Autor Wątek: Dlaczego allegro.pl?  (Przeczytany 19705 razy)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Dlaczego allegro.pl?
« dnia: 31.01.2015, 19:16 »
To teraz ja pojadę wątkiem handlowym. A co :D
Dlaczego kupuję prawie wyłącznie na allegro? Z internetowych sklepów prawie nie korzystam.

Dlatego, żeby unikać takich sytuacji, jakie obserwujemy na tym forum. Brak jakiegokolwiek bata na kręcących sprzedawców, którzy zaczynają szczekać, jak wściekłe psy.
W allegro mam możliwość wystawienia komentarza. Negatywnych komentarzy sprzedawcy boją się okrutnie. Wiadomo, zawsze jakiś negatyw wpadnie, ale jeśli ktoś ma "tylko" 95% pozytywów, to już staje się mało wiarygodny. Słusznie, czy nie, ale tak jest.
Zauważcie, że paradoksalnie stosunkowo mało sklepów stricte internetowych ma swoje strony na allegro. BOJĄ SIĘ! Boją się, że nawet lekka obsuwa może skutkować negatywem. Może "uśmiercić" ich dotychczasową pracę. Dlatego z tego rezygnują. Doprowadzają do znanych Wam z dziś sytuacji.
Poza tym za nami stoi jeszcze samo allegro. Wielka korporacja obwarowana prawnikami, do których przeciętny obywatel nie ma dostępu. Oni tez w pewnym sensie nas bronią. Zdarzało mi się prosić o interwencję raz, czy dwa i po tej interwencji ze strony allegro sprzedawca łagodniał, jak baranek. Zaczynał odpowiadać na maile, odbierać telefony.

I nie jest to reklama allegro, bo jak sie domyślacie zbyt Cienkim Bolkiem jestem, by móc wywrzeć wpływ na ich strategię marketingową.

Po prostu uważam, że sprzedawcy na allegro są życzliwsi i rzetelniejsi.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #1 dnia: 31.01.2015, 19:26 »
tak jak pisałem juz kiedys na forum.w polsce jest za mała konkuręcja.tu w uk,w sklepach internetowych sprzedawcy nie mogą pozwolic sobie na jakie kolwiek podknięcia.tu każdy sklep ma zakładke,gzie można wystawiać feedback,więc tak jak mówisz bigdom jest negatyw tracisz klijeta,jest pozytyw zyskujesz ;)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #2 dnia: 31.01.2015, 19:32 »
Popieram ;) i równiez kupuje na allegro, póki co nie ma wszystkiego co by sie chciało, ale zawsze są zamienniki :)
Krzysztof

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #3 dnia: 31.01.2015, 19:34 »
zaraz będzie wszystko,sprzedawcy wyniuchaja sprawę i będzie to co trzeba :P

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #4 dnia: 31.01.2015, 19:39 »
póki co w przeciągu pół roku za dużo nie doszło na allegro towaru jaki bym chciał, ale jak mówie zawsze można coś zastąpić czymś.
Krzysztof

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #5 dnia: 31.01.2015, 19:42 »
póki co w przeciągu pół roku za dużo nie doszło na allegro towaru jaki bym chciał, ale jak mówie zawsze można coś zastąpić czymś.

Czasami jest tak, że dany sprzedawca ma też sklep internetowy, który ma bogatsza ofertę od tej na allegro. Można przetestować jego poziom na allegro, potem nawet dostać kupon rabatowy, który przy następnych zakupach realizujesz już na ich stronie, poza allegro. Taniej, z dostępnym towarem i bezpieczniej.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #6 dnia: 31.01.2015, 19:57 »
To teraz ja pojadę wątkiem handlowym. A co :D
Dlaczego kupuję prawie wyłącznie na allegro? Z internetowych sklepów prawie nie korzystam.

Dlatego, żeby unikać takich sytuacji, jakie obserwujemy na tym forum. Brak jakiegokolwiek bata na kręcących sprzedawców, którzy zaczynają szczekać, jak wściekłe psy.
W allegro mam możliwość wystawienia komentarza. Negatywnych komentarzy sprzedawcy boją się okrutnie. Wiadomo, zawsze jakiś negatyw wpadnie, ale jeśli ktoś ma "tylko" 95% pozytywów, to już staje się mało wiarygodny. Słusznie, czy nie, ale tak jest.
Zauważcie, że paradoksalnie stosunkowo mało sklepów stricte internetowych ma swoje strony na allegro. BOJĄ SIĘ! Boją się, że nawet lekka obsuwa może skutkować negatywem. Może "uśmiercić" ich dotychczasową pracę. Dlatego z tego rezygnują. Doprowadzają do znanych Wam z dziś sytuacji.
Poza tym za nami stoi jeszcze samo allegro. Wielka korporacja obwarowana prawnikami, do których przeciętny obywatel nie ma dostępu. Oni tez w pewnym sensie nas bronią. Zdarzało mi się prosić o interwencję raz, czy dwa i po tej interwencji ze strony allegro sprzedawca łagodniał, jak baranek. Zaczynał odpowiadać na maile, odbierać telefony.

I nie jest to reklama allegro, bo jak sie domyślacie zbyt Cienkim Bolkiem jestem, by móc wywrzeć wpływ na ich strategię marketingową.

Po prostu uważam, że sprzedawcy na allegro są życzliwsi i rzetelniejsi.
Właśnie ostatnio zastanawiałem się nad tym.
Ktoś mi kiedyś poradził, że jeśli dany sklep ma swoją stronę na Allegro, to najlepiej zrobię, jak kupię właśnie przez Allegro, a nie na stronie domowej tego sklepu.
Ostatnio kupowałem nowy dysk do komputera. Był on w dobrej cenie w firmie, która ma zarówno swoją stronę oraz też wystawia produkty a Allegro. Cena była ta sama. Zastanawiałem się które źródło wybrać.
Może rzeczywiście standard Allegro jest większy i daje większą pewność udanej transakcji.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #7 dnia: 31.01.2015, 20:04 »
w niektórych przypadkach sklepy internetowa sprzedające na Allegro ,zawyżają koszty wysyłki może w ten sposób odbijają sobie opłaty za wystawienie. Tak jak pisał Bigdom zawsze sprawdzam ilość negatywów i neutrali oraz opinie kupujących, i też czuję się pewniej wiedząc ,że
wraże problemu ze sprzedającym pomoże Allegro
Pozdrawiam
Jacek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #8 dnia: 31.01.2015, 20:06 »
Placac Payu w Allegro masz z automatu korzystniejsze warunki ubezpiecznia zakupu poprzez Program Ochrony Konsumenta.
Przy drogich rzeczach oplaca sie jednak kupic sprzet poza Allegro i wynegocjowac cene nizsza o koszty prowizyjne, ktore ponioslby sprzedajacy.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #9 dnia: 31.01.2015, 20:11 »

Zauważcie, że paradoksalnie stosunkowo mało sklepów stricte internetowych ma swoje strony na allegro. BOJĄ SIĘ! Boją się, że nawet lekka obsuwa może skutkować negatywem. Może "uśmiercić" ich dotychczasową pracę. Dlatego z tego rezygnują. Doprowadzają do znanych Wam z dziś sytuacji.
Poza tym za nami stoi jeszcze samo allegro. Wielka korporacja obwarowana prawnikami, do których przeciętny obywatel nie ma dostępu. Oni tez w pewnym sensie nas bronią. Zdarzało mi się prosić o interwencję raz, czy dwa i po tej interwencji ze strony allegro sprzedawca łagodniał, jak baranek. Zaczynał odpowiadać na maile, odbierać telefony.


Nie masz racji kolego. Ja sam sprzedaję na Allegro ( ale nie sprzet wędkarski) i powiem ci jak jest
Po pierwsze - bardzo dużo sklepów wędkarskich stacjonarnych i netowych wystawia aukcje na Allegro - tylko dlatego że uważają Allegro za tanią formę reklamy swojej firmy, ja sam tez tak do tego podchodzę
Po drugie - dla firmy która i bez Allegro ma sporo klientów i dobrze sobie radzi wystawianie aukcji i praca nad wysyłkami itp stanowi niepotrzebny koszt i to niemały. Wystarczy przeczytać regulamin Allegro by stwierdzić że nie dosyć że za wystawienie przedmiotu trzeba zapłacić to i jeszcze gdy się go sprzeda - zapłacić prowizję. Ktoś kto to przeliczy a nie ma sporych rabatów w hurtowniach czy u producentów nie wystawia towaru na Allegro bo by go musiał wystawiać drożej niż inni
Po trzecie - Allegro już od lat nie jest firmą polską , wlaścicielem jest holender z RPA i ten wielki sztab pracowników dba głównie o swoje interesy a że konkurencji raczej nie mają więc wiadomo jakie jest ich podejście
Pozdrawiam - Gienek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #10 dnia: 31.01.2015, 20:20 »
Nie masz racji kolego. Ja sam sprzedaję na Allegro ( ale nie sprzet wędkarski) i powiem ci jak jest
Po pierwsze - bardzo dużo sklepów wędkarskich stacjonarnych i netowych wystawia aukcje na Allegro - tylko dlatego że uważają Allegro za tanią formę reklamy swojej firmy, ja sam tez tak do tego podchodzę
Po drugie - dla firmy która i bez Allegro ma sporo klientów i dobrze sobie radzi wystawianie aukcji i praca nad wysyłkami itp stanowi niepotrzebny koszt i to niemały. Wystarczy przeczytać regulamin Allegro by stwierdzić że nie dosyć że za wystawienie przedmiotu trzeba zapłacić to i jeszcze gdy się go sprzeda - zapłacić prowizję. Ktoś kto to przeliczy a nie ma sporych rabatów w hurtowniach czy u producentów nie wystawia towaru na Allegro bo by go musiał wystawiać drożej niż inni
Po trzecie - Allegro już od lat nie jest firmą polską , wlaścicielem jest holender z RPA i ten wielki sztab pracowników dba głównie o swoje interesy a że konkurencji raczej nie mają więc wiadomo jakie jest ich podejście

Fajnie, że nam napisałeś Gienku, jako człowiek z tej drugiej strony barykady. :)
Jednak myślę, że jest pewna nieścisłość. Sam przyznajesz, że allegro traktujesz jako reklamę. Wiem. Widzę (o czym napisałem w następnym wpisie), że oferta allegro jest uboższa, niż zasoby tych sklepów na ich stronach. Pewnie z tego powodu. Kolega jaco jeszcze pisze o wyższych kosztach transportu, co wg. niego ma rekompensować prowizje. Pewnie i tak jest. Jednakże mi chodzi o obsługę, a tę zapewnia mi allegro dużą. Żaden sklep nie chce sobie pozwolić na negatywa. Sklepy, z którymi się na naszym forum borykamy nie mają możliwości wyrażenia opinii. Allegro mi taką możliwość daje.

Dlatego jestem klientem allegro. Czuje sie tam bezpieczniej. nawet kosztem droższej przesyłki.

To, jakiej narodowości jest właściciel nie ma dla mnie żadnego znaczenia akurat. Ważne, by dbał o swoje interesy tak, bym jako klient był zadowolony.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 604
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #11 dnia: 31.01.2015, 20:23 »
Ważną kwestią chyba jest kwestia zwrotów i reklamacji. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale czy od strony reklamacyjno-zwrotowej allego nie rządziło się innymi prawami niż sklepy internetowe? Sytuacja się zmieniła chyba od początku tego roku i te przepisy zostały zmienione na korzyść kupującego.
Error Team Poland

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #12 dnia: 31.01.2015, 20:28 »
Ważną kwestią chyba jest kwestia zwrotów i reklamacji. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale czy od strony reklamacyjno-zwrotowej allego nie rządziło się innymi prawami niż sklepy internetowe? Sytuacja się zmieniła chyba od początku tego roku i te przepisy zostały zmienione na korzyść kupującego.

Kwestie reklamacji poniekąd ustala UOKiK. Zawsze możesz tam się zwrócić. Mnie raz pewien sklep internetowy (zakupy robiłem przez zakładkę ceneo.pl) straszył prawnikami, jak nie wydałem im pozytywnej opinii przez ceneo (sytuacja analogiczna do naszej, dzisiejszej). W momencie poinformowania go, że każda podobna wiadomość zostanie przekazana do UOKiK miałem spokój. Facet zamilkł. Nie odezwał się do tej pory.

Możliwość wystawienia opinii daje bezpieczeństwo zakupów moim zdaniem, a i nasz UOKiK też potrafi przycisnąć :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #13 dnia: 31.01.2015, 20:30 »
Kodeks Handlowy i wszelkie Ustawy sa nadrzedne wobec jakichkolwiek regulaminow wewnetrznych jaki ustala sobie sklep czy tez Allegro.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #14 dnia: 31.01.2015, 20:31 »
Ważną kwestią chyba jest kwestia zwrotów i reklamacji. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale czy od strony reklamacyjno-zwrotowej allego nie rządziło się innymi prawami niż sklepy internetowe? Sytuacja się zmieniła chyba od początku tego roku i te przepisy zostały zmienione na korzyść kupującego.
Masz rację - od nowego roku każdy sprzedawaca musi zamieszczać odpowiednią formułkę dot zwrotów zgodną z naszym prawem handlowym
Pozdrawiam - Gienek