Autor Wątek: Match i duża fala  (Przeczytany 8223 razy)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Match i duża fala
« Odpowiedź #15 dnia: 26.04.2017, 23:06 »
Ku pokrzepieniu Twojego serca:



A tak serio, to technicznie koledzy w zasadzie odpowiedzieli na pytanie. Myślę, że nic dodawać nie trzeba w tej kwestii.

Można natomiast przemyśleć jeszcze taktykę. W przypadku silnej fali, wiatru, kiedy mamy łowić mikrorybki może warto rozważyć zmianę taktyki i użycie bata, uklejówki? Czy faktycznie konieczne jest szukanie ryb daleko? Może pod brzegiem stacjonują wymiarowe okonie, jakieś jazgarze, może jakaś wzdręga jest pod batem... Odławianie ryb w warunkach jakie opisywałeś, takich ryb, to jest już ostateczność. Ja łowił bym odległościówką takie ryby tylko wtedy, gdyby zawiodły wszelkie inne możliwości. Ale to tylko taka rada lub sugestia.

Jeśli chodzi o techniczne sprawy, konkretne odpowiedzi na pytania to nie mam nic do dodania. Poszukaj w razie czego tematów o odległościówce, było tego sporo, jest mowa o taktyce, wiatrze, dryfach, kotwiczeniu zestawów czy doborze sprzętu. ;)
Grzegorz

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Match i duża fala
« Odpowiedź #16 dnia: 27.04.2017, 10:28 »
Myślę, że administratorzy powinni zawartość tego wątku, z korzyścią dla wszystkich,  wkleić do otwartego wcześniej wątku „Waggler na wietrze „
 
Oba wątki dotyczą dokładnie tego samego. :( Różnią się jedynie słowami w nazwie wątków: „Waggler”- „Match”, „na wietrze” – „duża fala”.
Wiadomo, że jak fala to i wiatr więc nowy wątek nie rozszerza zakresu poprzedniego. 
Marian

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Match i duża fala
« Odpowiedź #17 dnia: 12.11.2017, 23:07 »
Fktycznie, jest kilka tematów traktujących o tym samym.
Zastanawiałem się, czy je połączyć, ale doszedłem do wniosku, że może je zostawimy. Zbyt się już bowiem rozwinęły.
Podam jednak linki do tamtych tematów, żeby zaitnetesowani czytelnicy mogli łatwo tam przeskoczyć.

Waggler na wietrze

Spływający spławik - problem

Waggler method - walka z falą i wiatrem
Pozdrawiam
Mateusz