Autor Wątek: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji  (Przeczytany 8858 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #15 dnia: 18.05.2017, 07:46 »
Wiele razy w internecie czytałem regulamin łowiska które mnie zainteresowało ale nigdy jakoś nie zauważyłem by w jednym  z punktów regulaminu była mowa o odległości między wędkarzami. No bo po co ?. Takie ograniczenie spowoduje to że mniej kasy wpłynie im do kieszeni. Postawienie stanowisk też nie bo to koszta. A ty człowieku jak się ustawisz na wędkowania a przy okazji wypoczynek z rodziną możesz trafić na takiego żłoba który nie będzie rozumiał co do niego się mówi i zestawy kieruje nie na wprost a w kierunku innego wędkarza. Takie zachowanie powinno być zgłaszane do osoby która przyjęła kasę za wejście na łowisko  Właściciele czy tez pracownicy  mają obowiązek zapewnić porządek i bezpieczeństwo osobom  przebywającym na łowisku. Ale po co ? narażać się by jedna czy druga strona w przyszłości już nu nie przyjeżdżała a nawet innym powiedzą jak jest na tym łowisku.I tu znowu mniej kasy by wpływało. By nie dochodziło do takich sytuacji w jeden z punktów regulaminu powinien być zapis w jakim kierunku należy kierować  zestawy ale taki zapis spowodował by tez to że mniej kasy wpływa. Sami widzicie że w większości przypadków na takich łowiskach to tylko liczy się kasa a bezpieczeństwo, porządek i zdrowy rozsądek schodzą na dalszy plan dlatego unikam takich miejsc.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #16 dnia: 18.05.2017, 08:46 »
Prawda jest taka, że wielu właścicieli łowisk ma blade pojęcie o wędkarstwie, dodatkowo  sami nie są zorientowani jak powinno wszystko wyglądać. Jeżeli nie rozumieją jak się powinno łowić, to mają kłopoty z całą resztą, dlatego takie miejsca są często trudne, zwłaszcza jak jest wielu wędkarzy.
Lucjan

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #17 dnia: 18.05.2017, 09:16 »
Muszę sprawdzić w necie, bo nie pamiętam, nie moje okolice.

Może dałbyś w końcu znać, co to za łowisko ?? ???
Pozdrawiam Seba

Offline Stan_Stanowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #18 dnia: 18.05.2017, 09:19 »
Muszę sprawdzić w necie, bo nie pamiętam, nie moje okolice.

Może dałbyś w końcu znać, co to za łowisko ?? ???

Alleius buduje napięcie ;)

Offline Grzesiek1975

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prabuty
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #19 dnia: 18.05.2017, 11:31 »
Czyżby brał wszystkich pod siuśki 8)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #20 dnia: 18.05.2017, 11:42 »
Prawda jest taka, że wielu właścicieli łowisk ma blade pojęcie o wędkarstwie, dodatkowo  sami nie są zorientowani jak powinno wszystko wyglądać. Jeżeli nie rozumieją jak się powinno łowić, to mają kłopoty z całą resztą, dlatego takie miejsca są często trudne, zwłaszcza jak jest wielu wędkarzy.
I w tym cały problem. Za przykład podam sytuację z tamtego sezonu. Przyjechałem na łowisko i zauważyłem że na wodzie pływa sporo zielska. Poprostu nie dało się łowić bo wiatr przesuwał to z miejsca na miejsce i siłą rzeczy ściągało to zestawy. Przy methodzie brak jakich kolwiek szans na rybę. Okazało się że właściciel specjalnie wrzucił to zielsko do wody. Po mojej skardze na tą sytuację właściciel odpowiedział mi że, i tu cytuję "Panie co ja poradzę że ryby to lubią" Szczena mi opadła.  ??? >:O

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #21 dnia: 18.05.2017, 11:47 »
Muszę sprawdzić w necie, bo nie pamiętam, nie moje okolice.

Może dałbyś w końcu znać, co to za łowisko ?? ???

Alleius buduje napięcie ;)

Dokładnie :bravo: Akcja jak w thrillerze "Śmierć w Wenecji" :'(
Pozdrawiam Seba

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #22 dnia: 18.05.2017, 11:56 »
Ależ jesteście niecierpliwi! ;-)
Jest tak. Woda jest nazywana przez miejscowych "Górkami". To stare wyrobisko w lesie, max 1,5-2 ha, jakieś 20 km na północ od Nidziciy. Od chyba czterech lat jest tam komercja. Nie mają nazwy, po prostu mają napisane łowisko plus cennik. Musiałem zadzwonić do kuzynki, która mieszka w okolicy i dopiero ona rozwiała zagadkę. 
Przy bramie żółta budka i chyba stary kajak oparty o ścianę.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #23 dnia: 18.05.2017, 11:58 »
Dzięki za info. A za budowanie napięcia rzecz jasna należy się :thumbup:
Pozdrawiam Seba

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #24 dnia: 18.05.2017, 11:59 »
Efekty specjalne niezamierzone. Mam ostatnio taki młyn w robocie, że po pracy na widok komputera robi mi się niedobrze ;-)

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #25 dnia: 18.05.2017, 19:21 »
uważam , że często nie ma numerów łowisk przez pazerność właścicieli....jak by było 15 stanowisk to tylu by siedziało tam wędkarzy, a tak ilu przyjedzie tylu się upchnie kasa kasa kasa

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #26 dnia: 18.05.2017, 19:59 »
Wiesz, pazerność właściciela zbiornika to jedno, a akceptacja takiego stanu rzeczy przez klienta to drugie. W Dolinie Będkowskiej, czyli komercji, na która jeżdżę najczęściej, w weekendy na dużym stawie nie da się przy dobrej pogodzie zarzucić wędki. Taki tłok. A tuż obok ten sam właściciel ma mały staw "No kill", gdzie za 10 zł więcej można łowić niemal w pojedynkę. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego tak mało ludzi się przesiada. Z powodu ceny wyższej o 10 zł, czy dlatego, ze na tym małym stanie ryby trzeba wypuścić?


Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #27 dnia: 18.05.2017, 21:16 »
Zgadam się ogólnie ...choć uważam , że po prostu jest jeszcze tego typu zbiorników za mało. Dość życzeniowo stwierdzam, mam taka nadzieję , że jak takich w przybędzie to albo zmienią się pazerni właściciele, albo po prostu będą zmuszeni zwinąć interes.

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #28 dnia: 18.05.2017, 22:23 »
uważam , że często nie ma numerów łowisk przez pazerność właścicieli....jak by było 15 stanowisk to tylu by siedziało tam wędkarzy, a tak ilu przyjedzie tylu się upchnie kasa kasa kasa
Nie do końca jest jak piszesz. Znam łowisko gdzie właściciel wybudował stanowiska (pomosty) co 3-4 m więc każdy może siadać gdzie jest wolne stanowisko. Wyobraź sobie co się dzieje tam w dni wolne od pracy. Gdyby nie było stanowisk to można by było liczyć na zdrowy rozsądek sąsiada obok, który zachowałby większą odległość.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #29 dnia: 19.05.2017, 00:37 »
Polscy właściciele łowisk nie za bardzo wiedzą jak ugryźć temat, wielu robi łowiska wg własnego widzimisię, co później nie owocuje dobrze. Niestety, brak kultury w wędkarstwie jest w Polsce widoczny, dotyczy to też właścicieli łowisk. Jeszcze do niedawna trudno było o sklepy z dobra obsługą, więc nie dziwią mnie takie łowiska.

Lucjan