Autor Wątek: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt  (Przeczytany 6529 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #30 dnia: 30.09.2017, 21:04 »
Co tu dużo gadać, forum SiG jest najlepsze na świecie, licząc wszystkie branże. Czas biegnie nieubłaganie, jednak w gronie porządnych, dotkniętych pasją ludzi, jakoś inaczej - mniej boleśnie się to odczuwa. Nie jest tajemnicą, że powyższe jest zasługą administratorów, czyli Lucjana i Mateusza, oraz nas wszystkich - użytkowników. Użytkowników, którzy chcą tworzyć grupę, zespół, może nawet rodzinę. Wiadomo, w każdej rodzinie są czarne owce, jednak cała sztuka w tym, żeby reagować, interweniować, nie dać się zastraszyć, nie dać sobie narzucić pewnych zachowań. Cieszy to, że te reakcje na złe to głos nas wszystkich. Głos, którzy strudzonego, zagubionego wędrowca pocieszy, doda mu otuchy, a łotrowi czy innemu trollowi powie zdecydowane "spieprzaj!".

O użytkownikach forum można by pisać godzinami. Różnorodność charakterów jest imponująca, jednak sprawia ona, że jest po prostu ciekawie. To również jest warte podkreślenia - jest ciekawie! Czy nie to sprawia, że człowiek chce tutaj zajrzeć choćby na chwilę, będąc na rodzinnym spotkaniu, na chrzcinach, na weselu, na pogrzebie? Tutaj się dzieje, forum tętni życiem, wątki na stronie głównej przewijają się niczym bęben jednorękiego bandyty. Ilość wątków i tematów jest imponująca, jest się gdzie realizować - i temu, który lubi sprzęt, i temu, który woli polityczne dysputy.

Zawsze podziwiam to, jak użytkownicy reagują na wszelkie pytania - te ciekawe, jak i te banalne, na które odpowiadano już wielokrotnie. Podejście do tej fundamentalnej kwestii, czyli pomocy innym, jest wyznacznikiem jakości forum. SiG w tej kategorii kładzie inne fora na łopatki. Co tam kładzie, rzuca na ziemię, łamie członki, urywa głowy, wypruwa im wnętrzności.

Mnie jednak niezmiennie fascynuje coś innego, co jest charakterystyczne dla naszego forum, mianowicie to, że na oburzone głosy, które negują tak zwane pisanie posta pod postem, można śmiało odpowiedzieć: pocałuj mnie w dupę! Jest to chyba jedyne forum, na którym można pisać i pisać, a nikt nikomu na to nie zwróci uwagi. I słusznie! Być może trochę przesadziłem z tą pochwałą głośnego krzyczenia "pocałuj mnie w...", bo takie formy wyrazu są tutaj karane dość surowo. I słusznie!

Koledzy, dziękuję!
 

Jacek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #31 dnia: 30.09.2017, 21:48 »
Dobre Jacek ;)




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #32 dnia: 30.09.2017, 21:54 »
100 lat dla wszystkich!!! 🥂
-Paweł-

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #33 dnia: 30.09.2017, 22:07 »
3 lata. To brzmi dumnie!

Fajnie tu z Wami być i tworzyć to Forum! Dziękuję za wiedzę, którą się tutaj dzielimy. Dziękuję za wspaniałych ludzi, których poznałem (i pewnie jeszcze poznam) dzięki SiG. To piękne, że mimo różnic, tak wiele nas łączy. Życzę nam wszystkim samych pięknych chwil w życiu, zarówno "sigowym" jak i prywatnym.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #34 dnia: 30.09.2017, 22:34 »
Mega dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc w szczególności moderatorom, którzy ogarniają to wspaniałe miejsce oraz wspaniałym ludziom, których miałem okazję poznać na forum a przede wszystkim na zlotach.....  No cóż trzeba to uczcić ją już się spakowałem .


Słońca życzę

Słońca życzę

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #35 dnia: 30.09.2017, 22:36 »
 Bardzo szybko leci czas.....
Wydaje mi się że dopiero niedawno się tu pojawiłem - a tu proszę, już trzeci rok zleciał.
Gratuluję Wam wszystkim za stworzenie MIEJSCA WYJĄTKOWEGO !!!
Pozdrawiam - Gienek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #36 dnia: 30.09.2017, 22:57 »
Od powstania forum minęło 94694400 sekund.

W tym czasie napisano 285765 postów.

Ten kto obliczy z tych danych ilość złowionych ryb przez użytkowników forum ma u mnie wielkie piwo.

P.S. Dla ułatwienia nie liczymy ryb złowionych przez tych, którzy skasowali konta i łowią poza UE.

Pozdrawiam Was „warianty”.

Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #37 dnia: 30.09.2017, 23:03 »
Wątek wspomnieniowy. Lucjana poznałem na forum Wędkarskiej Tuby, Mateusza vel Prozaca, zresztą również (zawsze się zastanawiałem dlaczego nazwał się antydepresantem – czy chodziło o to, że on jest lekiem na smutek i nostalgię, czy też wędkarstwo jest lekiem…). To były dyskusje, w których nie do końca się chyba zgadzaliśmy (zasada C&R). Nieco później natknąłem się na jego film w sieci. Potem obejrzałem inne. Dla mnie to było mistrzostwo świata. Zupełnie inne podejście do wędkarstwa, ale nie chodzi mi o stronę techniczno-sprzętową (choć tu wniósł do polskiego wędkarstwa niesamowicie dużo), lecz o kulturę wędkowania, kulturę przekazu – jednym słowem inny świat. Na jednym z filmów umieszczony został napis, ze zaprasza na swoje forum. Po dwóch chyba dniach zarejestrowałem się na nim. Świetna atmosfera, super wędkarze, życzliwość i brak chamstwa – byłem zszokowany. Na innych forach wędkarskich ludzie się sobie do gardeł rzucali o byle co, a tu…. fiu fiu, kultura (teraz to czasem może inaczej wygląda).
Teraźniejszość. Po tych trzech latach mogę powiedzieć, że Lucjan mocno przyczynił się do tworzenia kultury wędkarskiej w Polsce. Wpłynął na rozwój wędkarskiego myślenia, przyczynił się do unowocześnienia technik połowu. Pozwolę sobie tu na opowiedzenie pewnej historii, o której nigdy nie mówiłem. Otóż, było to dwa i pół roku temu. Wiosna. Wybrałem się nad stawy pewnego stowarzyszenia. Nikt nic nie łowił. Ja byłem początkujący w łowieniu na metodę. Złowiłem karpia (wielkości sklepowej). Dwóch wędkarzy, którzy siedzieli ode mnie w pewnej odległości, prowadzili taki mniej więcej dialog (przepraszam, ale używam słów jakich używali i zdaję relację dość dokładnie): - na co ten gość łowi (to było o mnie). Drugi na to – na jakąś kurwa metodę. Propaguje to ten (i tu pada niecenzuralne słowo na „ch”- być może tylko dlatego, że ci panowie po prostu mówili z takimi ozdobnikami, ale możliwe też, że Lucjan im się nie spodobał) Luk. Dlaczego to wspominam? Ano dlatego, że to zdarzenie świadczy o tym, że Lucjan dotarł do tzw. dołów wędkarskich. Mogą mu oni ubliżać, ale jednak coś skubną i staną się lepszymi wędkarzami, nie tylko sprzętowo, lecz i pod względem pojmowania wędkarstwa, a wreszcie w swoim stosunku do ryb (jak nie teraz, to za 10 lat). Taką żywię nadzieję.
Przyszłość. Trzeba na nią poczekać. Jestem bardzo dobrej myśli.
Lucjan, BRAWO!!!!
I jeszcze o niezmordowanym  Mateuszu, który jest niezmordowanym herosem w tworzeniu atmosfery na forum. W dużej mierze przecież dzięki Tobie to forum ma taki właśnie, świetny, pełen szacunku dla innych, klimat.

Wszystkiego najlepszego dla całej administracji i wszystkich użytkowników.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #38 dnia: 01.10.2017, 09:49 »
Mam bardzo osobisty stosunek do portalu SiG. Otóż, ze względu na stan zdrowia i inne uwarunkowania, mam znacznie ograniczone możliwości aktywnego łowienia. Ciągnie się to już piąty rok. Dlatego szukałem w sieci filmów, materiałów, informacji aby choć przez chwilę wyrwać się z mojego marazmu. No i znalazłem, najpierw filmy Luk-a ; z zapartym tchem oglądając każdy, niektóre po kilka razy. Nigdy nie byłem zaciekłym mięsiarzem, ale nie widziałem też nic zdrożnego w tym, że  ktoś / czy ja / z umiarem zabiera ryby po złowieniu. Po zalogowaniu się na portalu zrozumiałem, że rzeczywiście mięsiarze mogą ogołocić zbiornik z ryb. Że,  nie zabieranie ryb z wód PZW jest jednym z podstawowych i najłatwiejszych kroków, jakie każdy wędkarz może sam natychmiast podjąć i przyczynić się do ograniczenia pustoszenia naszych wód publicznych. To dzięki Wam koledzy :D Dzięki Wam poznałem też nowatorskie metody łowienia, chęć ich wypróbowania pomogła mi przezwyciężyć niemoc i ograniczenia,  i w tym roku kilka razy udało mi się  "kija zamoczyć ". Jestem z Wami dopiero od jesieni ub.r. Z niektórymi nawiązałem bliższe, osobiste prawie kontakty, są i tacy których poznałem osobiście. Pozostaję pod wrażeniem bezinteresownej pomocy z jaka się spotkałem z Waszej strony.Cieszę się, że mogę też podyskutować na forum. Nie raz spieramy się, nie raz górę nad rozsądkiem i logiczną argumentacją  brały emocje, ale mimo wszytko uważam, że takiej fajnej atmosfery daleko by szukać na innych portalach. Jakże pięknie czasami się różnimy :D Przy tej też okazji chciałbym serdecznie przeprosić wszystkich tych kolegów, których nieopatrznie uraziłem czy dotknąłem swoimi wypowiedziami. Cieszę się, że mogę być z Wami :D :D :D :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #39 dnia: 01.10.2017, 10:00 »
No to pięknie :) :cake: :fish:
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #40 dnia: 01.10.2017, 10:21 »
Dobrze prawicie Panowie :bravo:
SiG zmienia, na lepsze. Sto lat :cake:
Pozdrawiam Darek

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #41 dnia: 01.10.2017, 10:31 »
Co tu pisać jak już wszystko zostało napisane :). Najlepsze tematycznie forum - zrzeszające mega pozytywnie nastawionych do życia i swojej pasji ludzi. Mam nadzieję że Nasze grono będzie się wciąż powiększało ;).
100 lat :bravo: :cake:
Piotr

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #42 dnia: 03.10.2017, 20:57 »
Wypada mi zamknąć chyba tę rocznicę, choć brakuje mi słów :D ;) 8)

Nie wyobrażałem sobie nigdy, że uda się nam stworzyć coś o takim zasięgu i o takiej mocy jak to forum. To niesamowite ile rzeczy się tu uzbierało, jak dużo informacji, ilu spotkało się tu wędkarzy!

Chciałbym Wam wszystkim podziękować za udział w budowaniu tej społeczności, za wkład w istnienie portalu. Czasami zadaję sobie pytanie, czy warto to wszystko robić, dzięki Wam widzę, że jest sens, i to wielki. Sporo już zrobiliśmy, choć to wciąż kropla w morzu potrzeb. Ale jest postęp, widzę to przyjeżdżając co roku do Polski. Powoli powstają fundamenty na których będzie można budować coś większego :D

Chciałbym abyśmy utrzymali linię jaką ma to forum. Abyśmy traktowali się z szacunkiem, pomimo wyraźnego wzrostu gniewu i agresji, podziału jaki zarysowuje się między Polakami. Że będziemy dla siebie serdeczni i jeżeli nawet się w czymś nie zgadzamy, to uda się nam to 'przedyskutować'. Mam nadzieję, że nie damy się podzielić i będziemy rosnąć wciąż w siłę, wzbogacając samych siebie i innych.

Na koniec chciałbym podziękować Wam jeszcze raz za wszystko, zwłaszcza Mateuszowi i naszym moderatorom, za ich pracę w utrzymaniu forum w wysokiej formie. Dzięki Panowie, szacunek! :bravo: :bravo: :bravo:

A teraz Wasze zdrowie! :beer: :beer: :beer:
Lucjan

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #43 dnia: 03.10.2017, 21:52 »
 !
-Paweł-

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 3. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #44 dnia: 03.10.2017, 22:05 »
:beer: :beer: :beer:
Piotr