Autor Wątek: WKW Feederalni - Wspólne wędkowanie 2017  (Przeczytany 150741 razy)

Offline TomekS

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Oborniki Wlkp
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WKW Feederalni - Wspólne wędkowanie 2017
« Odpowiedź #600 dnia: 28.02.2018, 20:08 »
Ano ryję sobie to forum. Łowię to może zbyt mocno powiedziane ale w tym temacie to od lat mam jedno łowisko czyli jezioro Łomno w Wojnówku.
Dlaczego tam? Ano, bo tam mam działkę. :))
W tym roku jednak stwierdziłem, że trzeba sobie znaleźć jakieś łowiska w Poznaniu lub najbliższej okolicy żeby móc sobie skoczyć kiedy tylko przyjdzie ochota. Niestety wiąże się to z wydatkami na sprzęt, chociażby do siedzenia. W Wojnówku są pomosty z ławeczkami, do tej pory nie potrzebowałem krzesełka. Fotelik już wybrałem -Elektrostatyka Cuzo, przydałaby się jeszcze druga wędka feederowa, kołowrotek i drobniejsze pierdoły no i oczywiście uzbrojenie fotelika żebym nie musiał wstawać, a nawet palcem kiwać. :)
[/quote]

Witaj Radku,
planuję w tym roku połowić na Łomnie, niestety nie znam tej wody, oczywiście interesuje mnie wyłącznie methoda oraz koszyczek, ostatni raz wędkowałem na tym jeziorze w 2016roku, jednak głównie odległościówką i dużo drobnego leszcza oraz płotki, a chciałbym powalczyć z linami, karasiami i dużymi leszczami.
Jakbyś mógł podzielić się wiedzą będę wdzięczny :D
Tomek S.

Offline Brutus1988

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: WKW Feederalni - Wspólne wędkowanie 2017
« Odpowiedź #601 dnia: 26.07.2018, 00:58 »
Witam, mam pytanie co do łowiska u Marka Dobrasza. Na co tam łowić co te karpiki i inne rybki lubią naj bardziej, i na którym stawie się ustawić bo czytałem, że są dwa. Wybieram się na parę godzin w sobotę i chciał bym coś złowić. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka


Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WKW Feederalni - Wspólne wędkowanie 2017
« Odpowiedź #602 dnia: 04.09.2018, 19:56 »
Dzisiaj wybrałem się nad Wartę. Pogoda fajna i ładne okoliczności przyrody, ale ryby nie współpracowały. Złowiłem jednego leszczyka.
Marcin

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WKW Feederalni - Wspólne wędkowanie 2017
« Odpowiedź #603 dnia: 06.10.2018, 07:46 »
Na Różanym wpuścili dzisiaj pstrągi, z tego co czytam na FB.
Ciekawe czy znajdę dzisiaj miejsce do wędkowania, bo wybieram się około 11 :-\
Robert

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WKW Feederalni - Wspólne wędkowanie 2017
« Odpowiedź #604 dnia: 06.10.2018, 16:13 »
Usiadłem no dolnym zbiorniku, oprócz raka nic więcej nie złowiłem :'(
Na górnym widziałem, że pstrągi połowili.
Na dolnym dwa karpiki zostały tylko złowione.
Robert

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WKW Feederalni - Wspólne wędkowanie 2017
« Odpowiedź #605 dnia: 06.10.2018, 17:41 »
Robercie,  Różany w tym roku nie przypomina tej komercji z poprzednich lat, ryb jakby mniej, brań mniej. Mi zdarzyło się przez 3h bez ryby ( 0 ) tam siedzieć.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam
Czarek


Offline WojThuz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: WKW Feederalni - Wspólne wędkowanie 2017
« Odpowiedź #606 dnia: 21.10.2018, 15:01 »
Dawno mnie tutaj nie było :) .W tym miesiącu, a dokładnie dnia 3 października zakończyłem mój tegoroczny sezon wędkarski.  Samą końcówkę sezonu, czyli czas jesieni poświęciłem na spinningową pogoń za szczupakiem. Skoczyłem na ryby 3 czy 4 razy, z czego ostatni wypad został owocnie zakończony.
 Była to środa, do tej pory jeden z gorszych dni tego miesiąca, jeśli nie najgorszy pod względem warunków pogodowych. Tamtejszy poranek spędzony nad wodą był wietrzny i deszczowy. Udało mi się ochrzcić nowy spinning i złowić całkiem grubego 50 centymetrowego ciapka na stosunkowo małą niepozorną obrotówkę. Ciekawe było właśnie to, że tej jesieni duże przynęty kompletnie nie dawały żadnych brań, jedyne 2 spotkania ze szczupakiem właśnie miałem na małe kopyto i tą właśnie obrotówkę. Po sesji zdjęciowej ryba wróciła bezpiecznie do wody, a ja spełniony z udanej realizacji tegorocznych (skromnych) wędkarskich postanowień byłem w stanie szczęśliwie zakończyć sezon, by resztę roku poświęcić na ważniejsze sprawy.
Tutaj zdjęcia mojej zdobyczy ;)
Wojciech

Offline dkoch

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • !
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: WKW Feederalni - Wspólne wędkowanie 2017
« Odpowiedź #607 dnia: 03.01.2021, 19:35 »
Witam kolegów.
Jako, że mieszkam na codzień w UK chcę w wakacje spędzić kilka dni w polsce łowiąc na odcinku Warty Sieraków-Zarom nowy (warta 10). Jest to dlamnie bardzo specjalne miejsce gdyz tam uczylem sie wędkować z dziadkiem i ojcem. Mam kilka pytań do zorientowanych w temacie pzw okręg pPoznan jak ten temat najlepiej ugryźć.
- mam Kartę wedkarska, ostanie skladki w legitymacji czlonkowskiej  kolo Kalisz, rok 2017. Z tego co widzę powinienm opłacić składkę członkowską (100 w Poznaniu)i wykupić zezwolenie 7 dniowe(85 jesli dobrze rozumiem dla czlonka). Wtedy moge lowic przez 7 dni na warcie 10.
- moje pytanie co to jest ta oplata na zarybienie i zagospodarowanie wod(210)? Nie pamietam nic takiego przed 3ma laty gdy wykupywałem
Zezwolenie w kaliszu.
-jesli to jest oplata obowiazkowa dla kazdego kto jest w kole pzw Poznan to powiedzcie czy dobrze rozumuję, bardziej niż opłacać członkostwo opłacałoby mi się kupić zezwolenie dla niezrzeszonego na 7 dni za 185zł?
-jesli juz wykupilbym czlonkostwo ile kosztuje zezwolenie calo roczne bo nie chce mi sie to pokazać u mnie w opcjach?
Z góry dziękuję
PS może ktoś łowi w okolicy sierakow-zatom i chcialby popisac na privie troche?
Daniel

Rozmiar nie ma znaczenia!!!!