Autor Wątek: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja  (Przeczytany 9253 razy)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Nad wodą liczy się precyzja, więc przydatną rzeczą bywają kije do pomiaru odległości. Przedstawiam wam kije marki Preston.

Dane ogólne (moja suwmiarka pamięta lepsze czasy):

Długość 92.5 cm
Średnica zewnętrzna około 15 mm
Grubość ścianek  około 2 mm
5 m linki 









Kije są bardzo starannie wykonane.



Posiadają specjalne gąbki które maja zabezpieczać dodatkowo naszą żyłkę, można je dowolnie przesuwać.



Kijki są specjalnie wyprofilowane, ma to pomagać podczas odwijania z nich naszej żyłki.



Sam korek jest też delikatnie wyprofilowany zaokrąglony.



Rurka jest jednolitą konstrukcją szpic jest też formowany na prasie.



W zestawie dostajemy 5m linki, na której znajdują się dwa stopery( nie wiem jak to nazwać), do dokładniejszego wyznaczania odległości.



Czy są warte swoje ceny około 100 zł, nie mnie to oceniać. Na pewno nie jest to kosmiczna technologia i można zrobić to taniej, ale kije Prestona są naprawdę przyzwoicie wykonane i przemyślane, a do tego bardzo przydatne nad wodą.

Offline Zaba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: 14.01.2017, 20:35 »
Dzięki :thumbup: Akurat się nad nimi zastanawiałem i już wiem, że kupię :-)

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: 14.01.2017, 20:57 »
Kurcze pomimo tego że na sprzęt wędkarski grosza nie szczędzę to za dwa kijki i sznurek nie dałbym stówki :)

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: 14.01.2017, 21:33 »
A ja dam. Kolego gdzie je kupiłeś? Możesz dać link?


Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: 14.01.2017, 21:47 »
Za prezentacje oczywiście łapka  :thumbup: ... Tylko intryguje mnie jedna rzecz: do czego będziecie to używać??? Pytanie z pozoru nie jest naiwne, ponieważ się domyślam. Jednak chciałbym poznać opinię posiadaczy tych kijków i osób, które ów sprzęt chcą zakupić. Ja Np: Klipuje zestaw i tam później nęcę i łowię. To samo z drugą wędką. Może odmierzacie wędkę do spoda i wędkę ze zestawem, który posyłacie w pole nęcenia. Pomijam cenę, bo jest wysoka i nie w tym rzecz. Jednak jestem pragmatyczny i zarazem rozwijam się ze swoim hobby. Dlatego chcialbym wiedzieć, czy jest to kolejny gadżet, czy naprawdę rzecz niezbędna??? 8)
Pozdrawiam Seba

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: 14.01.2017, 21:53 »
Rzucam  zestawem z rakietą i klipuje następne po zanęceni odmierzam na kijkach długość żyłki i zapamiętuję. Następnie odmierzam taką samą długość żyłki na zestawie którym łowię i klipuję i tyle. Przynajmniej ja tak łowię .

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: 14.01.2017, 21:55 »
Kolego piszę za siebie, startuję w zawodach i jak dla mnie to jest istotna rzecz, więc nie będę się rozpisywał. Lufa.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: 14.01.2017, 21:56 »
Np chce łowić np 40m . Dzięki nim odmierzam sobie 40m klipuje, np na dwóch wędkach i np spodzie. I w razie gdy zrywam zestaw jestem w stanie odzyskać w miarę szybko porządaną odległość, miejsce nęcenia na klipie. Więc jest to prosta i przydatna rzecz w razie W.

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #9 dnia: 14.01.2017, 22:01 »
Ciekawe. Trzeba spróbować a najpierw na przykład sznurek między kijami ma 5m a chce łowić na 25 więc owijam 5 razy spomba i klipuje nęce i tak samo robię z kijem na który będę łowić.  Czy na odwrót rzucam spombem klipuje nęce nawijam spomba 6 razy i trochę te trochę zaznaczam tym koralikiem  co jest na sznurku czyli mam ok 30,4 metra i teraz nawijam kij z podajnikiem dobrze mówię?

Offline Zaba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #10 dnia: 14.01.2017, 22:08 »
Ja tak robię od kilku sezonów, tyle, że do tej pory używałem do tego sztyc Elektrostatyka.
Ale myślę, że z tymi kijkami będzie po prostu trochę wygodniej...

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #11 dnia: 14.01.2017, 22:08 »
Tak owijasz spomba 5x, klipujesz, masz 25 m, na wędce do łowienia robisz to samo. Wyznaczasz sobie punkt orientacyjny na przeciwległym brzegu i rzucasz. Zrywasz np koszyk, wypinasz klipa podczas holu bonusa, to szybko ponownie 5x i wracasz na porządną odległość.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #12 dnia: 14.01.2017, 22:16 »
Kolego piszę za siebie, startuję w zawodach i jak dla mnie to jest istotna rzecz, więc nie będę się rozpisywał.


Od tego jest forum, aby się rozpisywać. A z tą "lufą" to już w ogóle nie wiem co miałeś na myśli???
Pozdrawiam Seba

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #13 dnia: 14.01.2017, 22:21 »
Tak owijasz spomba 5x klipujesz masz 25m, na wędce do łowienia robisz to samo. Wyznaczasz sobie punkt orientacyjny na przeciwległym brzegu i rzucasz.  Zrywasz np koszyk, wypinasz klipa podczas holu bonusa,  to szybko ponownie 5x i wracasz na porządną odległość.

Jak najbardziej Cię rozumiem i wszystko jest dla mnie klarowne. Biorąc pod uwagę większą zdobycz, zaznaczam markerem żyłkę. Coś takiego właśnie stosuję. Kije mogą mi się przydać przed zawodami. U mnie odbywają się nocne od 18 do 6 rana. Do zmierzchu chciałbym łowić na metodę. A na noc przejść na torebki PVA i kolejną wędkę ze sygnalizatorem. I właśnie tu przydadzą mi się kije. M.in. dlatego pytam, jak ich używacie  8)
Pozdrawiam Seba

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kijki do pomiaru odległości Preston - prezentacja
« Odpowiedź #14 dnia: 14.01.2017, 22:58 »
Tak owijasz spomba 5x klipujesz masz 25m, na wędce do łowienia robisz to samo. Wyznaczasz sobie punkt orientacyjny na przeciwległym brzegu i rzucasz.  Zrywasz np koszyk, wypinasz klipa podczas holu bonusa,  to szybko ponownie 5x i wracasz na porządną odległość.

Jak najbardziej Cię rozumiem i wszystko jest dla mnie klarowne. Biorąc pod uwagę większą zdobycz, zaznaczam markerem żyłkę. Coś takiego właśnie stosuję. Kije mogą mi się przydać przed zawodami. U mnie odbywają się nocne od 18 do 6 rana. Do zmierzchu chciałbym łowić na metodę. A na noc przejść na torebki PVA i kolejną wędkę ze sygnalizatorem. I właśnie tu przydadzą mi się kije. M.in. dlatego pytam, jak ich używacie  8)
Proszę: http://www.fishingfanatics.pl/pomiar-odleglosci-lowienia/
Staś
Klasyczny Feeder