Autor Wątek: Stworzenie małego poradnika dla początkujących - warto? Głosuj, pisz  (Przeczytany 6947 razy)

ProBono

  • Gość
Dla tych, którzy mają problem z zapoznaniem się z linkiem do pobrania przedstawiam poniżej kilka zrzutów ekranu tego co mm zrobione














Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Super sprawa :thumbup: jasno i czytelnie. Może na 1 stronie przydał by się wstęp jakiś i lista opisywanych rzeczy. Np
Str 1. Podajniki
2. Przynety itd.. W każdym razie działaj jak masz chęci! :thumbup:
Paweł

Kadłubek

  • Gość
Przynęt z Sonu nie produkują już w rozmiarach 12.
No i opisy haczyków w poziomie - obrócić zdjęcia i będzie ładniej.

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Ja mam uwagę tylko odnośnie nazewnictwa. Wydaje mi się, że smaki przynęt/zanęt to tak naprawdę nazwy własne i nie powinno się ich spolszczać - chodzi głównie o słowa crab i krill, tak jak na fotce poniżej:

 
W tym wypadku wyszła trochę "gówniana" wersja kraba :)
Aaaaa, i w kwestii zanęt, mogłoby być mniej Sonu, a więcej innych producentów, również rodzimych.
Poza tym, świetna inicjatywa i popieram.

Pozdrawiam,
Michał

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
:bravo: :thumbup: :bravo: :thumbup:  za pomysł i wykonanie. Mam jedno ale - nie rozpisywałbym się za bardzo nad konkretnym sprzętem tudzież przynętami, a skupiłbym się raczej nad tym jaki to ma być sprzęt i dlaczego (charakterystyce tego sprzętu), to samo przynęty i zanęty (pellet zanętowy). Dlaczego??  - wtedy - jak myślę - Twoje opracowanie stanie się ponadczasowe. Pamiętaj, że wędkarstwo i każda metoda ciągle się rozwija, jeden sprzęt odchodzi, inny przychodzi, więc jeśli ktoś zajrzy do tego opracowania za rok-dwa może zobaczyć coś, czego już dawno nie ma (np. wędki, które mają już swoich następców) Nie mogłem otworzyć całości, bo mój ESET blokuje stronę jako podejrzaną, a bazuję jedynie na Twoich wstawionych zdjęciach (czy to całość, nie wiem). Ot - takie moje subiektywne zdanie

ProBono

  • Gość
Panowie przed dzialem zanęta jest opisane dlaczego taka dlaczego skraka, w dziale podajniki też jest najpierw czesc opisowa a później typy. Także przed każdym działem jest ble ble co i jak a później typy które dominują. Spis też jest przed strona glowna. Dopiero mam 26 stron a to co wyswietlilem to tylko część także bez stresu ale bynajmniej widzę że nadajemy na tych samych falach. Co do zanęty nie ma tylko Sonu jest 11 innych równie dobrych i wybieranych. Dzięki za to że jesteście na tak. Pozdrawiam. Tworzę dalej

Offline Didek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Witam,
Czy poradnik doszedł do wersji finalnej z możliwością pobrania ?  Z wyglądu kilku stron bardzo przejrzyście wygląda i wydaje się bardzo zrozumiały :)

Pozdrawiam :)

ProBono

  • Gość
,,Poradnik" pojawił się w sieci jednak po 2 miesiącach miał trochę ściągnięć, jednak w sieci został wykorzystywany fragmentarycznie przez niektórych, jako ich pomysł i wykonanie. Musiałem więc prosić o usunięcie, prosić o uszanowanie mojej pracy. Nie dochodziłem praw autorskich, początkowo cieszyłem się popularnością dokumentu - prosiłem tylko o zapytanie jeśli ktoś będzie chciał użyć do jakich celów i gdzie. Nie zostałem potraktowany poważnie. Wycofałem pdf i napisałem wszędzie tam gdzie, widziałem że jest udostępniony o jego wycofanie. Tyle.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ludzie są beznadziejni...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
,,Poradnik" pojawił się w sieci jednak po 2 miesiącach miał trochę ściągnięć, jednak w sieci został wykorzystywany fragmentarycznie przez niektórych, jako ich pomysł i wykonanie. Musiałem więc prosić o usunięcie, prosić o uszanowanie mojej pracy. Nie dochodziłem praw autorskich, początkowo cieszyłem się popularnością dokumentu - prosiłem tylko o zapytanie jeśli ktoś będzie chciał użyć do jakich celów i gdzie. Nie zostałem potraktowany poważnie. Wycofałem pdf i napisałem wszędzie tam gdzie, widziałem że jest udostępniony o jego wycofanie. Tyle.
Jeżeli nie usuną to ja bym nie odpuścił. Ludzie to świnie.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
,,Poradnik" pojawił się w sieci jednak po 2 miesiącach miał trochę ściągnięć, jednak w sieci został wykorzystywany fragmentarycznie przez niektórych, jako ich pomysł i wykonanie. Musiałem więc prosić o usunięcie, prosić o uszanowanie mojej pracy. Nie dochodziłem praw autorskich, początkowo cieszyłem się popularnością dokumentu - prosiłem tylko o zapytanie jeśli ktoś będzie chciał użyć do jakich celów i gdzie. Nie zostałem potraktowany poważnie. Wycofałem pdf i napisałem wszędzie tam gdzie, widziałem że jest udostępniony o jego wycofanie. Tyle.
Też chętnie bym poczytał.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja też chętnie bym się podszkolił :D
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
ProBono, a jest możliwość udostępnienie poradnika dla forumowicza patrz "ja" :P bez możliwość udostępniania dalej.
Marek