Autor Wątek: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?  (Przeczytany 23883 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #15 dnia: 08.03.2017, 23:12 »
/.../hmmmm firmy powinny za taką reklamę płacić - dla mnie to reklama. /.../
/.../komercja więc reklama i tak to traktowałem/.../
Kto zapłaci za to?


Ta firma, która jest reklamowana, to łowisko które jest reklamowane
Odniosłeś się nie do tego co trzeba.
Bo ja pytałem kto zapłaci za to:
/.../ schematy nurtów, głębokości itd. /..../
/.../Łowisk PZW - opisu, /.../


[
/...../ na co złowione w jakim miejscu /.../
/..../ na co rekordy złowione i gdzie /.../
Prosta droga do całkowitego wyjałowienia polskich wód.
SZOK, SZOK i niedowierzanie.
Oby takie info nigdy się nie ukazywało.

Więc artykuły wyglądać mają tak "byłem na rybach złowiłem brzanę 5kg" i foto? :D
Tak.
Tylko, że z tych kilku słów móżna napisać piękny artykuł.
Z drugiej strony słyszałeś o handlu zanęt i przynęt na które złowiono? Bo to też funkcjonuje.

Jestem zwolennikiem ukrywania wiedzy w internecie i nie dopuszczania jej do emerytów i innych mięsiarzy którzy chcielby mieć wszystko podane na tacy.
Dzięki dostępności w sklepach nowych produktów wody są coraz bardziej puste. Jeśli do tego dołożymy darmowe porady to w zasadzie tak jakbyśmy sami podstawili krzesełko pod gałęź, weszli na nie, przerzcili linę przez konar, zawiązali na szyi i z imptem skopali krzesło daleko od siebie.

Za kilka lat, żeby połowić trzeba będzie setki kilometrów przejrzdzać lub płacić dziesiątki złotych za kilka godzin na komercji.
Czemu?
Bo w PZW guzik zostanie a tanie okoliczne komercje też będą miały przetrzepany rybostan. Widzę co dzieje się w okolicy. Nawet z komercji wyżarli co sie da. Duże liny, średnie karpie, płocie, japońce.
I że też sie żaden nie udławił.

Ja wprowadziłbym stały cykl, na lata,  opisu łowisk komercyjnych na zasadzie podobnej do programów oceny restauracji, gdzie właściciel  do końca nie wie kiedy jest kontrolowany. Powinien się tym zająć jeden taki wędrujący Gesslerman, absolutny fachowiec  " po kiju ", na poziomie posiadanych dóbr wystarczająco wysokim, aby  było można neutralizować podejrzenia o korupcję. Sądząc po prezentowanych zakupach mamy wielu kandydatów. I nie przejmować się pomówieniami o reklamę. Widzę, że Forum skupia takich ludzi, iż jest duża szansa aby po kilku sezonach programu zaczęto " zabijać się " o nasze pozytywne opinie. A wtedy może by coś zrozumieli i inni gospodarze naszych wód, tzn jak dbać o rybostan itd. A przy okazji otworzyłyby się wrota dochodów z reklamy,
Takie tam moje przemyślenia, marzenia ;) :D
Świetny pomysł ale... koszty, koszty i po trzykoroć koszty jak zwykł mawiać pewien doktor na ekonomii.
Do tego jeszcze należy dorzucić wolny czas. Dużoooo wolnego czasu.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #16 dnia: 08.03.2017, 23:19 »
No przecież jeżeli by to miał robić wędkarz to i tak jezdzi na ryby. Jeżeli ma dobre warunki materialne zabezpieczone to ponosi koszty sam do czasu gdy nabierze to wszystko renomy,  a wtedy można pomysleć o wynagrodzeniu, gdy cały ten biznes zacznie nie tylko samofinansować się ale i zarabiać krocie z reklamy. Nie wierzę, że nie znalazłby się kolega chętny do takiej " mokrej " roboty :D
Jeżeli ma to być 6 nr-ów w roku to jest raptem 6 wyjazdów w roku. :D

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #17 dnia: 08.03.2017, 23:53 »
Odniosłeś się nie do tego co trzeba.
Bo ja pytałem kto zapłaci za to:
/.../ schematy nurtów, głębokości itd. /..../
/.../Łowisk PZW - opisu, /.../

Każdy ma swoje ulubione łowiska - nie chodzi mi o dołki 10 hektarowe, raczej o duże zbiorniki  - gdzie są głębsze miejsca, gdzie warto stanąć, jak dojechać, czy łowić za główką, na prostce, czy w klatce - czysto koleżeńskie porady i wskazówki.

[
/...../ na co złowione w jakim miejscu /.../
/..../ na co rekordy złowione i gdzie /.../
Prosta droga do całkowitego wyjałowienia polskich wód.
SZOK, SZOK i niedowierzanie.
Oby takie info nigdy się nie ukazywało.

Więc artykuły wyglądać mają tak "byłem na rybach złowiłem brzanę 5kg" i foto? :D
Tak.
Tylko, że z tych kilku słów móżna napisać piękny artykuł.
Po 5ciu pięknych artykułach, które nic nie wnoszą do mojego wędkarstwa miałbym dość - 6tego opowiadania bym nie przeczytał.

Z drugiej strony słyszałeś o handlu zanęt i przynęt na które złowiono? Bo to też funkcjonuje.
Słyszałem o reklamie szeptanej-  chodzi mi o to - pelet halibut, rosówka, żywiec - bez wskazywania firm, czy sklepów gdzie kupione.

Jestem zwolennikiem ukrywania wiedzy w internecie i nie dopuszczania jej do emerytów i innych mięsiarzy którzy chcielby mieć wszystko podane na tacy. -
Wiec co powinno być na forum ? Jaka wędka , kołowrotek żyłka czy to też za dużo ? A może zejść do wędkarskiego podziemia ? :D

Za kilka lat, żeby połowić trzeba będzie setki kilometrów przejrzdzać lub płacić dziesiątki złotych za kilka godzin na komercji.
Czemu?
Bo w PZW guzik zostanie a tanie okoliczne komercje też będą miały przetrzepany rybostan.

Mój kolega, w mekce wędkarstwa - w Anglii, żeby połowić leszczy jeździ 150 km na ryby !!! - czy tam ryb nie ma ???

Widzę co dzieje się w okolicy. Nawet z komercji wyżarli co sie da. Duże liny, średnie karpie, płocie, japońce. 
Kompletnie niezrozumiałe w mojej okolicy - jak kończa się ryby na komercji to dokupuje właściciel karpi w hodowlańcach i dalej są ryby - duże mają górny wymiar

Ja wprowadziłbym stały cykl, na lata,  opisu łowisk komercyjnych na zasadzie podobnej do programów oceny restauracji, gdzie właściciel  do końca nie wie kiedy jest kontrolowany. Powinien się tym zająć jeden taki wędrujący Gesslerman, absolutny fachowiec  " po kiju ", na poziomie posiadanych dóbr wystarczająco wysokim, aby  było można neutralizować podejrzenia o korupcję. Sądząc po prezentowanych zakupach mamy wielu kandydatów. I nie przejmować się pomówieniami o reklamę. Widzę, że Forum skupia takich ludzi, iż jest duża szansa aby po kilku sezonach programu zaczęto " zabijać się " o nasze pozytywne opinie. A wtedy może by coś zrozumieli i inni gospodarze naszych wód, tzn jak dbać o rybostan itd. A przy okazji otworzyłyby się wrota dochodów z reklamy,
Takie tam moje przemyślenia, marzenia ;) :D
Świetny pomysł ale... koszty, koszty i po trzykoroć koszty jak zwykł mawiać pewien doktor na ekonomii.
Do tego jeszcze należy dorzucić wolny czas. Dużoooo wolnego czasu.
[/quote]
Ale 90 % komercji jest b. podobna do siebie, rybostan- karpie, amury, jesiotry, opłaty - 20 - 50 zł wg mnie zbyt mało się różnią żeby opisywać je osobno.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #18 dnia: 09.03.2017, 00:07 »
To zależy dla kogo miałaby być taka informacja. Dla niezorientowanych mogłaby być bezcenna, aby nie dawali nabierać się na reklamowe opisy łowiska zamieszczane w sieci przez właścicieli. Własnie chodzi mi o weryfikacje tych, rzekomo podobnych,  warunków. Ale zdaje się, że nasza dyskusja zaczyna przypominać polemikę, a założeniem tego wątku ma być " burza mózgów " a nie burza na forum. Więc nie oceniajmy innych tylko dawajme swoje propozycję, a szanowne grono redaktorów wybierze sobie pomysły. :D Chyba, że kolega decyzyjny w tej sprawie, ale to i tak za wcześnie na oceny :D

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #19 dnia: 09.03.2017, 04:14 »
A ja właśnie jestem za tym żeby w każdym numerze było o tym jak łowić. Sam nie mam zbyt dużego doświadczenia, a w feederze w ogóle i latem mam zamiar nadrobić ten temat. I uważam że artykuły z ładnymi zdjęciami i opisem jak składać zestawy są jak najbardziej ok. Proszę też o artykuły na temat splawika. Jak dobierać splawiki do danego rodzaju wody, jak radzić sobie z uciagiem, kiedy waggler a kiedy slider.  Mogą być też artykuły na temat necenia,  czy lepiej i kiedy mało a często czy może kilogramami do wody. Jak już ktoś napisał ciekawe mógłby być artykuł na temat jak czytać wodę,na co zwracać uwagę.a co do reklam, taka moja mała sugestia może trza by umieścić jakąś krótka recenzje na temat fotela Cuzo? W końcu elektrostatyk bazowal na opiniach ludzi z tego forum tworząc to cudo, jak i wysłał kilka egzemplarzy testowych. W ramach bezgraniczniej przyjaźni krótka recenzja by nie zaszkodziła, no i w końcu to nasz polski produkt. Artykuły na temat spinning też uważam,że jak najbardziej ok.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #20 dnia: 09.03.2017, 05:59 »
Moze wkurze nie jednego,ale jeżeli "Splawik i grunt" to bez informacji o spininngu. Dodatkowo wstawil bym relację ze zlotu z tamtego roku, lub zapowiedź kolejnego zlotu.

Myślę że każdy z nas może znaleźć sie w gazecie, tylko kwestia dogadania ;D w ten sposób nie beda powtarzaly sie te same twarze.
Krzysztof

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #21 dnia: 09.03.2017, 08:09 »
Cytuj
/...../ na co złowione w jakim miejscu /.../
/..../ na co rekordy złowione i gdzie /.../
Prosta droga do całkowitego wyjałowienia polskich wód.
SZOK, SZOK i niedowierzanie.
Oby takie info nigdy się nie ukazywało.

Więc artykuły wyglądać mają tak "byłem na rybach złowiłem brzanę 5kg" i foto? :D

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że jak w gazecie czy na jakimś portalu ukazuje się zdjęcie wielkiego leszcza, który został potem uwolniony, a przy nim podana jest nazwa zbiornika, to potem następuje na ten zbiornik istna inwazja dziadów? Takie są fakty. Niejednokrotnie wystarczy zdjęcie, na którym widać jakiś charakterystyczny punkt orientacyjny, by potem miejsce było już spalone. Doszczętnie przetrzebione z ryb, zaśmiecone, zniszczone...
Doświadczyli tego choćby użytkownicy tego forum.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #22 dnia: 09.03.2017, 08:13 »
Dzięi za sugestie! :thumbup:

Co d pokazywanie łowisk PZW w Polsce. Nie odważę się :) Na jednym filmie w UK chlapnąłem gdzie łowię tak naprawdę, i w jeden weekend było polskie oblężenie, z chlaniem na maksa, leżącymi na trawie pijanymi w sztok kudźmi, w biały dzień, (sporo spacerowiczów), w inny zaś oblężenie mięsiarskie łupiło wodę ile wlezie. Dlatego, aby nie przekonywać się czy można 'pogorszyć' sprawę, wolę tematu unikać. Ale będą komercje i łowiska no kill PZW, tak więc nie tak źle... Unikac będę komercji gdzie można zabierać ryby. Nie popieram takich łowisk, bo kilkukrotne wprowadzanie nowych sztuk w ciągu roku sprawia, że mamy do czynienia ze stawem hodowlanym. Karpia się karmi pelletem lub ziarnem a później wpuszcza do takiej wody. Nie trzeba się starać aby coś złowić. Natomiast takie łowisko Pod Borem może dla niektórych jest i łatwe - ale jak ja tam byłem dwa razy, to za pierwszym złowiłem 'tylko' trzy karpie i kilka wzdręg, za drugim zaś widziałem wędkarzy co blankowali (za pierwszym też nie wszyscy łowili). Tak więc jakiś poziom trudności istnieje...

Działy humor i krzyżówka - wchodzą na stałe, forumowicze zaś będą mogli wystąpić w gazecie w dziale wyniki znad wody. Na czas wydawania magazynu nie miałem kogo zamieścić po prostu :D A zdjęcie też musi być z rybą i człowiekiem, więc taki Krystian musi zainwestować w jakiś podzik :)

Jeżeli chodzi o jakość. 'Pikselozę' powoduje jakość zdjęcia. Niestety, ale wiele nadesłanych jest słabych, i trzeba robić tricki aby je na tyle podciągnąć, aby jakoś wyglądały. W logo gazety jest babol oczywiście, jasny prostokąt, ale to będzie poprawione :) A jakość papieru? Jasne, że najlepiej aby była to kreda, z twardą okładką :D Ale cena jest głównym problemem. Dodając koszt kolportażu, robi się dość grubo, dlatego jakies reklamy na pewno się pojawią, ale nie wiem czy będzie ich tyle, aby przejść na kredę i rozmiar A4. We'll see :D

Co do tych czerwonych nazw podtytułów, podkreśleń. problem pojawił się, bo trzeba było ścisnąć tekst. Ale i tak trzeba jakoś to poprawić, bo te czerwone tło nie wygląda jakoś dobrze, jest zbyt blisko liter...

Jakieś sugestie jeszcze???  :D

Lucjan

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #23 dnia: 09.03.2017, 08:14 »
Michciu dobrze prawi!

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #24 dnia: 09.03.2017, 09:37 »
Wyniki znad wody zmienił bym na galerie łowców ;)

Kadłubek

  • Gość
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #25 dnia: 09.03.2017, 10:49 »
Napisałem już jeden artykuł pt. "Kulki na żelatynie" - zdjęcia będą niedługo jak zacznę "kręcić".

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #26 dnia: 09.03.2017, 11:22 »
 Uważam że można dodać dział dla najmłodszych adeptów wędkarstwa :np. -" szkółka Luka, Grzesia,Czesia  " bo to oni będą stanowić o przyszłości wędkarstwa w Polsce.
Dział sportowy o zbliżających się dużych zawodach np. Mistrzostwach Polski, Zawodach Okręgowych lub dużych zawodach komercyjnych ewentualne późniejsze relacje oczywiście nie li tylko z jednych i tych samych zawodów komercyjnych.
Luk dużo mówisz i piszesz o potrzebnych zmianach w PZW - wiec dział PZW raczej konieczny.
Takie niezapowiedziane sprawdzenie łowisk komercyjnych jest fajne, można ustalić coś podobnego do gwiazdek michelin , jakiś ranking np. ocena spławik- pozytywna i np.1,2,3 pkt  oraz grunt - ocena negatywna i 1,2,3 ( źle, bardzo źle, dno z wodorostami :) 

-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #27 dnia: 09.03.2017, 11:26 »
Uważam że można dodać dział dla najmłodszych adeptów wędkarstwa :np. -" szkółka Luka, Grzesia,Czesia  " bo to oni będą stanowić o przyszłości wędkarstwa w Polsce.
Dział sportowy o zbliżających się dużych zawodach np. Mistrzostwach Polski, Zawodach Okręgowych lub dużych zawodach komercyjnych ewentualne późniejsze relacje oczywiście nie li tylko z jednych i tych samych zawodów komercyjnych.
Luk dużo mówisz i piszesz o potrzebnych zmianach w PZW - wiec dział PZW raczej konieczny.
Takie niezapowiedziane sprawdzenie łowisk komercyjnych jest fajne, można ustalić coś podobnego do gwiazdek michelin , jakiś ranking np. ocena spławik- pozytywna i np.1,2,3 pkt  oraz grunt - ocena negatywna i 1,2,3 ( źle, bardzo źle, dno z wodorostami :)



Świetne pomysły.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #28 dnia: 09.03.2017, 11:28 »
Panie i panowie wszystkie propozycje są fajne ale kto to wszystko zrobi? Luk i parę osób?

Zabierzmy się do pisania, robienia zdjęć itd.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #29 dnia: 09.03.2017, 14:07 »
Czy zmienić szatę graficzną, jakość zdjęć, zamieszczać więcej schematów?
Nie trzeba. Mi się podoba.

Jakie artykuły interesują Was najbardziej? Czy wolicie czytać relacje z wypraw, czy też artykuły o tym 'jak łowić'?
Może 2/3 jak łowić, 1/3 relacja z wypraw.

Czy interesujące będą 'wyniki znad wody' - w formie zdjęć z opisami?
średnio

Czy lubicie newsy wędkarskie? Czy takie jak teraz, zajmujące jedną stronę, to dużo czy mało?
Tak

Czy dodanie krzyżówki wędkarskiej jest dobrym pomysłem? Lubicie takie rzeczy?
I jeszcze Horoskopu i Kalendarza brań (żarcik).
Nie, dziękuję.


Czy artykuł o spinningu byłby dobrą rzeczą?
Nie, tytuł jednak zobowiązuje.

Czy czegoś Wam brakuje?
Na razie mi się podoba. Można porównać wody w UK i w Polsce. Sposób zarządzania, podejście do wędkarstwa. Niech ludzie czytają i się uczą. Piętnować zakłamanie PZW (chociażby ostatnie zmiany statutu).

I proszę zostawić zapach Magazynu. Jak otwarłem to jak bym się cofnął 15 lat. Podobny zapach miały pierwsze numery "Wędkarza Polskiego"