Autor Wątek: Spicy Method Mix (Sonubaits)  (Przeczytany 13608 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #30 dnia: 10.05.2016, 10:38 »
Stosowałem ten mix 7 razy w tym roku (kwiecień, maj) łowiąc karpie i jesiotry 4 kg +, na różnych komercjach. Wyniki:
- bardzo dobre
- średnio
- słabo
- bardzo dobre
- bardzo dobre
- słabo
- zero ryb
Na razie nie wiem dokładnie o czego zależy aż taki rozrzut wyników.
Przynęty, które mi pasowały : OS Sonu, Chytil Skunk, Chytil Jatra, Robin Red.
;)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 345
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #31 dnia: 10.05.2016, 12:57 »
Zanętę Spicy używam od tego sezonu (luty), wyniki bardzo dobre na komercji jak i dobre na pzw, wszystko zależy na jaki dzień się trafi, bo jak rybie nie w głowie żerowanie to najlepsza zanęta nie pomoże. Porównałem ją z MMM i wyniki dość podobne, na jednym łowisku chyba posmakowała zielonej rybce (lin), bo za każdym razem łapię przynajmniej 2szt. Myślę, że skoro zapachy lepiej się rozchodzą w ciepłej wodzie to zanęta powinna być skuteczna jeszcze bardziej latem - zobaczymy. Duży plus dla niej że chłonie dosyć dużo wody i puchnie, mi starcza 2 kg paczka obecnie na 5 wyjazdów.
Sławek

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #32 dnia: 10.05.2016, 18:56 »
A ja mam pytanie czy wszystkie zanęty Sonu tak piją wodę i powiększają swoją objętość jak na filmiku czy tyczy się to tylko tej zanęty?  Pytam ponieważ chciałbym sobie zakupić właśnie jakąś lepszą zanętę i teraz nie wiem czy MMM czy SMM. Z tego co czytałem ta zanęta to tak samo jak MMM jest nie pracująca więc rozumiem, że można dodać do niej konopi zmielonych aby pracowała w wodzie.

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #33 dnia: 10.05.2016, 19:27 »
Właściciele wszytskie, jedno troszke bardziej, drugie troszke mniej. Wynika to z obecności maczek rybnych, a ze wsyztakie posiadają, na mniej wiecej równym poziomie. Myśle, ze na początek starczy aci spokojnie moja ulubiona MMM. Najtańsza, poniewaz masz jeszcze podajnik preston. A zaneta wymiata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #34 dnia: 10.05.2016, 20:17 »
Przyszła mi dziś ta zanęta, już niedługo testy :D
~Dominik

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #35 dnia: 11.05.2016, 09:02 »
Właściciele wszytskie, jedno troszke bardziej, drugie troszke mniej. Wynika to z obecności maczek rybnych, a ze wsyztakie posiadają, na mniej wiecej równym poziomie. Myśle, ze na początek starczy aci spokojnie moja ulubiona MMM. Najtańsza, poniewaz masz jeszcze podajnik preston. A zaneta wymiata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To nie maczki zwiększają objętość,tylko obecność pokruszonego pelletu.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #36 dnia: 11.05.2016, 09:21 »
Mączka pije wodę i pellety pokruszone..
Krzysztof

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 345
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #37 dnia: 11.05.2016, 09:25 »
Właściciele wszytskie, jedno troszke bardziej, drugie troszke mniej. Wynika to z obecności maczek rybnych, a ze wsyztakie posiadają, na mniej wiecej równym poziomie. Myśle, ze na początek starczy aci spokojnie moja ulubiona MMM. Najtańsza, poniewaz masz jeszcze podajnik preston. A zaneta wymiata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To nie maczki zwiększają objętość,tylko obecność pokruszonego pelletu.

Zgadza się, mielony pellet chłonie wodę, przyglądając się poszczególnym frakcjom zanęty Spicy, widzę tam jeszcze jakieś jakby wyprażone okruchy sam nie wiem czego, ale też robią robotę.
Sławek

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #38 dnia: 15.05.2016, 13:12 »
Czy wasze zanęty Match Method mix też mają taki mało intensywny zapach ?
Spicy ma bardzo intensywny.
~Dominik

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #39 dnia: 15.05.2016, 13:30 »
Czy wasze zanęty Match Method mix też mają taki mało intensywny zapach ?
Spicy ma bardzo intensywny.
Tak, Bynajmniej moje wszystkie takie miały. MMM, nie ma ostrego zapachu, jedynie delikatny
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 345
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #40 dnia: 23.05.2016, 14:37 »
Zamówiłem kilka paczek zanęt Sonubaits z początku roku w sklepie Gruba Ryba w Kielcach, Spicy po otwarciu aż szczypała w oczy od tej pikantności, drobno zmielona, MMM to z kolei taki delikatny rybny zapach i ta bardzo drobna frakcja - taki puszek. Zanęty się skończyły, zostały resztki więc zaszła potrzeba nowego zatowarowania, zamówienie poszło do Drapieżnika, po otrzymaniu i otwarciu paczki Spicy zaskoczenie :o. Zanęta ma trochę słabszy zapach, i te grube frakcje, słabo zmielone, nawet znalazłem kilka całych pelletów 10mm, myślę cóż tak trafiłem. W zeszłą sobotę otwarłem nowy MMM i też lipa, frakcja grubsza, a zapach prawie nie wyczuwalny - inny, właściwie to sam nie wiem czym pachnie. Przypomniałem sobie że w piwnicy mam jeszcze troszkę starej MMM i porównałem z nową, różnica duża, zapach też bardziej intensywny, rybny. Oczywiście nie winię sklepu, oni tylko sprzedają, ale czy czasem nie jesteśmy robieni w balona przez producenta, chyba że co partia to troszkę inny skład i ciężko im utrzymać identyczny poziom. Jak bym zamówił pierwszy raz to myślałbym że tak ma być, ale że miałem skalę porównawczą to dostrzegam spore różnice. Mimo to zanęta MMM dała ryby. Panowie czy macie podobne spostrzeżenia czy tylko ja tak trafiłem.
Sławek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #41 dnia: 23.05.2016, 14:44 »
Zamówiłem kilka paczek zanęt Sonubaits z początku roku w sklepie Gruba Ryba w Kielcach, Spicy po otwarciu aż szczypała w oczy od tej pikantności, drobno zmielona, MMM to z kolei taki delikatny rybny zapach i ta bardzo drobna frakcja - taki puszek. Zanęty się skończyły, zostały resztki więc zaszła potrzeba nowego zatowarowania, zamówienie poszło do Drapieżnika, po otrzymaniu i otwarciu paczki Spicy zaskoczenie :o. Zanęta ma trochę słabszy zapach, i te grube frakcje, słabo zmielone, nawet znalazłem kilka całych pelletów 10mm, myślę cóż tak trafiłem. W zeszłą sobotę otwarłem nowy MMM i też lipa, frakcja grubsza, a zapach prawie nie wyczuwalny - inny, właściwie to sam nie wiem czym pachnie. Przypomniałem sobie że w piwnicy mam jeszcze troszkę starej MMM i porównałem z nową, różnica duża, zapach też bardziej intensywny, rybny. Oczywiście nie winię sklepu, oni tylko sprzedają, ale czy czasem nie jesteśmy robieni w balona przez producenta, chyba że co partia to troszkę inny skład i ciężko im utrzymać identyczny poziom. Jak bym zamówił pierwszy raz to myślałbym że tak ma być, ale że miałem skalę porównawczą to dostrzegam spore różnice. Mimo to zanęta MMM dała ryby. Panowie czy macie podobne spostrzeżenia czy tylko ja tak trafiłem.
Coś mi tu, nomen omen, śmierdzi. Czyżby kolejna firma zaczęła robić specjalne partie "na potrzeby rynku wschodniego"? >:O
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #42 dnia: 23.05.2016, 14:45 »
Dość często używam tych zanęt. mam tez ich spory zapas. Na razie wszystkie paczki były ok, podobne do siebie. I podobna intensywność. MMM - raczej łagodne, Spicy - bardzo intensywne.
;)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #43 dnia: 23.05.2016, 14:49 »
Nie mam skali porównawczej w temacie spicy kupiłem ją pierwszy raz. Jesli miałaby być bardziej intensywna to chyba musiałbym siedzieć nad wodą w masce :) Swoje pierwsze podejście zrobiłem z dystansem, trochę ją "rozrzedziłem" robiąc delikatny mix.
MMM natomiast mam już kolejną paczkę i nie doszukiwałem się różnicy ale mam w woreczku jeszcze odrobinę starej to z ciekawości porównam.
Zmieniły się opakowania to może produkcja i składniki również.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 345
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #44 dnia: 23.05.2016, 14:50 »
To temat o zanętach Sonubaits, ale dodam że z dużym powodzeniem w zeszłym sezonie używałem zanęty Dynamite Baits - Marine Halibut Method Mix, straszny śmierdziel, prawie jak Tuna i Krill. Po zakupie nowej z nowej dostawy to już jest inna zanęta, przepaść ogromna, zanęta bez zapachu, już nigdy jej nie kupię, co oni wyprawiają.
Sławek