Autor Wątek: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)  (Przeczytany 8262 razy)

sojer13

  • Gość
Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« dnia: 24.09.2016, 14:33 »
WĘDKA DRENNAN METHOD FEEDER RED RANGE 10ft (3,05 cm)

Przez ostatnie kilka lat śledzę od dawna firmę Drennan, zaczęło się oczywiście od produktów jakie polecał Luk w swoich filmach, która dla większości z nas – wędkarzy, są skarbnicą wiedzy. Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem wędki DRENNAN METHOD FEEDER RED RANGE, której właśnie poświecę ten wątek.
 
Charakterystyka ogólna
Wraz z popularyzacją metody gruntowej – metod feeder do oferty wielu firm wędkarskich trafiają coraz to droższe i bardziej zaawansowane wędziska. Z przyjemnością prezentuje popularną serię Red Range. Jest to wędzisko, które według mnie zasługuje na wyróżnienie, dlaczego? Zapraszam do lektury mojej recenzji.

Jakość i wykonanie
Producent postawił na jakość. Ten element widać niemal na każdym centymetrze prezentowanej wędki. Drennan zwraca uwagę na to aby swoje wędziska dostosować  pod względem określonych warunków i sposobie wędkowania. Wędki zostały wykonane z wysokomodułowych blanków węglowych pokrytych pięknym matowym lakierem w odcieniu wiśniowym. Wędkę uzbrojono przelotki (montowane trzy (1 segment) oraz dwu stopkowo (2 segment)), których omotki (w kolorze czerwonym) są idealnie nawinięte i pokryte równą warstwą czarnego lakieru. Przelotki zapewniają dalekie i celne rzuty – średnica wewnętrzna pierwszej przelotki to 11 mm. Uzupełnieniem jest uchwyt z pianki EVA, osadzony w dolnik wykończony korkiem klasy AAA. Na samym dolniku wykończenie w postaci złotego krążka Red Range. Całość wygląda naprawdę bardzo ładnie i stylowo.

Przeznaczenie
Producent przez zastosowanie samej nazwy METHOD FEEDER zdradza przeznaczenie wędziska. Dzięki dołączonym szczytówkom (3 oz. i 4 oz.) w moim odczuciu doskonale sprawdzi się podczas łowienia na łowiskach komercyjnych jak i lekkiego rzecznego łowienia przy średnim uciągu. Dzięki płynnemu ugięciu i parametrom rzutowym naprawdę ten kij jak dla mnie poezja. Mój model zabrałem na łowisko komercyjne gdzie pływa znaczna populacja karpi w przedziale 3-5 kg oraz złowione wcześniej okazy powyżej 15 kg oraz ładne amury, karasie, płocie i liny. Dedykowana przez producenta żyłka to przedział 6-10 lb.

W akcji
Wędka posiada bardzo ciekawą akcję, jak dla mnie to zupełny szok, gdyż wówczas przez 8 lat łowiłem Fedderem marki Mikado. Nie potępiam tu tej marki – sam nadal jestem ich klientem (bo właśnie z nimi zaczynałem łowienie od 7 roku życia) ale dla mnie to nie ma co porównywać to zupełnie inna klasa sprzętu. Blank pracuje płynnie na całej długości, nie przesztywniając się w dolniku. Część szczytowa wraz z obciążeniem (koszyk 30 g Korum i 45 g Large Preston - plus zanęta) progresywnie oddaje swoją moc na całej długości. Kij wydaje się filigranowy ale naprawdę mocny.

Akcja Drennan Red Range Method Feeder to klasyczne półparaboliczne ugięcie. Moim zdaniem blank posiada spory zapas mocy, łowiąc 5 kg grubaski. Wspomnę też, że kij rzuca naprawdę daleko i celnie przy omawianych wcześniej koszykach (gramatura).

Szczytówki dołączone przez producenta 3 oz. szklana – czerwona oraz szklana 4 oz. – zielona to doskonały uniwersalny zestaw. Szczytówki naprawdę doskonale przenoszą każde branie i są naprawdę czułe. Moim zdaniem warto dokupić sobie szczytówkę 1,5 oz. na wiosenne wędkowanie, gdzie ryby są bardzo ostrożne i wówczas wędka staje się skuteczną bronią na każdy czas. Szczytówki pokryte lakierem o bardzo dobrej widoczności w każdych warunkach

Cena
Wędka nie należy do najtańszych. W sklepach internetowych nowy kij można nabyć za około 350-400 zł.

Ogólne wrażenie
Zdecydowanie moja najlepsza wędka, jaką do tej pory przyszło mi łowić. Doskonałe wykonanie. Bardzo dobre ugięcie i akcja. Cena jak najbardziej adekwatna do jakości i parametrów użytkowych. Naprawdę polecam, gdyż kij jest niesamowity. Łowienie z tą wędką to dla mnie czysta poezja. Przed zakupem miałem na oku dwie wędki: - najtańszą wersję Koruma oraz coś ze stajni Browninga. Z biegiem czasu po zakupie Drennana zakupiłem również Browninga Specimen Multi-Rod 12ft oraz Power Pellet 11 ft – które zamierzam poddać recenzji później.

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #1 dnia: 24.09.2016, 14:42 »
:thumbup:
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #2 dnia: 24.09.2016, 14:42 »
Wielkie brawa za recenzję! :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fabikks

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #3 dnia: 24.09.2016, 15:50 »
Świetna recenzja :thumbup:
Fabian

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #4 dnia: 24.09.2016, 16:09 »
:thumbup:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #5 dnia: 24.09.2016, 16:42 »
Panowie, jak dajecie koledze :thumbup:, to wciśnijcie też ją w jego profilu. Bo kolega napisał świetną recenzję, a ma jedną :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #6 dnia: 24.09.2016, 17:22 »
Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że jesteś bardzo zadowolony.
Zapewne teraz wiele osób zacznie kombinować, czy nie zainwestować w kij z tej serii ;)

Dobra, koniec kadzenia! Średnica szczytówek to raczej 3,5 mm, a nie 3,2 mm! >:O No! :D
Jacek

sojer13

  • Gość
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #7 dnia: 24.09.2016, 18:57 »
Dziękuję wszystkim za dobre słowa, miałem obawy czy się kolegom spodoba, bo niektórzy tu moim zdaniem, mają bardzo bogate doświadczenie i ogromną wiedzę i myślałem, że treść recenzji, może nie sprostać ,,oczekiwaniom". Jeżeli spotkało się to z tak dobrym ,,echem" jako, że idzie zimniejszy klimat, (większą ilość czasu spędzę w domu) to na pewno sporządzę inne recenzje. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #8 dnia: 24.09.2016, 19:06 »
Fajna recenzja. :thumbup:

Choć chętnie zobaczyłbym jak wędka się ugina chociaż na sucho :)
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #9 dnia: 24.09.2016, 19:10 »
:thumbup:
Maciek

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #10 dnia: 24.09.2016, 22:07 »
Fajna recenzja.
Jak byś mógł zawiesić na niej coś i cyknąć fotkę, było by super.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #11 dnia: 24.09.2016, 22:25 »
Świetna recka.
Łapkę dałem zanim napisałem poniższe słowa.
Jak będę chciał pisać o wędkach to chyba będę się na tym wzorował.
Głęboki ukłon w ramach podziękowań za tekst.

 :thumbup:

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 684
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #12 dnia: 25.09.2016, 03:20 »
Fajna recenzja. Może się skuszę. W UK da się wyrwać za 50 funtów.
http://www.anglingdirect.co.uk/drennan-red-range-carp-feeder?gclid=CJe39t-sqc8CFeIp0wod-aoOEA

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #13 dnia: 25.09.2016, 08:03 »
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Coraz bliżej święta 🎄,  coraz bliżej święta...
Sebastian


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Red Range Method Feeder 10 ft (3,05 m)
« Odpowiedź #14 dnia: 28.09.2016, 02:05 »
Super recenzja! :thumbup: Spokojnie mógłbyś pracować jako osoba pisząca opisy wędkarskim produktom. Jestem pod wrażeniem... :D
Lucjan