Autor Wątek: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb  (Przeczytany 34832 razy)

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #30 dnia: 14.07.2016, 21:31 »
Bo mamy wolne biegi w kołowrotkach czy hamulce które można poluzować :P
A np w tym samym czasie idziemy do kolegi 100m dalej porozmawiać :P
A skoro teren bezpieczny czyli nikt nam nie ukradnie nie ma w sumie większego przymusu siedzieć przy wędkach cały czas :P
Przecież nie będziemy zwijać zestawów na brzeg i chować wędek jak chcemy isc gdzieś na 20 minut :P są sygnalizatory więc jak coś weźmie to i tak przybiegniemy :P
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #31 dnia: 14.07.2016, 21:37 »
Bo mamy wolne biegi w kołowrotkach czy hamulce które można poluzować :P
A np w tym samym czasie idziemy do kolegi 100m dalej porozmawiać :P
A skoro teren bezpieczny czyli nikt nam nie ukradnie nie ma w sumie większego przymusu siedzieć przy wędkach cały czas :P
Przecież nie będziemy zwijać zestawów na brzeg i chować wędek jak chcemy isc gdzieś na 20 minut :P są sygnalizatory więc jak coś weźmie to i tak przybiegniemy :P





Mało tego, na szyi wisi nam centralka :( To jak interpretować ten zapis ma strażnik? Jak ja mam to interpretować?! Dlaczego ten zapis regulaminu wygląda jak gówno w lesie ?

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #32 dnia: 14.07.2016, 21:51 »
No widzicie a ja patrzę na to właśnie od drugiej strony.
Bez tego przepisu taki pan mięsiarz siada sobie na trzech stanowiskach obok siebie i na każdym ma wrzucone 2 najtańsze wędki z targu. Przy którymkolwiek stanowisku go nie złapią strażnicy to powie, że kolega obok pojechał po robaki do domu bo zapomniał.
Bez tego zapisu nie mogliby nawet pozostałych wędek zabrać bo niby na jakiej podstawie?

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #33 dnia: 14.07.2016, 21:52 »
Jeżeli o mnie chodzi i w sumie inni tez już to mówili. Od czasu kiedy regulamin powstał wszystko się zmieniło, poszło do przodu z postępem jedynie regulamin stoi w miejscu i większość to stek nielogicznych sformułowań.
Powinni siąść w tej warszawie i tak nie mają co robić, niech kupią sobie za nasze pieniądze obiad wodę mineralną spędzą parę godzin i zmienią pewne zapisy.
Wszystko się rozwija wędkarstwo tak samo, technika połowu sprzęt wszystko jest udoskonalane ale regulamin jest ten sam od lat :D
Jak to w Polsce nawet tutaj jesteśmy do tyłu :)
 

Mało tego, na szyi wisi nam centralka :( To jak interpretować ten zapis ma strażnik? Jak ja mam to interpretować?! Dlaczego ten zapis regulaminu wygląda jak gówno w lesie ?


Może niektórzy strażnicy  w wielu rejonach jeszcze czegoś takiego na oczy nie widzieli i można by się nie wytłumaczyć  :P

No widzicie a ja patrzę na to właśnie od drugiej strony.
Bez tego przepisu taki pan mięsiarz siada sobie na trzech stanowiskach obok siebie i na każdym ma wrzucone 2 najtańsze wędki z targu. Przy którymkolwiek stanowisku go nie złapią strażnicy to powie, że kolega obok pojechał po robaki do domu bo zapomniał.
Bez tego zapisu nie mogliby nawet pozostałych wędek zabrać bo niby na jakiej podstawie?

Tutaj można zapytać kogoś na zbiorniku czy faktycznie ktoś na nie łowi, ja nie będąc strażnikiem i widząc takiego co na kilka wędek łapie bym upomniał lub jakoś zareagował.
A pozatym, taki przypadek kłusownika  może się trafić 1 na 1000, a nas wędkarzy z problematycznym zapisem jest setki tysięcy :)
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #34 dnia: 14.07.2016, 21:56 »
No widzicie a ja patrzę na to właśnie od drugiej strony.
Bez tego przepisu taki pan mięsiarz siada sobie na trzech stanowiskach obok siebie i na każdym ma wrzucone 2 najtańsze wędki z targu. Przy którymkolwiek stanowisku go nie złapią strażnicy to powie, że kolega obok pojechał po robaki do domu bo zapomniał.
Bez tego zapisu nie mogliby nawet pozostałych wędek zabrać bo niby na jakiej podstawie?





Mylisz się, nikt nie zastawi 4, 6ściu wędek samopas bo właśnie strażnik je zabierze. Powie, że nie było nadzoru.
Po drugie, nie masz prawa nadzorować wędek kolegi.

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #35 dnia: 14.07.2016, 22:06 »
Gdyby nie było tego zapisu to pewnie by kombinowali np. zostawiali wędki na noc a rano sprawdzali czy jakiś sum czy inna ryba się uwiesiła.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #36 dnia: 14.07.2016, 22:12 »
Gdyby nie było tego zapisu to pewnie by kombinowali np. zostawiali wędki na noc a rano sprawdzali czy jakiś sum czy inna ryba się uwiesiła.




No ale... dlaczego nie mogę zostawić wędek? Rano sprawdzę czy się coś nie uwiesiło...
Dlatego Panowie ten przepis jest idiotyczny, tak jak mówiłem, interpretować go może każdy na swój sposób. Powinno się  jasno zarysować ramy tego zapisu, nie pisać bubli sobie a muzom!

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #37 dnia: 14.07.2016, 22:24 »
Czyli co przyjezdzamy nad wodę zostawiamy wędki , jedziemy do domu i rano przyjeżdzamy i sprawdzamy co wisi na haku ???
Jeśli to wędkarstwo to jesteśmy przy wędkach i takie moje zdanie
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #38 dnia: 14.07.2016, 22:24 »
No widzicie a ja patrzę na to właśnie od drugiej strony.
Bez tego przepisu taki pan mięsiarz siada sobie na trzech stanowiskach obok siebie i na każdym ma wrzucone 2 najtańsze wędki z targu. Przy którymkolwiek stanowisku go nie złapią strażnicy to powie, że kolega obok pojechał po robaki do domu bo zapomniał.
Bez tego zapisu nie mogliby nawet pozostałych wędek zabrać bo niby na jakiej podstawie?





Mylisz się, nikt nie zastawi 4, 6ściu wędek samopas bo właśnie strażnik je zabierze. Powie, że nie było nadzoru.
Po drugie, nie masz prawa nadzorować wędek kolegi.
Właśnie o tym pisze. Dlatego strażnik je zabierze bo są bez nadzoru. Jeśli zlikwidować przepis o nadzorze wędek o którym tutaj rozmawiamy to na jakiej podstawie strażnik miałby zarekwirować wędki. Ja rozumiem że po to jest ten przepis aby straż mogla wędki bez nadzoru rekwirować.
Fakt faktem że przepis powinien być zaktualizowany i np. brać pod uwagę centralki albo chociaż zawierać frazę że w trakcie kontroli ma obowiązek pojawić się przy wedkach w ciągu np, 2 minut. Co innego doprecyzowanie przepisu a co innego jego likwidacja.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #39 dnia: 14.07.2016, 22:28 »
Likwidować przepis w obecnym stanie, stworzyć nowy i życiowy. Aleeeee, możemy tylko sobie gadać... :(

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #40 dnia: 14.07.2016, 22:39 »
Panowie ja patrzę na to przez pryzmat sportu, hobby a nie wyniku za wszelką cenę np. zostawiamy wędki i idziemy do domu( mieszkamy nad wodą) czy idziemy spać do namiotu oddalonego 50 m a ryba się sama złowi.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #41 dnia: 15.07.2016, 04:48 »
Jędrula, przepis sam w sobie nie jest zły i pomaga rybom w okresach ochronnych. Co byś zrobił i jak byś się czuł jakbyś rano wyjął zdechłą bez wymiaru rybę lub w jej okresie ochronnym? Ja też nie rozumiem ludzi, którzy jeżdżą na nocki na ryby gdzie 3/4 nocki przesypiają...tak wiem, że elektronika czyni cuda, ale dla mnie zero frajdy takie wędkowanie.
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #42 dnia: 15.07.2016, 07:58 »
Jędrula, przepis sam w sobie nie jest zły i pomaga rybom w okresach ochronnych. Co byś zrobił i jak byś się czuł jakbyś rano wyjął zdechłą bez wymiaru rybę lub w jej okresie ochronnym? Ja też nie rozumiem ludzi, którzy jeżdżą na nocki na ryby gdzie 3/4 nocki przesypiają...tak wiem, że elektronika czyni cuda, ale dla mnie zero frajdy takie wędkowanie.





Stary, ja nie neguję idei takiego zapisu, pisałem o tym wyżej. Wiadomo, że nadzór nad wędkami musi być w jakiś sposób usankcjonowany. Ale jak jestem 30, 50 albo 100 metrów od wędek, widzę je, na szyi dynda mi centralka to mam nadzór czy nie ? Albo gdy śpię w namiocie, wędek nie widzę mam centralkę i złodziejski alarm, to nadzoruję? I tak można przeciągać linę do usranej śmierci, bo zapis jest mało dokładny.

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #43 dnia: 15.07.2016, 08:18 »
Dla mnie, to Ty sobie stosuj te centralki i inne dziwa na kiju, a przy okazji sobie smacznie śpij. Jakbym miał jechać i spać na rybach, to bym już wolał zostać w domu i się wygodnie wyspać :)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 410
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #44 dnia: 15.07.2016, 08:23 »
Panowie, tylko bez kłótni...
Krwawy Michał

Purple Life Matters