Autor Wątek: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g  (Przeczytany 60822 razy)

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #255 dnia: 06.02.2019, 12:46 »
Kurcze - ale namieszałem sobie w głowie.
Kusi mnie ten Delphin Opium Black Feeder 3,30 + szczytówki Delphin Magma w wersji light (1 oz) i medium (1,5 oz). Tylko znowu zwiększa mi się koszt. Na początku miałem kupić coś do 200 zł (np. Mikado UV lub Shimano Alivio CX) później zwiększyłem budżet do 300zł a zastanawiałem się nad: Trabucco Precision RPL Method Feeder 3,30 ≤75g lub Trabucco Selektor XS Commercial 3,3 ≤75g
aż trafiłem na ten wątek.  Niestety ten Delphin wyjdzie 357 zł. a dodam, że będzie to mój pierwszy feederek i nie chciałbym przygody zaczynać od "byle czego". Łowić będę przede wszystkim na wodach PZW, czasem Wisełka, sporadycznie jakaś komercja... Myślałem żeby położyć czasem kijek pod jakiś sygnalizator (mam Monster Fishing MF-213), stąd pomysł na szczytówkę medium (1,5 oz), choć nie wiem czy to i tak nie za mało...

Skąd ja to znam kolego ;) Najpierw 100, potem 200, a na koniec wychodzi 300 :P Jeżeli chodzi o sam kijek to na pewno nie będzie to byle co ;) Myślę, że to jeden z lepszych kijków w tym segmencie cenowym, aczkolwiek wiele zależy tu od upodobań użytkownika. O szczytówkach wiesz, więc wiesz też jaka jest bolączka tego kija, aczkolwiek mi te szczytówki nie przeszkadzają wcale ;)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #256 dnia: 06.02.2019, 17:02 »
Kurcze - ale namieszałem sobie w głowie.
Kusi mnie ten Delphin Opium Black Feeder 3,30 + szczytówki Delphin Magma w wersji light (1 oz) i medium (1,5 oz). Tylko znowu zwiększa mi się koszt. Na początku miałem kupić coś do 200 zł (np. Mikado UV lub Shimano Alivio CX) później zwiększyłem budżet do 300zł a zastanawiałem się nad: Trabucco Precision RPL Method Feeder 3,30 ≤75g lub Trabucco Selektor XS Commercial 3,3 ≤75g
aż trafiłem na ten wątek.  Niestety ten Delphin wyjdzie 357 zł. a dodam, że będzie to mój pierwszy feederek i nie chciałbym przygody zaczynać od "byle czego". Łowić będę przede wszystkim na wodach PZW, czasem Wisełka, sporadycznie jakaś komercja... Myślałem żeby położyć czasem kijek pod jakiś sygnalizator (mam Monster Fishing MF-213), stąd pomysł na szczytówkę medium (1,5 oz), choć nie wiem czy to i tak nie za mało...
Hehehe tak jest zawsze i jak kolega wyżej wymienił + pare zł i znów coś lepszego i tak można do usranej ;) dlatego moim zdaniem całkiem rozsądnie do tego podchodzisz jeśli nie łowiłeś na koszyczek czy metodę to rozejrzał bym się od czegoś w miarę z rozsądne niedrogiego właśnie do 200 zł czyli np. UV czy JG są to ciekawe wędziska w rozsądnej cenie i w miarę uniwersalne czyli rzeka i jezioro dadzą radę, a z czasem jak już będziesz wiedział co ci pasuje i na co zwrócić uwagę to wymienisz bądź nie na coś bardziej dopasowanego pod swoje wymagania.   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #257 dnia: 06.02.2019, 17:11 »
Na początek feederowania ,polecałbym kijek troche sztywniejszy,by dobrze opanować technikę rzutów. Miękkie kije wymagają wprawy do celnego rzucania.

Sam uczyłem sie na mikado uv 3.5 do 90g.


Nie  trzymałem delphina,ale sądzę ,że to wymagająca wędka.

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #258 dnia: 06.02.2019, 18:17 »
Mam i również polecam, jak poprzednicy uważam, że z tej półki cenowej jeden z lepszych. Fakt szczytówki delikutaśne, sam pierwszą szybko ściąłem, weź w razie czego tylko jedeną od Magmy,jak będziesz uważał, to te z kompletu Ci posłużą.
Wędkarska Pasja 🎣

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #259 dnia: 06.02.2019, 18:36 »
Mogę sprzedać takiego Delphina Opium Black Feeder 330 c. 80 g. Jak coś to na pv.  Bo zmieniam wszystkie kije.

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #260 dnia: 25.02.2019, 13:08 »
Jakby ktoś szukał szczytówek od Magmy, to polecam czeski sklep:RS Fish rybarskie  potreby. Zamówienie złożyłem w czwartek, a w sobotę kurier DHL zameldował się u mnie z przesyłką. Paczka była solidnie zabezpieczona, kontakt ze sklepem bardzo dobry, no i cenowo ok. Za komplet 5 szczytówek z przesyłką wyszło 106 złociszy. :narybki: :narybki:
Wędkarska Pasja 🎣

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #261 dnia: 01.03.2019, 15:18 »
Szczytówki do opium i magmy sę w carpmixie .Ale przeglądając stronę wpadł mi w oko feeder Anubis .Miał ktoś z nim styczność??

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #262 dnia: 01.03.2019, 15:30 »
Szczytówki do opium i magmy sę w carpmixie .Ale przeglądając stronę wpadł mi w oko feeder Anubis .Miał ktoś z nim styczność??
Miałem go w ręku przy ostatniej wizycie w Carpmixie.
Ciekawy kijek, któremu bliżej do Magmy niż do Opium. Cena jak dobrze pamiętam to ok 170zł, więc tańszy zarówno od jednego jak i drugiego.
Zbyt krótki miałem z nim kontakt, by coś więcej napisać, ale wrażenie zrobił pozytywne.
Z twardych informacji to kij o ugięciu parabolicznym lub progres (za mało miejsca bym nim mocno pomachał), mocy w kiju nie brakuje, przyzwoite przelotki i uchwyt kołowrotka, grubość blanku porównywalna do Magmy (Opium ma cieńszy blank).
To by było na tyle z tego co pamiętam

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline resiak82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #263 dnia: 09.03.2019, 11:18 »
Witam. Mam pytanie do użytkowników Delphin 3,30 80g. Jak się Sprawuje po dłuższym użytkowaniu? Obecnie posiadam daiwe Windcast 40g i chciałem kupić kijek do większej gramatury wyrzutu. Czy pracę tych dwóch wędek można porównać? Bo nie ukrywam że Daiwą dobrze mi się łapie. Pozdrawiam

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #264 dnia: 09.03.2019, 11:38 »
Użytkuję tego kijka już prawie dwa lata.Jest to jeden z bardziej uniwersalnych wędzisk jakie spotkałem.Świetnie sobie radzi na wodach PZW z małymi rybkami (bardzo dobra sygnalizacja i potem czuć przy rękojeści każdy ruch rybki). Na komercji znowu nie mam żadnych obaw że sobie nie poradzi z większą rybą. Chłopaki z forum piszą o
10-ścio kilowych karpiach holowanych na tą wędkę bez problemu ( ja jeszcze takiego na niej nie wyciągłem). Używam jednak szczytówek od Magmy 0,5 i 1,0 oz.
Teraz tylko się zastanawiam nad wymianą rękojeści na typowo feederową ,nawet jestem po wstępnych rozmowach z pewną pracownią w Łodzi.
Wiem na pewno że ten kijek zostanie ze mną do końca.
O Daiwie się nie wypowiem ,bo nie miałem go w ręku.
Edit:
Zapomniałem nadmienić że wersja 330 jest lepiej wyważona i nie leci tak na pysk jak 360 ;).
Świetny parabolik.
Zbyszek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #265 dnia: 09.03.2019, 11:40 »


Witam. Mam pytanie do użytkowników Delphin 3,30 80g. Jak się Sprawuje po dłuższym użytkowaniu? Obecnie posiadam daiwe Windcast 40g i chciałem kupić kijek do większej gramatury wyrzutu. Czy pracę tych dwóch wędek można porównać? Bo nie ukrywam że Daiwą dobrze mi się łapie. Pozdrawiam

Ja użytkuję i Daiwę i Delphina. Opium mam już 2 lata i poza wyżej opisanym problemem ze szczytówkami nic złego się z kijem nie dzieje.
Co do porównania to Daiwa jest kijem progresywnym, a Delphin parabolicznym, więc kije te znacząco się różnią swoją charakterystyką. Oba kije są bardzo mocne. Realny zasięg Delphina przy pełnym obciążeniu to 50 max 60m powtarzalnych rzutów.
Ogólnie polecam Dobrze wykonany patyk za rozsądną cenę

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline resiak82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #266 dnia: 09.03.2019, 15:39 »
Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem, że zakupie ten kijek ale od razu zaopatrze się w dwie dodatkowe szczytówki od Magmy
Czy te szczytówki od Magmy są węglowe?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #267 dnia: 09.03.2019, 16:44 »
Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem, że zakupie ten kijek ale od razu zaopatrze się w dwie dodatkowe szczytówki od Magmy
Czy te szczytówki od Magmy są węglowe?
Nie są węglowe. Włókno szklane

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #268 dnia: 09.03.2019, 17:00 »
Chodzi za mną ten kij od jakiegoś czasu. Żeby nie te szczytówki z szklano-węglowego wynalazku już dawno byłby mój. Lekka rękojeść też nie jest specjalnie w moim guście. Można ją co prawda obłożyć korkiem, żeby poprawić wygląd i wyważenie wędki ale to dodatkowe koszty. Pisałem do Carpmixa, czy mogę go kupić z zestawem szczytówek węglowych zamiast szklano-węglowych ale nie odpowiedzieli.
Chyba się jednak zdecyduję i kupię 3,6 m z dodatkowym zestawem szczytówek węglowych. Wyjdzie to z transportem 400 zł. Trudno mi znaleźć inną parabolkę w trójskładzie.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #269 dnia: 09.03.2019, 17:26 »

Chyba się jednak zdecyduję i kupię 3,6 m z dodatkowym zestawem szczytówek węglowych.

A te węglówki to ile mają OZ
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników