Autor Wątek: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g  (Przeczytany 8712 razy)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g
« Odpowiedź #15 dnia: 04.05.2017, 19:18 »
A czy ktoś miał do porównania kije speedmaster AX (nowość na ten rok - opisywana seria na przykładzie tytułowej wędki) oraz beastmaster commercial CX ? Powiedzmy 10ft z obu serii ? O co chodzi - który z tych kiji szybciej "gaśnie" podczas machania na sucho ? Bo dostałem dziś Commerciala CX'a 8ft i jest mega opcja aczkolwiek przy porównywaniu go do drennan'a ultralight mini feedera 9/10 ten drugi o wiele dłużej "gasł" niżeli commercial CX, i czy właśnie speedmaster AX będzie jeszcze krócej "gasł" niżeli CX czy będzie coś pokroju drennana (trzepał się jak epileptyk w fabryce świetlówek) ?

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g
« Odpowiedź #16 dnia: 04.05.2017, 19:20 »
Ok, znalazłem w sklepie na D. Czym się różni od Beastmaster CX Commercial Multi Feeder 2.74/3.35m?

Ten AX to trochę wyższa seria, węgiel jest HPC100 + biofibre + to nowe coś co zowią nanoalloy, beastmaster CX to HPC60 + biofibre.
Wędziska o odpowiadających długościach maja grubsze blanki w serii beastmaster.
Ten AX jest też trosze szybszy (szybciej gaśnie po wymachiwaniu).

AX Commercial ma zdecydowanie sportową charakterystykę choć mógłby być do tego odrobinę szybszy. Beastmaster'a nie miałem w ręku więc nie porównam.

A może zlokalizowałeś już jakiś pokrowiec najlepiej dwu-komorowy 175 cm z kieszenią na sztyce ? :)
Tomek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g
« Odpowiedź #17 dnia: 04.05.2017, 19:23 »
Ok, znalazłem w sklepie na D. Czym się różni od Beastmaster CX Commercial Multi Feeder 2.74/3.35m?

Ten AX to trochę wyższa seria, węgiel jest HPC100 + biofibre + to nowe coś co zowią nanoalloy, beastmaster CX to HPC60 + biofibre.
Wędziska o odpowiadających długościach maja grubsze blanki w serii beastmaster.
Ten AX jest też trosze szybszy (szybciej gaśnie po wymachiwaniu).


AX Commercial ma zdecydowanie sportową charakterystykę choć mógłby być do tego odrobinę szybszy. Beastmaster'a nie miałem w ręku więc nie porównam.

A może zlokalizowałeś już jakiś pokrowiec najlepiej dwu-składowy 175 cm z kieszenią na sztyce ? :)

Sry że się "wtrące" ale przecież ma oryginalny pokrowiec dedykowany do wędki i sztyca na spokojnie w niego wejdzie a przy okazji usztywni cała "konstrukcję" :)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g
« Odpowiedź #18 dnia: 04.05.2017, 19:29 »
Ok, znalazłem w sklepie na D. Czym się różni od Beastmaster CX Commercial Multi Feeder 2.74/3.35m?

Ten AX to trochę wyższa seria, węgiel jest HPC100 + biofibre + to nowe coś co zowią nanoalloy, beastmaster CX to HPC60 + biofibre.
Wędziska o odpowiadających długościach maja grubsze blanki w serii beastmaster.
Ten AX jest też trosze szybszy (szybciej gaśnie po wymachiwaniu).

AX Commercial ma zdecydowanie sportową charakterystykę choć mógłby być do tego odrobinę szybszy. Beastmaster'a nie miałem w ręku więc nie porównam.

A może zlokalizowałeś już jakiś pokrowiec najlepiej dwu-składowy 175 cm z kieszenią na sztyce ? :)

Okazyjnie kupiłem czarny pokrowiec od Daiwy za 50zł (taki opiankowany jak mają Drennany 7) i w nim noszę Speedmastera, sztycę noszę luzem, wtykam gdzie popadnie przy swoim wózku.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g
« Odpowiedź #19 dnia: 05.05.2017, 20:39 »
A czy ktoś miał do porównania kije speedmaster AX (nowość na ten rok - opisywana seria na przykładzie tytułowej wędki) oraz beastmaster commercial CX ? Powiedzmy 10ft z obu serii ? O co chodzi - który z tych kiji szybciej "gaśnie" podczas machania na sucho ? Bo dostałem dziś Commerciala CX'a 8ft i jest mega opcja aczkolwiek przy porównywaniu go do drennan'a ultralight mini feedera 9/10 ten drugi o wiele dłużej "gasł" niżeli commercial CX, i czy właśnie speedmaster AX będzie jeszcze krócej "gasł" niżeli CX czy będzie coś pokroju drennana (trzepał się jak epileptyk w fabryce świetlówek) ?

Mam Speedmaster AX 10ft  i machałem też Beastmasterem Commercial CX 10ft w sklepie i AX troszkę szybciej gaśnie. Nadaj jest jednak raczej bardzo miękki kij, jak już pisałem beastmasterm commercial cx 10ft ma grubszy blank.
Tomek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g
« Odpowiedź #20 dnia: 05.05.2017, 20:42 »
Ok, ja mam odwrotnie właśnie mam CX'a 10ft a braciak ma AX'a ale nim nie machałem.. jakoś nie było okazji :)
We wtorek chyba mi dojdzie AX 8ft i porównam go z CX 8ft (trzcinka niesamowita)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g
« Odpowiedź #21 dnia: 08.05.2017, 21:32 »
Wersja multi (270-330 cm) tego feedera ma trochę więcej mocy niż wersja 10ft (300 cm). Jeśli multi ma cw 70 to wersja 10 ft tak ~50 gram. Ma też grubszy blank i jest troszkę gorzej wyważona ale to zrozumiałe bo dolinki są takie same. Charakterystyka pracy wersji multi przy 270 cm jest tez bardziej paraboliczna niż progresywno-paraboliczna.

Bardzo fajna jest w tych wędziskach grubość rękojeści na mocowaniu kołowrotka, porównywałem komfort operowania na rybomanii z browning sphere i dla mnie jest zdecydowanie lepszy (mocowanie kołowrotka w sphere jest strasznie niewygodne gdy się za nie złapie a ja właśnie tam chwytam zwykle wędzisko).

Podoba mi się też relatywnie krótka rękojeść którą nie zahaczam o zebra siedząc na cuzo podczas holu.

Z wad tak jak pisał już kolega mogłaby troszkę szybsza przy wymachiwaniu na sucho ale jak pamiętam sphere bomb +10% z rybomani to i tak była dużo szybsza.
Tomek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g
« Odpowiedź #22 dnia: 08.05.2017, 21:48 »
W wersji multi, obie sekcje (krótka i dłuższa) mają taką samą średnicę łączenia w foregrip więc idąc tym tropem dalej, akcja krótszej jest z logiki skrócona w stosunku do wersji 3,35 co daje nam akcję bardziej paraboliczną :)

Jak się da to nagram ugięcie też do krótszej wersji ale jak narazie bardzo wygodnie łowi mi się dłuższą nawet na łowiskach stosunkowo małych gdzie przeciwległy brzeg mam w okolicach 40-60m. Jak będę miał drzewa nad głową to sobie założę krótszą i dopisze wrażenia.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Speedmaster AX Commercial Multi Feeder 9-11 ft ≤ 70 g
« Odpowiedź #23 dnia: 10.02.2018, 20:52 »
W końcu zabrałem się za zważenie elementów tej wędki, a więc:

Dolnik - 93g
Dopałka krótka - 27g
Dopałka długa - 52g
Sekcja szczytowa - 18g
Szczytówka - 2,6g