybę. Może, gdyby uwiesił się na haczyku taki 10-12 kg karp było by inaczej, ale na takich do 8 kg (bo takie do tej pory mi się trafiały) ten beadsik skutecznie blokuję gumę. Mimo to, jest to rozwiązanie dosyć dobre przede wszystkim ze względu na to, że nie ucinamy gumy, którą kupujemy. Jak się zniszczy odcinek przy szczytówce można go uciąć bo jest z czego ubrać tej gumy. Jak holujemy rybę, możemy ręcznie go przesunąć i tym samym zwiększyć ilość gumy, którą holujemy rybę już na samym topie. Dzięki temu też można sobie napinać odpowiednio gumę, można zostawić ją luźniejszą lub ściągnąć bardziej, by była sztywna jeśli jest taka konieczność. Kiedy montujemy amortyzator typowo na pulla bung albo przez slot boczny ale z równo dociętą gumą nie można już tego robić. W samym łowieniu ten zwis nie przeszkadza, guma pływa po wodzie, ryb to nie odstrasza.

Dłuższy amortyzator z pewnością pomoże w przypadku dużej ryby, ale w tym przypadku trzeba by powiększyć nieco średnicę tego całego beadsa (bo jest stosunkowo niewielka), tak by w przypadku na prawdę dużej ryby, poprzez napięcie gumy i zmniejszenie jej średnicy po prostu "puścił" ten luz, który zwisa i tym samym wydłużył nam gumę o ten zwis. Trzeba by ten otworek powiększyć z wyczuciem, tak, by nie było to nagminne tylko faktycznie sprawdzało się w przypadku dużych ryb. Metr gumy robi na prawdę robotę, przekonałem się o tym w zeszłym sezonie, kiedy miałem podocinane na długość topu i faktycznie później brakowało tego kawałka. Ryba wyciągała amortyzator do oporu aż na końcu po prostu się spinała bo było zbyt sztywno. Na topach od Daiwy, który mam dłuższe o jakieś 60 cm miałem zdecydowanie mniej spinek - bo i samej gumy było o 60 cm więcej.

Jeśli chodzi o płotki, to mnie często zdarzają się jako przyłów. Generalnie nie zdarzają się spinki ryb. Fakt, że tutaj amortyzator o nieco mniejszej średnicy byłby lepszym rozwiązaniem, ale wiadomo, że na komercji, gdzie występują większe rybki to już spore ryzyko. Nie chodzi już o samą wytrzymałość, bo myślę, że taki amortyzator 1,8 (pusty w środku) spokojnie poradzi sobie również z rybkami do 4-5 kg. Problem polega na tym, na ile jesteśmy w stanie sobie pozwolić na tak dalekie odjazdy i słabą konktrolę nad dużą rybą. Bo tutaj już niestety ryba robi z nami co chce ;)

Jeśli chodzi o muzykę to ja daję tą darmową z biblioteki youtube. Jak dałem ACDC to muzyka w filmie już zaraz po publikacji była zablokowana. Myślę, że tam to idzie z automatu. W przypadku polskiej muzyki może być nieco lepiej. Mnie na razie nie zgłaszają o kradzież, myślę, że dlatego, że nie mam takiej oglądalności co Ty.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #42 dnia: 05.05.2016, 07:43 »
Ciekawie wygląda ta woda, może bym się wybrał na nią jak będę w Polsce? Opłaciłem wody okręgu katowickiego, nie mam jak zrobić dopłaty do Opola, więc zapewne będzie kiepsko z wykupieniem pozwolenia, i znowu wody PZW mi odpadają...

Muszę wymienić gumy w dwóch topach u siebie, i chyba zrobię podobnie jak Ty, z tą modyfikacją, że zostawię sobie z pół metra gumy, co pozwoli mi powalczyć z większymi karpiami mniejszymi amortyzatorami. Mam łowisko z karpiem i płocią, gdzie łowiąc przy brzegu złowiłem swoje rekordowe 41 i 39 cm. Niestety przy brzegu biorą tez największe z karpi, przez co walka jest ciężka, albo płoć sie może spinać, albo karpia holuje się ponad 10-15 minut na cienkim amortyzatorze. To rozwiązanie może wiele pomóc, dzięki :D

Myślisz, że to łowisko w Rudzieńcu będzie czynne na początku czerwca?
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #43 dnia: 05.05.2016, 07:54 »
Łowisko będzie czynne na pewno. Aktualnie czynne jest od piątku do niedzieli od ;8:00 do 18:00 chyba. Później prawdopodobnie do 20:00 będzie.
Jak będziesz chciał tam połowić daj znać, to się umówimy. Znam też inne, świetne jeziorko w okolicach Kędzierzyna, gdzie można połowić piękne ryby. Mogę Cię tam zabrać.
Tam złowiłem swoje "życiówki" na tyczkę.
Grzegorz

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: matchless - moje filmy - łowienie karpi tyczką
« Odpowiedź #44 dnia: 05.05.2016, 08:16 »
Może małe zawody Polska- UK ? :D :P
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać