Autor Wątek: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g  (Przeczytany 36673 razy)

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #45 dnia: 23.08.2018, 21:58 »
Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Jak Cast Master się spisuje po roku użytkowania?

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #46 dnia: 24.08.2018, 11:59 »
Ja mogę powiedzieć że ten picker nadal jest moja ulubioną wędką do dłubania rybek na wodach PZW. Jeżeli chodzi o zużycie do nic nie zauważyłem,wędzisko jak nowe , choć czytałem że teraz różnie z tym bywa już przy zakupie :(. W ten weekend bawiłem się nim na stawie na standardowy zestaw  feedera z feedergum według pomysłu M.Przybiędy i super mi się łowiło wzdręgi i karasie japonce.Używam jednak szklanej szczytówki od Garbolino 0,75 oz , bo nie mogę się przełamać do tych orginalnych.
Na pewno w najbliższym czasie użyje do takiego łowienia orginalnej 0,5 oz ,choć by po to by mieć porównanie :).
Podsumowując nadal polecam tego pickerka , bo według mnie to jest jedno z bardziej udanych wędzisk z Flagmana :).
Zbyszek

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #47 dnia: 24.08.2018, 13:02 »
Zgadzam się z kolegą pickerek super nie wiem czy za tą kasę znajdziesz coś lepszego pięknie się ugina pod większymi rybkami. Już nie mogę się doczekać żeby go przetestować jesienią i zimą gdzie łowi się delikatnie a on jest do tego idealny
- Arek -

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #48 dnia: 06.10.2018, 20:04 »
Flagman zrobił lifting naszemu pickerkowi :). Ciekawe czy oprócz walorów estetycznych nie pomajstrował przy blankach ;).
Srednica blanku w starej wersji wynosi 9,5 mm , a w nowej podają 9,66 mm.
Zbyszek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #49 dnia: 06.10.2018, 20:27 »
Cała seria Cast Masterów cieszy się opinią bardzo mocnych.  Oni chyba  jeszcze wzmocnili mu dolnik.  Coś jakby bardziej lekki feederek niż picker.
Wiesiek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #50 dnia: 07.10.2018, 08:51 »
Mam 2 pickerki mantaray 2,7 i 3m ze stajni Flagmana.  Łowiłem nimi tylko raz tak na próbę , a teraz czekają na zimowe dłubanie.  Na razie nie mam przekonania do długości 2,7m bo jakoś głupio mi się łowi takim krótkim kijaszkiem.  Niby akcja, waga , wykonanie itp są raczej bez zarzutu ale tym dłuższym operuje mi się znacznie lepiej. Taki już jestem staroświecki wędkarz. Sprawdzę to jeszcze zimą i jak ten krótki nie będzie mi pasował to się go pozbędę.
Wiesiek

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #51 dnia: 07.10.2018, 10:20 »
Ja mogę powiedzieć że ten picker nadal jest moja ulubioną wędką do dłubania rybek na wodach PZW. Jeżeli chodzi o zużycie do nic nie zauważyłem,wędzisko jak nowe , choć czytałem że teraz różnie z tym bywa już przy zakupie :(. W ten weekend bawiłem się nim na stawie na standardowy zestaw  feedera z feedergum według pomysłu M.Przybiędy i super mi się łowiło wzdręgi i karasie japonce.Używam jednak szklanej szczytówki od Garbolino 0,75 oz , bo nie mogę się przełamać do tych orginalnych.
Na pewno w najbliższym czasie użyje do takiego łowienia orginalnej 0,5 oz ,choć by po to by mieć porównanie :).
Podsumowując nadal polecam tego pickerka , bo według mnie to jest jedno z bardziej udanych wędzisk z Flagmana :).
Szczytówki pasują bez żadnych przeróbek ?.

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #52 dnia: 07.10.2018, 10:33 »
Tak.Pasują idealnie , tylko są 5 cm krótsze.Rozkład przelotek też jest dobry , nic nie trzeba przerabiać :).
Zbyszek

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #53 dnia: 08.10.2018, 12:30 »
A porównywałeś może miękkość tych szczytówek? Czemu nie używasz tych oryginalnych? Chciałbym dokupić właśnie jakąś delikatniejszą od tej seryjnej, najlepiej szklaną.

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #54 dnia: 08.10.2018, 15:21 »
Oczywiście :) Nie używam oryginalnych, bo mam niechęć do szczytówek węglowych (węglowa nie wybacza żadnego błędu, a przy szklanej są bardzo duże szanse ;))
Właśnie dlatego, że te oryginalne wydawały mi się zbyt sztywne na moje łowienie (łowię zawsze przelotowo nawet na methodę) dokupiłem szklaną 0,75 oz i ona spełnia moje oczekiwania. Łowię przeważnie białoryb na zaporówkach, rzadko trafia mi się jakiś bonus i ten pikerek z tą szczytówką to jest to co chciałem osiągnąć :).
Zbyszek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #55 dnia: 25.01.2019, 20:32 »
Flagman Cast Master Picker 2,7 m 40 g (po liftingu) 2018/2019

Zbyszek (dalglish7) , wspomniał w ubiegłym roku o liftingu Cast Mastera 2,70/40, dzisiaj chce Wam przedstawić dokładniej ten kijek.
Wędkę otrzymujemy w zwykłym ortalionowym pokrowcu z opisaną nazwą i parametrami.





Całość niesamowicie lekka w ręku, aż trudno uwierzyć , ze wewnątrz drzemie Picker o doskonałych parametrach, w przystępnej cenie, śmiało konkurujący z wędkami znanych marek.

Zawartość odsłania nam poprawie pomalowany kijek w czarnej tonacji z jasno-zielonymi  wstawkami,
(chyba ta jasna zieleń sprawia wrażenie że jest to naprawdę delikatna i subtelna wędka), pierwsze spojrzenie i zapytanie....?  czy podoła niespodziewanym ”przyłowom”?













Zielone wstawki pojawiają się również przy mocowaniach przelotek. Dwie szczytówki węglowe dołączone do zestawu o wartości 0,75 i 1,5 Oz, sprawiają pewien niedosyt (przynajmniej w moim przypadku), przydała by się jeszcze szczytówka szklana.



Obejrzałem bardzo dokładnie blanki i naprawdę nie ma się do czego przyczepić, równe omotki, żadnych nadlewów lakieru, niedoróbek. Jestem pod wrażeniem. Jedną może mało istotną sprawą, ale wyczuwalną, jest naklejka ostrzegająca przed porażeniem, naklejana na blank poniżej uchwytu. Przynajmniej w moim egzemplarzu nie dokleja się na całej swojej powierzchni co jest wyczuwalne.
Jest to drobnostka, ale dla dociekliwych takie „coś” występuje.



Producent deklaruje wagę: 125g, po kilkukrotnym ważeniu mój egzemplarz waży 116g.
Długość transportowa, zgodna z opisem producenta 116cm.



Szczytówki węglowe 0,75 Oz (zielona)  i 1,5 Oz (czerwona) z poprawnie osadzonymi przelotkami (na każdej szczytówce po 6 przelotek w rozmiarze 2,89 mm) dopełniają przyjemność trzymania wędki w ręku, i od pierwszego razu czuje się przyjemne uczucie, ze będzie to jeden z ulubionych kijków w „mojej stajni”.
Kilka pomiarów od dolnika w kierunku pierwszej przelotki, (wytłoczona sygnatura: LIGHT)











Wysoko podniesiona przelotka kwalifikuje Picera jako wędkę Castingową (w/g opisu producenta)



Pierwsza przelotka na blanku dolnika 8,43cm



Skręcony uchwyt kołowrotka firmowany logiem Flagman





Stały zaczep na haczyk:



Do wędki podpiąłem kołowrotek Daiwa Exceler LT 4000 D-C. Takie zestawienie w moim odczuciu jest na tyle wyważone i współgra ze swoimi parametrami wagowymi, że intensywne, aktywne przerzucanie zestawu nie zmęczy ręki a test pracy blanku przy obciążeniu ponad 500g utwierdził mnie w przekonaniu, że drzemie w tym kijku prawdziwa moc.




 
Filigranowość wędki, nie dawała mi spokoju, postanowiłem wykonać test ugięcia i prace wędki pod obciążeniem. Przepraszam za jakość filmu, lecz samemu nagrywać telefonem jest niewygodnie, jednak moim celem było zaprezentowanie pracy całej wędki.
Tak, jak wspomniałem do testu użyłem rakiety zanętowej obciążonej do wagi ponad 500g




Pozostałe wnioski pozostawiam Wam, moim zdaniem udany, mocny i bardzo fajny kijek, który powinien przynieść dużo frajdy w realu. Pewnie jak zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy takiej parabolicznej akcji, ale dla każdego co kto lubi. Ja polecam, bo tak porostu.... mnie zauroczył.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #56 dnia: 25.01.2019, 20:40 »
Niby ten sam kijek ale jakoś wygląd z pierwszej serii bardziej mi się podoba :P
- Arek -

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #57 dnia: 25.01.2019, 20:56 »
Fajna recenzja Jurek (hobby).Masz łapkę :thumbup:.
Praca tego kijka wydaje mi się inna niż pierwszej wersji ,jak by wędzisko było na środku bardziej przesztywnione (ale ja tam znawcą nie jestem).
Ciekawi mnie dlaczego piszesz że szczytówki mają wartość 0,75oz i 1,5oz , skoro na pokrowcu i wędzisku widnieje że powinny mieć 0,5oz i 1,0oz?
Zbyszek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #58 dnia: 25.01.2019, 21:05 »
Ciekawi mnie dlaczego piszesz że szczytówki mają wartość 0,75oz i 1,5oz , skoro na pokrowcu i wędzisku widnieje że powinny mieć 0,5oz i 1,0oz?
Z mojej strony to celowy zabieg, aby unaocznić jeden z tematów, o którym rozmawialiśmy, dane na sprzęcie i w opisie dystrybutora:
http://glinywedkarskie.pl/shop/pickery/428-flagman-cast-master-picker-27m-40g.html
A faktycznie na szczytówkach oprócz koloru nie ma żadnych oznaczeń. Byłem ciekawy, kto pierwszy zauważy :P
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #59 dnia: 25.01.2019, 21:06 »
Jurku, bardzo wartościowe uzupełnienie prezentacji Zbyszka! :bravo: :thumbup:
Ten test ugięcia... w pewnym momencie miałem dreszcze :D
Pozdrawiam,
Maciek