Autor Wątek: Sandacz - jak go złowić?  (Przeczytany 90060 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #75 dnia: 08.06.2016, 23:26 »
Nie łowię Drapieżników! Ale albo kolega sieje ściemę? Albo Sandacze zmieniły totalnie stanowiska żerowe! ???
Arek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #76 dnia: 08.06.2016, 23:42 »
Jeśli chodzi o martwą rybkę, to słyszałem kiedyś, że do pyska np. płotki "ładuje" się kulki styropianowe. Można je dodatkowo nasączać jakimiś atraktorami :)

Pewnie sprawdzi się zwykły zestaw z ciężarkiem, długim przyponem i taką właśnie "pływającą" przynętą.

Ale to są tylko moje "domysły" :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #77 dnia: 09.06.2016, 11:18 »
Mam pytanie do wątku -jak złowić Sandacza jak dno jest Bardzo muliste? Chciałem z gruntu łowić

Napisz coś więcej o łowisku, sam łowie nad zamulonym to totnie akwenie , ale sa na to patenty tylko trzeba wiecej info
Feeder & spinning

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #78 dnia: 09.06.2016, 11:38 »
Mam pytanie do wątku -jak złowić Sandacza jak dno jest Bardzo muliste? Chciałem z gruntu łowić

W takich wypadkach lepszy będzie spławik. Jeżeli jednak upierasz się przy gruncie, to sprawa też jest do ogarnięcia. Najlepszym sposobem jest długi przypon, spokojnie możesz zastosować metrowy. Dodatkowo możesz zainstalować w połowie przyponu kawałek jakiegoś pływaka -  styropian między dwoma stoperami zrobi robotę.
Kiedyś na żwirowni stosowałem z powodzeniem taki myk.
 Nie dość, że dołek był zamulony, to jeszcze nie był w zasięgu spławika. Ryby tam stały piękne i właśnie w ten sposób przechytrzyłem kilka sztuk. Na pływak zastosuj twardy styropian, miałem taki ze starego, żywcowego spławika. Minus zestawu jest taki, że może dochodzić do splatań. Aby nie było kłopotów, stosowałem większe obciążenie i tuż przed uderzeniem zestawu o wodę, wyhamowywałem go aby opadł rozwinięty.

Offline l.fryziel

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krapkowice
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #79 dnia: 13.08.2017, 11:41 »
Cześć
Pewnego razu siedząc na nocce całą noc bez praktycznie żadengo ruchu na wędce. Zarzuciłem czerwonego robaka, szedłem już nad ranem wymienić wędkę na gruntówkę. A tu nagle miałem odjazd jakiego nigdy nie widziałem, wybierał tak zyłkę z kołowrotka, że biegłem jak opętany, zacinam odrazu nie czekałem, niestety przypon z żyłki przegryziony i niestety sandacz prawdopodobnie uciekł. Wędka nie była zarzucona na sandacza, bardziej był on przyłowem. Lecz tak jak panowie piszecie to jest dobry sposób aby zacinać od razu, jak się zatnie to super i radocha a jak nie to przyjdzie i następny dziś czy jutro :) :)

Offline Maki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #80 dnia: 23.06.2018, 21:06 »
Witam
Panowie a jakich przyponow używacie  ? Ja używam łamańców takich jak na karpia i zakładam plotkę na włosie. Zrobiłem raz inny przypon z samego fluocarbonu ale bran nie miałem... czy to wina materiału ?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #81 dnia: 23.06.2018, 22:07 »
Plecionka tytanowa lub jakaś miękka stalka (jesli w łowisku jest szczupak) lub zwykła żyłka.

Offline aditomiko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #82 dnia: 02.08.2018, 02:48 »
Ja sandacza łowię na dwa sposoby:przynętami są gumy 7 cm z racji na niewielki pysk sandacza...

Mały pysk? Czy kiedykolwiek kolego złapałeś 40-sto centymetrowego sandaczyka za żuchwę i sprawdziłeś jaką ma wielkośćjego pysk? 20 cm okoń w takim pysku mieści się z wielkim luzem a Ty mówisz, że sandacz ma mały pysk? 60-cio centymetrowy sandacz - w jego pysku zmieści się zaciśnięta pięść średniego wzrostu mężczyzny, a może inaczej, bo zaraz zaczną się dywagacje, kto jaką ma pięść. Bułka kajzerka wejdzie bez problemu. To samo tyczy się okonia i szczupaka i bolenia i pstrąga... Drapieżniki żerują szybko, op to im ten pysk. Leszcz 60 cm który powoli przeszukuje dno w poszukiwaniu jedzenia, takiego pyska nie ma. Wędkarze stosują  16 cm gumy, żebyy ustrzec się przed braniami małych sandaczy, a one i tak się na takie gumy łowią.

Adam

Offline aditomiko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #83 dnia: 02.08.2018, 02:51 »
Witam
Panowie a jakich przyponow używacie  ? Ja używam łamańców takich jak na karpia i zakładam plotkę na włosie. Zrobiłem raz inny przypon z samego fluocarbonu ale bran nie miałem... czy to wina materiału ?

NIE

Offline aditomiko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #84 dnia: 02.08.2018, 02:56 »
Mam pytanie do wątku -jak złowić Sandacza jak dno jest Bardzo muliste? Chciałem z gruntu łowić


To nie istotne. Zrób taki zestaw jak zawsze, jak ma wziąć to weźmie. Poszukaj na YT jak drapieżniki pobierają z dna martwe ryby a wtedy zrozumiesz, że w przypadku żywca, twoje pytanie nie jest rozsądne. jak chcesz łowić na spławik, to łów, jak na gruntówkę to też łów. Najważniejsze jest to w jakiej partii wody aktualnie żeruje dany drapieżnik...

Offline aditomiko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #85 dnia: 02.08.2018, 02:59 »
Cześć
Pewnego razu siedząc na nocce całą noc bez praktycznie żadengo ruchu na wędce. Zarzuciłem czerwonego robaka, szedłem już nad ranem wymienić wędkę na gruntówkę. A tu nagle miałem odjazd jakiego nigdy nie widziałem, wybierał tak zyłkę z kołowrotka, że biegłem jak opętany, zacinam odrazu nie czekałem, niestety przypon z żyłki przegryziony i niestety sandacz prawdopodobnie uciekł. Wędka nie była zarzucona na sandacza, bardziej był on przyłowem. Lecz tak jak panowie piszecie to jest dobry sposób aby zacinać od razu, jak się zatnie to super i radocha a jak nie to przyjdzie i następny dziś czy jutro :) :)

Najprawdopodobniej to był szczupak, bo sandacz nie przetnie żyłki,  ma zęby jak pies, wszystkie to kły. Szczupak ma zęby jak żyletki, dlatego przecina. Chyba że ją zerwał, a to już inna kwestia (kwestia żyłki)

Offline aditomiko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #86 dnia: 02.08.2018, 03:01 »
Plecionka tytanowa lub jakaś miękka stalka (jesli w łowisku jest szczupak) lub zwykła żyłka.

I tu kolega pogrzebał wszystkie Wasze przesądy na temat przecinania żyłek przez sandacze. Wyjaśnił też jaką rolę w tej kwestii ma szczupak. Słuchajcie go, bo wie co mówi i potwierdza moje słowa.

Offline aditomiko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #87 dnia: 02.08.2018, 03:13 »
Witam ponownie. Większą ciekawostką jak złowić sandacza, zawsze było dla mnie to, że każdy, a złowiłem ich już wiele, miał pusty żołądek. Przestrzegam limity i nie zawsze biorę ryby, bo często je łowię. Otóż moje przypuszczenia potwierdzili ichtiolodzy (koledzy) i podwodne filmy na YT (youtube). Otóż sandacz, chcąc się pozbyć naszej przynęty, zwraca zawartość żołądka w nadziei że to co go kuje, też wyleci. W przypadku innych drapieżników da się zbadać treść żołądka, a w przypadku sandaczy nie. Napiszcie czy macie podobne doświadczenia, ale raczej sądzę, że tak. Może zdarzą się sporadyczne przypadki.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #88 dnia: 21.08.2018, 23:13 »
Hmm... To jest ciekawa teoria.
Dawno już nie złowiłem sandacza, a jeszcze dawniej go nie patroszyłem, więc ciężko mi powiedzieć.
Pamiętam, że szczupaki na pewno miały coś zwykle w przewodzie pokarmowym. Często niemałe ofiary.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Sennar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ciechanów
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #89 dnia: 22.08.2018, 00:28 »
hmm a macie pomysł jak złapać sandacza, którego jest bardzo mało w łowisku ??