Autor Wątek: Daiwa Aqualite Sensor Float Tele 4,5 m 10-35 g - pierwsze wrażenia  (Przeczytany 3083 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
No i w końcu przyjechał do mnie kijek Daiwy (na fotkach z nawijakiem Spro Veneto 4000):

http://allegro.pl/daiwa-aqualite-sensor-float-tele-450-10-35g-i6695683604.html

















Może parę słów z pierwszych (i późniejszych) wrażeń. Blank, jak na teleskop jest naprawdę cienki - w miejscu zaczepu na haczyk to 17mm, dla porównania Daiwa Aqualite Power Float 3,9m 15-50g z 2010r (3-skład) ma ok.14-15mm. Wynik uważam za świetny, szczególnie, że kolejną zaletą jest to, iż teleskop ten posiada 4 składy - im mniej tym lepiej. Kij posiada 8 przelotek, w tym 4 przesuwne. Omotki ładnie wykonane, z tym,
że w moim przypadku "tuleja" drugiej przelotki (pierwszej przesuwnej) od kołowrotka, jest jakby "niedocięta" i za długa, co widać na fot.4. Być może to wada mojego egzemplarza, ale nie mogę się tym tak przejmować, bo życie jest za krótkie... :P.
Ciemny, brązowy kolor blanku, w podobnej tonacji omotki i minimalistyczne wykończenie, na pewno w dużym stopniu zadecydowało o zakupie tego patyka - ale, jak zwykle są gusta i guściki. Blank, oprócz miejsca na nazwę modelu (matowy), jest lakierowany. Uchwyt kołowrotka Fuji, współgra bez zarzutów z moim Spro Veneto.
Wędka jest wyposażona w ruchomy uchwyt do haczyka - dobre wykonanie, oraz kapturek na przelotki.
Co do akcji kijka - na rybie, niestety na razie nie udało mi się tego sprawdzić. Na pewno jest mocniejszy w ugięciu i wyrzucie, od standardowej matchówki, ale mógłby być szybszy w zacinaniu - to są moje wrażenia z zacinek "na sucho", zdam relację, jak rybki z mojej rzeki zaczną współpracować.
Ocena wstępna: 8/10.

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Podoba mi się Twoja recenzja :D :thumbup:

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Miałem Aqualite Sensor Float, ale w wersji trzyskładowej. Kij generalnie fajny, porządnie wykonany, ładnie pracował, choć ja na nim nic dużego akurat nie złapałem. Jedynym mankamentem mojego modelu było dziwaczne mocowanie kołowrotka, które sprawiało, że kręcioł się z czasem luzował. Efekt był taki, że przed każdym zarzuceniem nerwowo dokręcałem gwint.

MrProper

  • Gość