Autor Wątek: Iron Wolf Basic 35 - kołowrotek podlodowy  (Przeczytany 6084 razy)

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Iron Wolf Basic 35 - kołowrotek podlodowy
« dnia: 13.12.2016, 12:58 »
Witam,
Korzystając z okazji L4 (2 dniowego urlopu znaczy) postanowiłem skrobnąć kilka zdań o tym wynalazku.
Będzie to raczej opis pierwszego wrażenia niż recenzja - nie miałem jeszcze okazji sprawdzić go nad (dosłownie) wodą.
Na lodzie łowię w zasadzie tylko na mormyszkę i do tego kołowrotek jest mi potrzebny.
Jest to kołowrotek w typie multiplikatora skopiowany (ponoć) z tego modelu:
http://www.frabill.com/ice-fishing/ice-rods-reels-combos/straight-line-371-reel.html

Nie było mi dane pomacać oryginału więc nie mam porównania.
Konstrukcja kołowrotka z ruchomą szpulą jak i jej średnica, 5 cm, pozwalają nie martwić się o spiralę z żyłki przy ultra lekkich mormyszkach, ponadto nie skręca żyłki i mormyszka nie będzie w wodzie pracować jak śmigło. Kręcioł jest wyposażony w wolny bieg, który działa przy mormyszce ok 0,3-0,4 g, jest wyposażony w regulację ale o wygodzie nie ma co pisać - małe pokrętło poniżej gwiazdy hamulca zasadniczego - w rękawiczce słabo to widzę. Drugi mały przełącznik to włącznik terkotki, nie ma natomiast możliwości wyłączenia blokady biegu wstecznego. Jak już wspomniałem o hamulcu to nie jest to patent, który jest w stanie obsłużyć żyłkę 0,06 - potrafi się przyciąć, brak mu płynności. Nie byłbym sobą gdybym nie spróbował coś poprawić i okazało się, że producent wyposażył go tylko w jedną, dość grubą, podkładkę cierną nasączoną sporą ilością jakiegoś oleju, który usunąłem i nasączyłem olejem teflonowym - po zabiegu praca hamulca jest trochę lepsza ale to jeszcze nie to. Muszę coś wymyślić aby zastosować dwie cieńsze podkładki. Sesji z tuningu hamulca nie posiadam gdyż robiłem go jakieś 2 tygodnie temu. Kołowrotek ma przełożenie 1:3,5 i przy jednym obrocie korbki nawija, wg moich pomiarów, ok 54 cm żyłki co jest dużym plusem przy głębszych łowiskach. Na zewnątrz jest też cały 'plasticzany' więc trzymając wędkę za kołowrotek bez rękawiczki ręka zmarznie trochę później...
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i chętnie bym przygarnął drugi taki egzemplarz.
Kilka fotek




Szpulę można ściągnąć w 3 sekundy, zapasowej nie ma w komplecie, nie wiem czy można kupić.


Przepraszam za jakość filmików prezentujących działanie wolnego biegu, mormyszka ok 0,3-0,4 grama.
coś tam widać ;)



Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Iron Wolf Basic 35 - kołowrotek podlodowy
« Odpowiedź #1 dnia: 13.12.2016, 20:11 »
Ciekawy sprzęcik, Karolu. Fajna prezentacja :thumbup:
Jacek

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Iron Wolf Basic 35 - kołowrotek podlodowy
« Odpowiedź #2 dnia: 13.12.2016, 21:03 »
Czy można prosić o zważenie? Ja Frabilla zważyłem - wyszło 180 g.
Mój ogląd kręciołka jest tutaj:


Adnotacja moderatora:
Obraz, który użytkownik dodał z zewnętrznego źródła, przestał się wyświetlać.


Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Iron Wolf Basic 35 - kołowrotek podlodowy
« Odpowiedź #3 dnia: 13.12.2016, 22:28 »
Maciej K widziałem Twoją stronę :thumbup:

Zważyłem tylko nie wpisałem :facepalm:. Waży 160 g.
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.