Autor Wątek: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny  (Przeczytany 19311 razy)

Offline diuxdrums

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #15 dnia: 22.02.2018, 22:27 »





Jakiś czas temu chciałem wymienić swój fotel na nowe Cuzo. Wpadłem wtedy na tytułowego człowieka i swoim wyrobem pod postacią adapterów odwiódł mnie od tego pomysłu na rzecz większego komfortu a podobnych możliwościach rozbudowy.....




Witam, Marcin podstawowe sprawa co zrobiłes,że adaptery of Arka nie latajaca Ci w uchwytach? Średnica otworu to 18mm,a adaptery robione są na 14mm. Proszę o odpowiedź bo szlak mnie na to trafia, zamawiam, a mam wraz nie spasowane.


Nic, dokręciłem śrubę (mam fotel z jedną, bo są wersje jak cuzo z 2 śrubami na otwór)


Może mamy inne definicję "że lata" bo nie lata jakoś mocno, może feederarma bym do tego nie podpinał ale do podpórki na dolniki i półkę Jaxona wystarcza w zupełności.

Widocznie mam jakieś felerne adaptery.  Jeśli czyta to Arek, proszę o jakiś ruch w moją stronę.

Offline diuxdrums

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #16 dnia: 22.02.2018, 22:29 »
Mam z tymi profilami taki sam "problem". Śruba trzyma w jednej płaszczyźnie, w drugiej lata, bo profil jest sporo mniejszy od otworu. Trzeba będzie użyć małego klinika.

Przydałoby się z tym coś zrobić.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 413
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #17 dnia: 23.02.2018, 13:24 »
Skoczyłem szybko do garażu zmierzyć.
Moje są na profilu 16,75 cm.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piotrek135

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #18 dnia: 24.02.2018, 21:55 »
Chciałem zapytać wszystkich posiadaczy tych adapterów czy dołożyć te stówkę i kupić cuzo czy zakupić te adaptery. Głównie potrzebne mi są do fajki neopropenowej na dolniki oraz karuzeli.

Offline Jakub Kurczewski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #19 dnia: 25.02.2018, 07:42 »
Panowie, zakupilem te adaptery I uzywalem caly poprzedni sezon. Potwierdzam poprzednie wpisy jezeli chodzi o srednice I jakosc wykonania. Jezeli ktos nie ma I sie zastanawia to napewno nie polecam. Musialem wykonac wiele przerobek zeby mozna bylo normalnie lowic. Jezeli ktos juz kupil to moge doradzic ze w pierwszej kolejnosci powinien zakupic w castoramie dwa "motylki" I nakretki  8. Najlepiej usunac orginalne mocowanie z fotela I dospawac  po dwa nowe, od gory I z boku. Takie mocowanie powoduje ze adapter na polke/ramię mozna solidnie dokrecic. Inna sprawa to kąt z jakim wykonane sa adaptery. Jezeli ktos sie zastanawia to niech kupuje Cuzo. Ja sie uparlem, poprzerabialem  I  w miare jest to stabilne ale po tym sezonie zmieniam na Cuzo lub podobne. Pozdrawiam

Offline diuxdrums

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #20 dnia: 25.02.2018, 09:32 »
Okazuje się, że niektóre f5r maja średnicę 18,5x18,5 stąd to wszystko lata.  Szkoda, że wykonawca adapterów dowiedział się tego dopiero ode mnie.  Przy zamówieniu wystarczy zapytać i zrobić zmiane z profilu 15x15 na 18x18. Po cichu liczyłem na nowe adaptery bo z dodatkowymi wkladanymi, blaszkami jest akcja żeby nie pogubic, ale zawsze to jakiś ruch w kierunku zamawiajacego.

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #21 dnia: 25.02.2018, 10:42 »
Panowie, zakupilem te adaptery I uzywalem caly poprzedni sezon. Potwierdzam poprzednie wpisy jezeli chodzi o srednice I jakosc wykonania. Jezeli ktos nie ma I sie zastanawia to napewno nie polecam. Musialem wykonac wiele przerobek zeby mozna bylo normalnie lowic. Jezeli ktos juz kupil to moge doradzic ze w pierwszej kolejnosci powinien zakupic w castoramie dwa "motylki" I nakretki  8. Najlepiej usunac orginalne mocowanie z fotela I dospawac  po dwa nowe, od gory I z boku. Takie mocowanie powoduje ze adapter na polke/ramię mozna solidnie dokrecic. Inna sprawa to kąt z jakim wykonane sa adaptery. Jezeli ktos sie zastanawia to niech kupuje Cuzo. Ja sie uparlem, poprzerabialem  I  w miare jest to stabilne ale po tym sezonie zmieniam na Cuzo lub podobne. Pozdrawiam


Ja posiadam f5 która nie ma tych mocowań przy tylnych nogach,więc przyspawałem (spawacz) dwa profile 20x20x2 i dwie nakrętk.Adaptery od Arkadiusza pasują jak ulał,jedna nakrętka z góry a druga z przodu,łatwiej dokręcać.Z przodu są orginalne i jest luz,przuspawam nowe profile.

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #22 dnia: 08.03.2018, 17:29 »
U mnie też był luz.Kupiłem nitonakrętkę 6mm.W profilu przy fotelu wywierciłem otwór  z przodu profila zanitowałem i teraz adapter nawet nie drgnie,jest dociskany w dwóch płaszczyznach.Oryginalnie w f5 też w profilu od góry jest nitonakrętka.

Online mateuszs85

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #23 dnia: 28.05.2021, 10:36 »
Ciekawią mnie te koła, jak one są dokładniej montowane?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline domeldoom

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 4
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #24 dnia: 12.07.2021, 10:45 »
Jest to dostępne na bieżąco?