Autor Wątek: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy  (Przeczytany 27002 razy)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #90 dnia: 08.02.2018, 11:09 »
No właśnie tak myślałem, że może to wina IE. W pracy jestem skazany na tę przeglądarkę.
W każdym razie, serio to co napisałem to nie uszczypliwość, żebyście źle mnie nie odebrali.
Napotkałem te kilka błędów i uznałem, że mogę pomóc w poprawkach.  :sun:
Grzegorz

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #91 dnia: 08.02.2018, 11:48 »
No właśnie tak myślałem, że może to wina IE. W pracy jestem skazany na tę przeglądarkę.
W każdym razie, serio to co napisałem to nie uszczypliwość, żebyście źle mnie nie odebrali.
Napotkałem te kilka błędów i uznałem, że mogę pomóc w poprawkach.  :sun:

A wręcz przeciwnie, dzięki za podzielenie się nimi :bravo: :beer:

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #92 dnia: 08.02.2018, 21:10 »
Moja uwaga tylko. Na stronie, która jest estetyczna i ładnie wykonana, zdjęcia w bardzo kiepskiej jakości. Jakby ktoś screeny robił i w paincie zapisywał do jpg'a.
Nie czepiam się, jedynie "sygnalizuję"  ;) Pliki w dobrej jakości tylko samo zmniejszanie psuje jakość. Coś tu nie gra zdecydowanie.

Kolejna sprawa. W zakładce "Łowiska". Kiedy zmniejszyłem mapę CTRL+kółko myszy, okazało się, że północno-wchodnia cześć Polski jest oznaczona łowiskami, natomiast już rejon śląska - nie. Nie było ani jednego łowiska. Dopiero kiedy ponownie powiększyłem mapę, łowiska pojawiły się już na całym obszarze kraju, także na śląsku.

Ostatecznie, klikając na "Dodaj łowisko", kręciło, kręciło aż w końcu pokazała się informacja - Application Error.  :(

Kiedy po 3 próbach w końcu udało się przejść do logowania, pod ZALOGUJ SIĘ, napisy NOWE KONTO i Zaloguj przez Facebook nakładają się na siebie.

Udało się kliknąć - NOWE KONTO, gdzie po wpisaniu danych i zatwierdzeniu otwarło się od razu pole logowania. Bez informacji, czy jakieś potwierdzenie będzie na email, czy muszę coś akceptować, potwierdzać, czy mogę się już zalogować. Kiedy próbuję się zalogować mam informację, Niepoprawny email lub hasło.

Bez żadnej złośliwości, już jestem skutecznie zniechęcony do korzystania. Wizyta, próba skorzystania z podstawowych funkcji i rejestracja i już na tym etapie problemy. Piszę to tylko w trosce o rozwój aplikacji i strony. Warto popracować nad detalami. Ja tak naprawdę chciałem korzystać i ... nie umiem. Straciłem sporo czasu, siedząc w pracy w tej chwili i do końca nie wiem czy zaloguję się, czy będzie jakiś email itd. Czyli znów tracę czas.
Piszę to na chłodno ale tylko dlatego, by uświadomić jak może reagować potencjalny użytkownik, osoba, która nie zna Cię z forum tak jak ja, ktoś, kto przypadkiem wejdzie, sprobuje się zalogować, skorzystać.

Dobra, już wiem co jest grane. Nakłada się napis ZAREJESTRUJ SIĘ - w polu rejestracji z napisem ZALOGUJ SIĘ. Dlatego jak klikam w niebieski pasek to przenosi mnie do logowania. Takie coś nie powinno mieć miejsca. Popraw to Mariusz bo to serio zniechęca.




W końcu, kiedy udało mi się pokombinować i zarejestrować > próba logowania i dupa. Nie da się. Tym razem dlatego, że nie potwierdziłem maila. Ale po tylu nieudanych próbach logowania, spowodowanych błędem w wyświetlaniu strony, skąd mam wiedzieć, że akurat się udało?

Kolejna sugestia - dajcie informację, że konto utworzone pomyślnie, jednakże wymagana jest akceptacja poprzez link, który został wysłany na podany w trakcie rejestracji adres, taki standardowy tekścik. Wtedy ktoś wie, że ma tam się udać i potwierdzić. Nie każdy jest alfą i omegą, tutaj znów uwaga nie złośliwa tylko koleżeńska - ludzie w obsłudze komputera są na różnym poziomie zaawansowania. Warto o tym pomyśleć.

Jestem Ci bardzo wdzięczny za te uwagi. nikt wcześniej nas nie poinformował a już parę razy widziałem konta które były zarejestrowane a ani razu użytkownik ani razu się nie zalogował. Już powinno być naprawione. Jak byś sprawdził to byłbym wdzięczny.
Mapa to większa sprawa.
Problem ze zdjęciami to bardzo dziwne. Ja nie zauważyłem żeby zdjęcia traciły na jakości. One są po prostu zmienijszane do pewnej wielkości(aplikacja tworzy 5 rożnych wielkości i wyświetla w zależności od miejsca odpowiednie. Możesz podać gdzie zdjęcia tak źle wyglądają i podesłać jakiś screen shot?

Odwiedz nas na Rybomanii to obdarujemy Cię jakimiś przynętami/zanętami. Dobra robota. Mam nadzieję, że podejdziesz drugi raz do aplikacji.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #93 dnia: 08.02.2018, 22:08 »
Hej,
pomyślałem że spróbuję się pobawić.

A więc moje uwagi:
* dodawanie łowisk: nie ma możliwości wybrania UK :(. Jako że wolę ukrywać wody klubowe (głównie dlatego że jest taka tendencja w klubie - niestety się przejechali na tzw. East Europeans ;() może była by opcja na dodanie opisu, np "Żwirownia".
* również dodawanie wypraw jest nieco męczące - chciałbym móc łatwo wybrać że wyprawa odbyła się jednego dnia, już w czasie tworzenia. Również dodawanie godzin mogło by być proste.
* ja osobiście dodaje fotki przez IMGUR czy jak to się tam nazywa. Możliwe że będę dodawał fotki przez wasz serwis, wtedy fajnie by było jakbyście mogli stworzyć widget galerii do dodawania w phpbb, tak jak tu na forum.
* co dodawania fotek, fajnie by było jakbyście usuwali namiary GPS z exif... Wiadomo po co....

Pozatym fajna inicjatywa! Sami klepiecie kod? Jeśli tak, to fajnie wiedzieć że są railsowcy którzy lubią spędzać czas nad wodą :)
waggler + feeder + spinning

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #94 dnia: 09.02.2018, 06:46 »

Jestem Ci bardzo wdzięczny za te uwagi. nikt wcześniej nas nie poinformował a już parę razy widziałem konta które były zarejestrowane a ani razu użytkownik ani razu się nie zalogował. Już powinno być naprawione. Jak byś sprawdził to byłbym wdzięczny.
Mapa to większa sprawa.
Problem ze zdjęciami to bardzo dziwne. Ja nie zauważyłem żeby zdjęcia traciły na jakości. One są po prostu zmienijszane do pewnej wielkości(aplikacja tworzy 5 rożnych wielkości i wyświetla w zależności od miejsca odpowiednie. Możesz podać gdzie zdjęcia tak źle wyglądają i podesłać jakiś screen shot?

Odwiedz nas na Rybomanii to obdarujemy Cię jakimiś przynętami/zanętami. Dobra robota. Mam nadzieję, że podejdziesz drugi raz do aplikacji.



Nad czerwoną linią jest widok strony głównej, pod spodem widok obrazka, kiedy kliknie się w wydarzenie czy informację. Wyraźnie ta jakość pierwszego jest gorsza. Być może to znów wina przeglądarki.

Jasne, że podejdę i to nie raz!
Grzegorz

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #95 dnia: 10.02.2018, 09:47 »
Ekipa Fishing-book w gotowości! Zapraszamy na nasze stoisko nr 8 w pawilonie 5a!
fishing-book.com

Mariusz
Fishing Fighters Team

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #96 dnia: 10.02.2018, 10:21 »
Grubsza akcja, widzę!
Wielkie :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #97 dnia: 12.02.2018, 09:24 »
Oj działo się działo.. Gardła zdarte od pokazywania jak działa.. Wiele pozytywnych odczuć wobec aplikacji było, dzięki wielkie za przybycie na stoisko i zapraszamy do uzywania - w końcu jest darmowa i zrobiona z myśla o NAS - wędkarzach :)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #98 dnia: 12.02.2018, 09:27 »
No no, jest pierdolnięcie. Ładnie i profesjonalnie.  :thumbup:
Grzegorz

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #99 dnia: 14.02.2018, 22:12 »
Nie miałem na razie czasu na żadną relację przez robotę:/ To chociaż podziękuję Wszystkim którzy nas odwiedzili, w szczególności Feeder Fansom, Filip, Chaotic(fajnie było się spotkać po latach) i MarcinD oraz Wszystki o których zapomniałem! Było gróbo. :bravo:

Hej,
pomyślałem że spróbuję się pobawić.

A więc moje uwagi:
* dodawanie łowisk: nie ma możliwości wybrania UK :(. Jako że wolę ukrywać wody klubowe (głównie dlatego że jest taka tendencja w klubie - niestety się przejechali na tzw. East Europeans ;() może była by opcja na dodanie opisu, np "Żwirownia".
* również dodawanie wypraw jest nieco męczące - chciałbym móc łatwo wybrać że wyprawa odbyła się jednego dnia, już w czasie tworzenia. Również dodawanie godzin mogło by być proste.
* ja osobiście dodaje fotki przez IMGUR czy jak to się tam nazywa. Możliwe że będę dodawał fotki przez wasz serwis, wtedy fajnie by było jakbyście mogli stworzyć widget galerii do dodawania w phpbb, tak jak tu na forum.
* co dodawania fotek, fajnie by było jakbyście usuwali namiary GPS z exif... Wiadomo po co....

Pozatym fajna inicjatywa! Sami klepiecie kod? Jeśli tak, to fajnie wiedzieć że są railsowcy którzy lubią spędzać czas nad wodą :)
Sorki za brak odpowiedzi. Przed Rybomanią był młyn.
Ad 1. łowiska w UK można dodawać tylko wtedy nie wybieraj województwa.
Ad 2. Proces dodawania łowisk mamy już rozpisany tylko nie mam czasu się za to zabrać. Jest to jeden z moich priorytetów żeby było to bardziej intuicyjne. Chętnie przyjmę wszystkie uwagi.
Ad 3. IMGUR ? :) To ładowanie fotek jak na FB już nie wystarczy? :)
Ad 4. cenna uwaga

Strasznie mnie zaciekawiło, że rozpoznałęś technologię. Tak sam piszę kod. W jakim języku programujesz?
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #100 dnia: 18.02.2018, 22:58 »
Sorki za brak odpowiedzi. Przed Rybomanią był młyn.
Ad 1. łowiska w UK można dodawać tylko wtedy nie wybieraj województwa.
Ad 2. Proces dodawania łowisk mamy już rozpisany tylko nie mam czasu się za to zabrać. Jest to jeden z moich priorytetów żeby było to bardziej intuicyjne. Chętnie przyjmę wszystkie uwagi.
Ad 3. IMGUR ? :) To ładowanie fotek jak na FB już nie wystarczy? :)
Ad 4. cenna uwaga

Strasznie mnie zaciekawiło, że rozpoznałęś technologię. Tak sam piszę kod. W jakim języku programujesz?

Też Ruby on Rails głównie, więc rozpoznanie technologii było proste :)
Planujecie stworzyć katalog sprzętu wędkarskiego? Myślę że by mogło by być przydatne. Również artykuły mają dziwny layout. W liście - filtrowanie (przynajmniej w wersji desktop) dałbym na górze. W widoku - brawo za wąskie pole do czytania - czyta się bardzo fajnie! Chyba komentarze mogły by być na dole?
waggler + feeder + spinning

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #101 dnia: 07.03.2018, 10:10 »
Największy, 66-centymetrowy, LESZCZ na Fishing-book'u! A Wy jakimi łopatami możecie się pochwalić? Sam niestety nie mam co pokazać :/ Link do wyprawy: https://www.fishing-book.com/expeditions/251

Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #102 dnia: 10.03.2018, 09:38 »
Kto z Was będzie dziś na Rybomanii w Sosnowcu?

Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #103 dnia: 10.03.2018, 10:43 »
Ja będę, z Katowic mam blisko.

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #104 dnia: 13.03.2018, 00:23 »
Rybomania słaba. Jeszcze jak wszyscy wiedzą kiepsko zakończona. Ale mimo to zapraszam do małej relacji zdjęciowej!

https://www.fishing-book.com/administrative_messages/12
Mariusz
Fishing Fighters Team