Autor Wątek: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie  (Przeczytany 3152 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« dnia: 17.07.2017, 09:27 »
Hej Kaliszaki, Ostrowiaki, Sieradzaki i reszta :D Może coś ktoś przybliżyć information o tej komercji ? :beg:














Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 17.07.2017, 09:34 »
Jurek - podobno tam ryba jest, od czasu do czasu przejeżdżam obok i raz nawet wjechałem zobaczyć :)  Sam chętnie bym się wybrał, ale chyba dopiero wtedy jak doba będzie miała 48h  ;)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 17.07.2017, 09:45 »
Jurek - podobno tam ryba jest, od czasu do czasu przejeżdżam obok i raz nawet wjechałem zobaczyć :)  Sam chętnie bym się wybrał, ale chyba dopiero wtedy jak doba będzie miała 48h  ;)

Ja mam zamiar tam być w tygodniu od 25 lipca, może akurat będziesz przejazdem ?

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 17.07.2017, 09:49 »
Byłem tam raz, wczesną wiosną, stawy nie przypominają wykoszonej komercji, wszędzie drzewa i ogólne wrażenie dzikości :-) Łowienie w większości z pomostów, staw gdzie wędkowałem jest najgłębszy z trzech dostępnych, wg właściciela do 6 m. Udało mi się wydłubać kilkanaście leszczyków takich do 40 cm. Na pewno tam wrócę - miejsce ma potencjał, mam tylko nadzieję że nie utopię kolejnego telefonu :D

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 17.07.2017, 09:52 »
Jurek - podobno tam ryba jest, od czasu do czasu przejeżdżam obok i raz nawet wjechałem zobaczyć :)  Sam chętnie bym się wybrał, ale chyba dopiero wtedy jak doba będzie miała 48h  ;)

Ja mam zamiar tam być w tygodniu od 25 lipca, może akurat będziesz przejazdem ?

do 25 jeszcze daleko ;)  trzeba będzie coś wymyślić ;)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 17.07.2017, 09:52 »
Byłem tam raz, wczesną wiosną, stawy nie przypominają wykoszonej komercji, wszędzie drzewa i ogólne wrażenie dzikości :-) Łowienie w większości z pomostów, staw gdzie wędkowałem jest najgłębszy z trzech dostępnych, wg właściciela do 6 m. Udało mi się wydłubać kilkanaście leszczyków takich do 40 cm. Na pewno tam wrócę - miejsce ma potencjał, mam tylko nadzieję że nie utopię kolejnego telefonu :D

Łowiłeś na method feeder ?

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 17.07.2017, 09:58 »
Byłem tam raz, wczesną wiosną, stawy nie przypominają wykoszonej komercji, wszędzie drzewa i ogólne wrażenie dzikości :-) Łowienie w większości z pomostów, staw gdzie wędkowałem jest najgłębszy z trzech dostępnych, wg właściciela do 6 m. Udało mi się wydłubać kilkanaście leszczyków takich do 40 cm. Na pewno tam wrócę - miejsce ma potencjał, mam tylko nadzieję że nie utopię kolejnego telefonu :D

Łowiłeś na method feeder ?

Pod brzegiem na metodę, w głębszej części koszyk.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« Odpowiedź #7 dnia: 27.07.2017, 12:14 »
Wczoraj byłem na łowisku. Niestety, ze względu na złe samopoczucie / objawy : trzęsące się łapy, problemy z oddychaniem / oględnie mówiąc,  byłem mało skrętny na stanowisku. Stąd mój wynik - jeden podleszczak :facepalm: Żona łowiąc na jedną wędkę i zarzucając lekkiego, tradycyjnego federka z koszyczkiem nie tam gdzie chce tylko - gdzie spadnie :D złowiła 7 leszczyków 55-30 i kilkanaście płotek.
Ale co do łowiska :
Całkowicie zgadzam sie z opinią kolegi @Wiśnia . Miejsce ma niesamowity potencjał. Ryba bąbelkuje, spławia się, drapieżniki polują. Dookoła drzewa i krzewy przy samym brzegu, drzewostan od iglastego po liściasty, bardzo dobrze utrzymana trawka na podłożu.  Stanowiska - pomosty wśród trzcin, głębokość ok. 2 m od prawie samego brzegu, do 3-5 m na środku, brak gęstej roślinności w strefie dennej. 3 zbiorniki po ok 1ha każdy. Zakaz zabierania karpia i amura, ryby nie są odlawiane przez wlaściciela.
Występuje leszcz, lin, karp amur, karaś złoty i japoniec, płoć, drapieżniki.
Do tego właściciel, który robi o wiele lepsze wrażenie w kontakcie bezpośrednim, niż przez telefon. Fachowiec, kopalnia wiedzy o swoim łowisku,/ pasjonat, hoduje też tam konie /, chętnie się nią dzieli, pokazuje co,  gdzie , na każdym stanowisku - jak ktoś pierwszy raz zagości.
 Naprawdę polecam. :thumbup:

Edit : rozmiary leszczyków złowionych przez żonę 25 - 30
Edit 2 : idealne łowisko pod lift method,  lub method wagler,  lub kula wodna z powierzchni
Edit 3 : jak dla mnie to super oferta opłatowa : opłata podstawowa to 10 zl, co gwarantuje 5 godz. łowienia, za każdą dodatkową godzinę do 8 - 2 zl, za każdą następną 1,50.
eDIT 4 : schludna  " sławojka  " :D - już nad samym łowiskiem.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 003
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« Odpowiedź #8 dnia: 16.08.2018, 22:26 »
Po Wapnicy bardzo spodobało mi się łowienie na komercji z dużymi, silnymi, dzikimi rybami. Ale muszę trenować.
Z tego co wiem tak teraz jest na Lipce. Przez telefon właściciel wydaje się być super gościem. Będę tam siedział z dwoma kumplami z soboty na niedzielę.
Może ktoś z okolicy też wpadnie?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 003
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko Lipka Cegielnia w m. Staw - zapytanie
« Odpowiedź #9 dnia: 30.08.2018, 11:43 »
Zrobiłem dwie nocki w różnym czasie na Lipce.
I dwa razy zszedłem o blanku (nie liczę dwóch leszczyków bo nie po to pojechałem) Woda zupa, i gospodarz powiedział, że pierwszy raz od 15 lat widzi, że szczeżuje się podusiły. Napowietrzanie pompą im nie pomogło. Ryby nie padły żadne.
Łowisko jest mega piękne! Szczególnie staw nr 1. Dzicz.
Staw nr 2 i 3 już tak urokliwe nie są ale nie są to też typowe komercyjne dołki. Sporo podwodnych zawad. Znajomy, który jeździ tam od kilku dobrych lat ze stawu nr 2 regularnie wyciąga amury i karpie 10-12kg. Z nocki średnio 4-6 ryb o różnej wadze.
Ja się uparłem na staw nr 1 bo jest najtrudniejszy pod względem złowienia ryby. Nie spocznę póki nie wyciągnę z niego rybki 5+ Później sprawdzę pozostałe stawy.
Opłaty niskie, bardzo mili gospodarze.
Podbierak, mata odkażacz.

Mam nadzieję, że niedługo będę mógł pochwalić się jakimś zdjęciem z rybką :)



Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!