Autor Wątek: Włos na haczyku z łopatką?  (Przeczytany 32157 razy)

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Włos na haczyku z łopatką?
« dnia: 31.12.2014, 00:18 »
Cześć
Wybaczcie mi takie proste pytania ale nigdy dotąd nie wiązałem przyponów z włosem na hakach mniejszych niż 8. W pobliskich sklepach nie potrafię trafić na haczyki <12 z oczkiem, a jeden ze sprzedawców stwierdził, że nie ma problemu aby taki włos zawiązać na haku z łopatką.
Pytam więc czy i w jaki sposób taki włos na łopatkach wiążecie?
 ;)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #1 dnia: 31.12.2014, 00:35 »
np.osemke
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #2 dnia: 31.12.2014, 00:43 »
Myślę, że w sklepach online powinieneś bez problemu takie haczyki z oczkiem dostać.
Ja właśnie do metody głównie stosuję haczyki z oczkiem nr 14 i wiążę je węzłem bez węzła.

Jeśli zaś chcesz normalnie zawiązać haczyk z łopatką, to możesz klasycznym węzłem, jak na shcemacie poniżej i wystający od dołu odcinek żyłki potraktować jako włos.

Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #3 dnia: 31.12.2014, 06:10 »
kshell66 - ja bym uważał na tego sprzedawcę. Hak z łopatką zazwyczaj nie ma profilu dobrego do zacinania jak przy włosie i skuteczność może być obniżona. Równiez grubość drutu może być zbyt mała. Od takich osób można usłyszeć, że tym feederem mozna łowić na spławik a  karpiówką się świetnie spinninguje...
Najlepiej poproś go aby sprowadził haki - podaj mu kilka firm (Drennan, Preston, Guru, Kamasan). Lorpio jest dystrybutorem hurtowym i zaopatruje sklepy i takie haki ma - tak więc lepiej aby sprzedawca się zaopatrzył lepiej a nie proponował tego co już ma. Wide Gape i Specimen z Drennana w całej rozmiarówce - jakby mial w sklepie to by wystarczyło na wszelkie okazje - od Metody po łowienie na rzekach.

Trzeba wspierać lokalne sklepy - ale one tez muszą wspierać wędkarzy ;)
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #4 dnia: 31.12.2014, 09:51 »
Najprosciej zamowić przez neta haki jakie sie nam podobają i po problemie
Krzysztof

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #5 dnia: 31.12.2014, 10:02 »
Wiadomo, że najprościej.. ale nie każdy ma też jak zawsze to zrobić. Pozatym nie oplaca się zamawiać jednej rzeczy bo sama przesylka wychodzi droże.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #6 dnia: 31.12.2014, 10:10 »
Ja kupując na Alledrogo np. staram się zawsze szukać w przedmiotach sprzedającego rzeczy których używam a które by można dołączyć do przesyłki! Z hakami z zasady tak postępuję !!
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #7 dnia: 31.12.2014, 10:16 »
Masz rację Karolo! Jednak warto inwestować w swój sklep. Najleiej aby dopasowywał sie on do potrzeb wędkarza - a nie na odwrót. Myślę, że wielu sprzedawców chętnie zamówi coś co sie sprzedaje i podnosi 'renomę'. Podczas nastepnej wizyty warto zapytac czy ma on ochotę zwiększyć asortyment - będziesz wiedział na przyszłość jakie ma podejście. Haki do włosa powinny się w ciagu roku, dwóch stać tak popularne jak wypychacze lub świetliki conajmiej.

Lucjan

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #8 dnia: 31.12.2014, 10:22 »
Tu masz racje :) ale ciężko na allegro dobre haki znaleźć :/ 

Luk masz rację. Wczoraj byłem w zaprzyjaznionym sklepie i pogadalem sobie troche. Podałem mu pare rzeczy, które by mi się przydały i sprzedawca bez wahania powiedział,że zobaczy co znajdzie w katalogach itp. Jak bedzie to bez problemu zamówi. Problem w tym że ma dostęp do Shimano, traper, mikado, maver, konger, jaxon, dragon. I kilka innych. Głównie polskie ogólno dostępne firmy... I np haki bezzadziorowe niewiem czy ktoś z nich posiada odpowiednie do metody :/

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #9 dnia: 31.12.2014, 10:24 »
Ja stosuję Drennana Wide Gape Specjalist! z mikrozadziorem!! Są ok i na Alledrogo ich nie brakuje!! a pokazały się i bez zadzioru widzę
Arek

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #10 dnia: 31.12.2014, 10:28 »
Dzięki Arek! Jeśli chodzi o haczyki bez lub z mikro zadziorem do metody to niewiem na co zwracać uwagę.. i tu leży mój problem :/

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #11 dnia: 31.12.2014, 10:32 »
Na jezioro bez ,a na rzekę z mikrozadziorem ja stosuję!!
Arek

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #12 dnia: 31.12.2014, 10:41 »
Dzięki chłopaki za pomoc. Ja chciałem jak najwięcej rzeczy w sklepie zobaczyć i pomacać stąd najpierw wycieczka po okolicznych sklepach. Przy okazji tych zakupów nabyłem ponad połowę rzeczy które będę potrzebował na rozpoczęcie sezonu od metody :) ogólnie brakuje mi już tylko pelletów i może jakiejś procy jeśli zdecyduje się na łowienie spławikiem. Co do haczyków to nabyłem 16 drennana z łopatką (chyba wide gape) ale gdy je wiąże tak jak zawsze to "włos" wychodzi od wewnętrznej strony haka stąd było moje pytanie. Zgadza się ze nie opłaca się kupować jednej paczki haczyków przez net a puszczać się w szał zakupów tylko po to aby kupić paczkę haczyków też jest nie ten tego ☺
Luk muszę wziąć w obronę mojego sprzedawcę bo to jedyny sprzedawca jakiego znam, który potrafi odradzić mi droższy zakup (mimo że sprzęt posiada na sklepie) i doradzić tańszy. Jeszcze się nie zdarzyło abym z tańszego jego zamiennika był niezadowolony :) Muszę poprosić aby zamówili haczyki z oczkiem i będzie git :)

P.S.
Dodam że w wędkarskim czy to prawdziwym czy internetowym wydałbym najchętniej całą wypłatę. Ponieważ jednak uważam się za człowieka rozsądnego to w wędkarskim zachowuje się jak facet z klubu AA w monopolowym - zaciskam pięści, ocieram pod z czoła i mówię sobie, że radę :)

Za wszelkie błędy odpowiada Fleksy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #13 dnia: 31.12.2014, 10:48 »
Karolo - możesz poszukać haków Drennan Specimen z mikro zadziorem. Na wody stojące możesz skruszyć grot kombinerkami  aby było wygodniej. Na hak nr 12 łowisz wszysko praktycznie.

Jeżeli chcesz to ten hak może byc również wykorzystywany do łowienia gdzie nabijasz przynęty. Na rzekę do gruntu lepiej jest dać większy hak (8 i 6), do spławika mniejszy (12 i 14). W ten sposób nie musisz kupować wielu wersji. Na Twoim miejscu kupiłbym haki nr 6, 8, 12 i 14 - i w ten sposób masz niezły zestawik. U mnie te haki kosztują około 1 funta za paczkę, tak więc nie jest to drogo... Starczy to na bardzo długo - wiązanie ich węzłem bez węzła jest banalne, z włosem ciut trudniejsze - ale nie powinieneś miec problemów.
Lucjan

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Włos na haczyku z łopatką?
« Odpowiedź #14 dnia: 31.12.2014, 10:56 »
Luk a dokładnie te gumki pozycjonujące można kupić czy dobierasz z czegoś co masz dostępne w domu. Ja też chcę zrobić samemu przypony do metody, akurat mam Drennan Specimen.

Ogólnie to zawiązać haki węzłem bez węzła z włosem jest bardzo proste a jak dla mnie nawet łatwiejsze niż wiązanie haków z łopatką :)