Autor Wątek: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017  (Przeczytany 8988 razy)

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #15 dnia: 27.04.2017, 14:53 »
Za oknem deszcz i deszcz ze śniegiem, 1 maja tuż tuż ,więc pora przygotować kilka kotwiczek z chwostami do obrotówek i woblerów, rybki zdecydowanie lubią taka ''biżuterię'' 😀, wiążę je na kotwicach OWNER ST-36BC oraz DAIWA DT-4600, rozmiary 4 - 0/2


Offline pejcz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarski komandos-popierduła
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #16 dnia: 27.04.2017, 15:08 »
piękne :thumbup: skąd wziąć takie kolorowe pióra? I jak je przymocowujesz? Stosujesz jakiś konretny węzeł czy owijasz nitką, żyłką z odrobiną kleju? Pytam bo w jednej z moich ulubionych obrotówek odpadł chwost i zainspirowałeś mnie do jego naprawy :)
Piotr

Machaj wędą, ryby będą!

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #17 dnia: 27.04.2017, 15:13 »
piękne :thumbup: skąd wziąć takie kolorowe pióra? I jak je przymocowujesz? Stosujesz jakiś konretny węzeł czy owijasz nitką, żyłką z odrobiną kleju? Pytam bo w jednej z moich ulubionych obrotówek odpadł chwost i zainspirowałeś mnie do jego naprawy :)

Ja mam cały sprzęt do robienia much więc nie ma problemów zrobić takie chwosty. :D a robię podobnie jak puchowce z tym że tutaj nie trzeba się tak starać jak przy robieniu małej muszki, bywa że po kilku szczupłych chwost jest zdemolowany i na tej samej kotwicy wiążę nowy :) ten fiolet powinien być zabójczy na okonie, za gumami w tym kolorze okonie przepadają.

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #18 dnia: 29.04.2017, 13:13 »
Już tylko godziny dzielą mnie od początku sezonu szczupakowego, odwiedziłem więc kilka miejsc gdzie zazwyczaj go otwierałem. Pojechałem w pierwszej kolejności na graniczną rzeczkę Piotrówkę, jednak po ostatnich deszczach to już nie mała leniwie płynąca rzeczka a rwąca duża rzeka , poziom w zależności od miejsca podniesiony o około 1,5-2 metrów, tam gdzie nie ma odpowiednich wałów powodziowych, rzeka wylała na okoliczne pola i lasy podtapiając zabudowania i tworząc kilkusetmetrowe rozlewiska. Z tego co dowiedziałem się na miejscu poziom opadł od wczoraj o 20-30 cm ale nadal jest bardzo wysoki. Na okolicznych zalanych polach widać pływające ryby. :D Zalane drogi pozamykane mosty. Podobnie wysoki stan wody jest na Szotkówce i jej rozlewiskach gdzie poziom wody również jest wyższy o metr od poziomu normalnego, zalane łąki , pola, zagajniki, nie wiadomo gdzie jest koryto rzeki. Wszędzie brudna i gliniasta woda. :'( Odwiedziłem jeszcze Wisłę i Pszczynkę tam też można zapomnieć o wędkowaniu przez najbliższe dni. Wiadomości od kolegów z Odry i Olzy też nie napawają optymizmem, woda brudna i bardzo wysoka, lokalne podtopienia. Aby rozpocząć sezon zostały tylko zbiorniki, ale tam z kolei utrudniony jest dostęp, po deszczach drogi rozmokły i nie wszędzie będzie można dojechać, natomiast tam gdzie dojazd będzie możliwy, z pewnością będą tłumy wędkarzy. Ja już upatrzyłem zbiornik gdzie rozpocznę sezon ale nie będę się chwalił, ponieważ zbiornik niewielki a chętnych do łowienia dużo.

https://www.facebook.com/grzegorz.klosok.9/media_set?set=a.10155902553514237.1073741863.807194236&type=3&pnref=story

Zdjęcia usunięte przez użytkownika

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #19 dnia: 29.04.2017, 13:20 »
No niezły bigos. Natura sobie odbija 2 lata suszy. :facepalm: 
Arek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #20 dnia: 29.04.2017, 13:38 »
Ja też już gotowy na jutro, w przeciwieństwie do zeszłego sezonu zaczynam na wodzie stojącej. Ale w tygodniu pewnie i na Nysie uderzę, Nysa o dziwo czysta i nie wysoka.

MrProper

  • Gość
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #21 dnia: 29.04.2017, 13:43 »
Ja wam mogę tylko pozazdrościć, jeszcze muszę czekać miesiąc :( ;)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #22 dnia: 29.04.2017, 16:27 »
Hejka

Pamiętajcie, że niektóre łowiska mają swój regulamin, a w nim taki zapis:
"- zakaz połowu na: spinning, żywą, martwą rybkę i ich części w okresie od 01.01 do 30.04."

Pozdrawiam
Mirek

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #23 dnia: 29.04.2017, 16:32 »
Co prawda już za chwilę 1 maj, ale jestem ciekaw kto z okręgu lubelskiego wiedział o kilku obostrzeniach w 2017 :)

"Na wszystkich wodach stojących Okręgu PZW w Lublinie (zbiorniki i jeziora) wprowadza się zakaz spinningowania od 1 stycznia do 30 kwietnia (nie dotyczy rzek i starorzeczy).

Na wszystkich wodach stojących Okręgu PZW w Lublinie (zbiorniki i jeziora) wymiar ochronny dla karpia do 35 cm"


Źródło:
http://zzsklep.pl/blog/32_obostrzenia-na-wodach-pzw-lublin-2017.html

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #24 dnia: 29.04.2017, 22:39 »
Jeszcze tylko 81 minut i można ruszać na zębatego :D :D :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #25 dnia: 30.04.2017, 00:07 »
Jeszcze tylko 81 minut i można ruszać na zębatego :D :D :D :P

Kurczę chyba się starzeje. 10, 15 lat temu, już bym miał full pudełko gumek przygotowanych. 1 maja zawsze łączyłem ze szczupłym i spinningowymi wojażami. Plan na jutro mam zgoła inny :-[ Pół dnia na rowerze, potem zimne :beer: z Żoną :) Od poniedziałku podziałam w kierunku karpi i innych amurów ;)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #26 dnia: 30.04.2017, 01:03 »
Ja sobie przypomniałem o pięknej zmianie w moim okręgu :facepalm:. Na zbiornikach wodnych wprowadza się zakaz połowu metodą spinningową oraz na żywą i martwą rybę oraz jej części w okresie od 01.01. do 30.04. z wyłączeniem rzek.  A rzeki w obecnej sytuacji odpadają Choć dziś niedziela więc dzień wolny i koniec okresu ochronnego:( Kochane Katowice.

Offline pejcz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarski komandos-popierduła
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #27 dnia: 30.04.2017, 06:39 »
Za chwilę startujemy, temperatura nie rozpieszcza,  ale sezon szczupakowy czas rozpocząć.  Połamania!
Piotr

Machaj wędą, ryby będą!

Offline qsr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Otwarcie sezonu szczupakowego 2017
« Odpowiedź #28 dnia: 30.04.2017, 13:47 »
Ja sobie przypomniałem o pięknej zmianie w moim okręgu :facepalm:. Na zbiornikach wodnych wprowadza się zakaz połowu metodą spinningową oraz na żywą i martwą rybę oraz jej części w okresie od 01.01. do 30.04. z wyłączeniem rzek.  A rzeki w obecnej sytuacji odpadają Choć dziś niedziela więc dzień wolny i koniec okresu ochronnego:( Kochane Katowice.

http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/148578/61/uwaga_wedkarze___w_sprawie_polowu_metoda_spinningowa_oraz_na_zyw

W związku z ww. uchwałą oraz na podstawie § 7.2. Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz.U. 2001 nr 138 poz. 1559 z póz. zm.), Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb (rozdział VI ust. 4) informuję, że od dnia 30 kwietnia 2017 r. można wędkować na większości zbiorników i rzek metodą spinningową, na żywą i martwą rybę oraz ich części.