Autor Wątek: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g  (Przeczytany 61261 razy)

Offline Nales

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Turek
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #210 dnia: 11.05.2018, 23:16 »
Szkoda, że te szczytów tak słabo dopracowane. Kij jest bardzo fajny. Kupiłem niedawno i jeszcze nie testowałem nad wodą, a obawiam że o te szczytówki czy nie złamie już na samym początku. Dzięki za radę odnośnie tych węglowych. Napiszę do dystrybutora i może dla mnie też coś się znajdzie z tych węglowych, a jak nie to może od jakiegoś innego kija da się dopasować coś fajnego.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #211 dnia: 11.05.2018, 23:35 »
Rada żeby nie złamać? Nie zakładaj 0,5 uncji, moim zdaniem jej ugięcie to jakaś abstrakcja. 2,0 uncji to odpowiednik węglowego 1,0 albo 0,75 innych firm, i na tej polecam łowić. I sprawdzać żyłkę ;)

Offline Nales

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Turek
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #212 dnia: 11.05.2018, 23:51 »
Ta 0.5oz jest miekkciejsza jak 0.25oz od picker Sherman Pro. Przy kiju do 80 gram to naprawdę dziwna sprawa. Chciałem właśnie do metody założyć ta według producenta 2 uncjowa. Zobaczymy co przyniosą testy nad wodą, ale po wstępnych ogledzinach można wywnioskować że te szczytówki kompletnie nie pasują do wedziska i niestety sporo mijają się z opisem.

Offline Nales

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Turek
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #213 dnia: 12.05.2018, 16:16 »
Kupiłem wersje 360 dla siebie. Tak jak wcześniej pisałem te szczytówki naprawdę są kiepskie, a szkoda kupować wędki za te pieniądze i jeszcze specjalnie dokładać do innych szczytówek. Co do wykonania naprawdę nie ma do czego się przyczepić; kij jest naprawdę bardzo ładny i starannie wykonany. Sama wędka w rękach wydaje się dość delikatna. Nie miałem okazji testować jej nad wodą, ale w domu po spasowaniu z kołowrotkiem MAP CARPTEK ACS 4000FD który z nawiniętą żyłką waży dokładnie 388 gram nie był w stanie nawet zbliżyć się do wyważenia wędki (środek ciężkości był około 20 cm powyżej rękojeści) więc coś musi być nie tak. Tyle ważą kołowrotki innych firm w rozmiarach 5000; żeby wędka nie leciała na "pysk" i była wygodna pewnie musiałbym zastosować kołowrotek w rozmiarze 6000. Dla mnie taki kołowrotek jest już troszkę za duży. Może to tylko mój model tak dziwnie się zachowuje. Pewnie będę zwracał, w końcu mam na to 14 dni chociaż design jest czymś co przyciąga do tego kija ;)

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #214 dnia: 12.05.2018, 16:38 »
Nie miałem okazji testować jej nad wodą, ale w domu po spasowaniu z kołowrotkiem MAP CARPTEK ACS 4000FD który z nawiniętą żyłką waży dokładnie 388 gram nie był w stanie nawet zbliżyć się do wyważenia wędki (środek ciężkości był około 20 cm powyżej rękojeści) więc coś musi być nie tak. Tyle ważą kołowrotki innych firm w rozmiarach 5000; żeby wędka nie leciała na "pysk" i była wygodna pewnie musiałbym zastosować kołowrotek w rozmiarze 6000. Dla mnie taki kołowrotek jest już troszkę za duży. Może to tylko mój model tak dziwnie się zachowuje.

Kiedyś już o tym była dyskusja.

Po co wyważać feedera? To nie spinning.

400 gr to pół paczki cukru.

Zabiedzony 14to latek to dźwignie i wyholuje rybę.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Nales

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Turek
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #215 dnia: 12.05.2018, 17:07 »
Nie miałem okazji testować jej nad wodą, ale w domu po spasowaniu z kołowrotkiem MAP CARPTEK ACS 4000FD który z nawiniętą żyłką waży dokładnie 388 gram nie był w stanie nawet zbliżyć się do wyważenia wędki (środek ciężkości był około 20 cm powyżej rękojeści) więc coś musi być nie tak. Tyle ważą kołowrotki innych firm w rozmiarach 5000; żeby wędka nie leciała na "pysk" i była wygodna pewnie musiałbym zastosować kołowrotek w rozmiarze 6000. Dla mnie taki kołowrotek jest już troszkę za duży. Może to tylko mój model tak dziwnie się zachowuje.

Kiedyś już o tym była dyskusja.

Po co wyważać feedera? To nie spinning.

400 gr to pół paczki cukru.

Zabiedzony 14to latek to dźwignie i wyholuje rybę.

To prawda, że dźwignie i wyholuje rybę, ale ile razy jednego dnia to zrobi? Dwa razy, może trzy i będzie miał dosyć. Tak samo każdy dorosły człowiek. Rzucasz tą wędką kilka razy i zwijasz zestaw często z kilkudziesięciu metrów w godzinę i chcesz, żeby wędkowanie sprawiało Ci radość, a w zamian za to oferuje Ci ból rąk.
Nawijałem tym kijem na wspomniany kołowrotek żyłkę i dwa razy musiałem zrobić małą przerwę bo nie szło utrzymać wędki. Może to i błąd, ale ja i pewnie wielu kolegów od wędki średniej klasy wymaga choć tego, żeby kij nie leciał zbytnio na "pysk" i dało go się w miarę wyważyć aby łowiło się komfortowo. Rozumiem, że przy kołowrotku wyważenie przesunięte jest 5 cm ponad rękojeść, ale około 20 cm to niestety jak dla mnie za dużo i ręce po sesji kilku godzinnej co najmniej dostaną popalić.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #216 dnia: 06.11.2018, 16:18 »
Pytanie do posiadaczy. Czy da się tym feederem łowić regularnie 10 kg ~ karpie czy to już zbyt duży hardcore?

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #217 dnia: 06.11.2018, 17:24 »
Hej,

Posiadam tą wędkę. Pięknie pracuje i jestem z niej zadowolony. Używam tej wędki od początku sezonu i złowiłem na nią wiele rybek w przedziale od 1 do 12 kg. Osobiście przy regularnym łowieniu ryb ok 10 kg wybrałbym troszkę mocniejszą wędkę i chyba o akcji progresywnej. Mam Daiwę Black Widow też 80gr i muszę powiedzieć, że wolę jak większe ryby trafiają mi się na tą wędkę niż Delphina (obie dają radę, ale większy komfort mam przy Daiwie). Oczywiście, każdy ma swoje preferencje :)

Ps. Ostatnio miałem na Delphinie jesiotra powyżej 15kg, wędka dawała radę, bardziej martwiłem się wytrzymałością kołowrotka niż wędki (niestety zerwałem zestaw przy próbie siłowego przytrzymania ryby więc nie powiem jak długo walczyłbym z tą rybą).
Grzesiek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #218 dnia: 06.11.2018, 17:45 »
Pytanie do posiadaczy. Czy da się tym feederem łowić regularnie 10 kg ~ karpie czy to już zbyt duży hardcore?
Dla tego kijka rybki 10kg+ nie są żadnym problemem trochę  takich rybek tym kijem wyciągam (zarówno karpie jak i jesiotry) i wędka ma naprawdę spory zapas mocy co już wielokrotnie w tym wątku pisalem 

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #219 dnia: 06.11.2018, 18:15 »
Tak jak kolega shreku napisał , opium bez problemu sobie radzi z takimi rybkami pracuje pieknie i cała się wygina natomiast ma spory zapas mocy. W tym sezonie kilkanaście sztuk pow 8 kg złapałem a najwiekszy karp 14kg i nie było większego problemu ,bardziej martwiłem się o przypon 0.18 :facepalm:

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #220 dnia: 06.11.2018, 21:06 »
Dzieki Panowie właśnie o to mi chodziło jak się ma ten zapas mocy przy takim paraboliku. A moglibyście jeszcze napisać jakim maksymalnym ciężarami da się rzucić tym delphinem? Podejrzewam, że large metoda ESP 56 g + towar odpada

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #221 dnia: 06.11.2018, 21:21 »
Hej,

Ja łowię najczęściej podajnikiem 40 gramowym z towarem. Cięższymi nie próbowałem, aczkolwiek kiedyś jak mi się nie chciało zmieniać zestawu to do nęcenia doczepiłem koszyk 15 gramów do podajnika, zapakowałem go towarem i nęciłem :facepalm:. Mało profesjonalnie i aerodynamicznie, ale skutecznie :). W każdym razie wędki nie złamałem, ale też nie były to wielkie odległości...

Grzesiek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #222 dnia: 07.11.2018, 05:08 »
Ja najczęściej stosuje koszyki Preston 30g + towar i fajnie się ładuje przy zarzucie z większych koszyków nie próbowałem, ale myślę że spokojnie z 56g + towar da sobie radę

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Maciek98

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #223 dnia: 03.12.2018, 22:28 »
Witam
Panowie zastanawiam się nad tą wędką i przeczytałem cały wątek. Wędka jest taka jak lubię, tylko przerażają mnie te łamiące się szczytówki. Jak to jest w końcu z reklamacją?? Jaką odległość można osiągnąć wędką 3.6 80g? Interesuje mnie łowienie do 70m na klasyczny koszyk. Jak myślicie opłaca się czy nie ??
Pozdrawiam

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #224 dnia: 03.12.2018, 22:36 »
Maciek, wędka jest udana, mocna i dobrze wykonana. Na szczytówki trzeba uważać, bo "lubią" się uciąć ostatnie przelotki Zawsze można dokupić szczytówki od Delphin Magna Feeder i po problemie - mają większe przelotki i poprawiają właściwości rzutowe zasięg z tymi końcówkami do 75m max. (przynajmniej dla mnie). Ogólnie będziesz zadowolony

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀