Autor Wątek: Łowisko PZW Bażyna, czyli piękna woda i piękne ryby - 27.09.2017  (Przeczytany 27899 razy)

Offline marcin82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętochłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Może zrobimy bazę łowisk "przyjaznych" SiG'owi? :) Wtedy każdy kto był na jakimś fajnym łowisku  :narybki: i które spełniałoby "nasze SiG'owskie standardy" :fish: mógłby je zarekomendować na forum ;) 
Raj jest tam, gdzie nie chodzą wszyscy...

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Może zrobimy bazę łowisk "przyjaznych" SiG'owi? :) Wtedy każdy kto był na jakimś fajnym łowisku  :narybki: i które spełniałoby "nasze SiG'owskie standardy" :fish: mógłby je zarekomendować na forum ;)


Dobre! :thumbup:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maćku, mają trochę dużej ryby, ale NK ruszyło tam dopiero od tego roku. Siłą rzeczy więc, nie mogą równać się do Bażyny, która działa już chyba 6 lat.

Dzięki za info . :beer:
Maciek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Ta Bażyna tez mi się podoba.
Wypadało by tam kiedyś zajrzeć, choć ciut daleko.
A jakie tam są okazy: karpi, jesiotrów, amurów, linów, leszczy, karasi, sumików karłowatych itp.?
;)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Kurczę nie wiem czemu tak tutaj się zachwycie.  To normalna komercja jakich wiele w kraju a że spod znaku PZW to już ochy i achy. Jest kasa jest dobre łowisko i tyle.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
No właśnie dlatego, że spod znaku. To chyba diametralnie zmienia postać rzeczy, nie?\

Da się? Da się. A cały czas słyszymy/słyszeliśmy, że się nie da. W moich okolicach to w ogóle nic się nie da.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
No właśnie ze nie bo to nie sztuka zrobic płatne łowisko. W końcu dla tych co oplacaja PZW to wypad nad taką wodę będzie  taki sam jak na komercje. Sztuka bedzie wtedy jak w ramach składki będziesz miał takie wody.  Gdyby opłacał pzw i miałbym jeszcze płacić jak na komercji to czulbym się lekko wyd....y
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
No właśnie ze nie bo to nie sztuka zrobic płatne łowisko. W końcu dla tych co oplacaja PZW to wypad nad taką wodę będzie  taki sam jak na komercje. Sztuka bedzie wtedy jak w ramach składki będziesz miał takie wody.  Gdyby opłacał pzw i miałbym jeszcze płacić jak na komercji to czulbym się lekko wyd....y
Ptaku i jeszcze byś chciał, żeby składka wynosiła tyle co dzisiaj?
Zbyszek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
A czy ja coś takiego gdzieś napisałem? Ja nie opłacam PZW, bo nie widzę sensu płacić nawet 50 zl na ten syf i bezrybie. Ale jak by były ryby to mogę płacić w okolicach np. 500 zl za 6 miesięcy. Aby ryby braly tak jak np. u chłopaków w UK cz Francji.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
I teraz wszystko jasne :beer:
Zbyszek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Może głupie i naiwne pytanie, ale czemu nazywamy to łowisko komercją?

Bo występuje tam bogaty rybostan i można złowić piękne ryby?
Bo jest zadbane i nie ma kilogramów śmieci na brzegach?
Bo trzeba za nie płacić extra?
Bo nie można zabierać ryb i nakręcać przemysłu "słoikowo-octowego"?

A może jest jakiś inny powód?

Serio nie rozumiem czemu mówimy o nim "komercja" :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Może dlatego ze te wszystkie "+" występują u nas tylko na wodach komercyjnych :) tutaj zmienili nazwę na Łowisko Specjalne :)
Mi to przypomina taka sytuacje np. ktoś w NFZ wymyśla coś takiego: Ludzie płaca składki wiedz dajmy im możliwość leczenia (PZW daje możliwość wędkowania) ale tak naprawdę mamy ich w 4 literach i damy im tylko paracetamol (uklejki i krąpie). Gdy będą się chcieli wyleczyć to otworzymy placówki Premium (Łowiska Specjalne) gdzie będziemy robić zabiegi na europejskim poziomie ale będziemy za to brali kasę :)

Mi takie łowiska nie przeszkadzają bo nie opłacam PZW i jeżdżę na komercje i mam w 4 literach czy zapłacę Jankowi, Heńkowi, PZW, ZHP, itd.... ale gdybym opłacał PZW to czułbym się oszukany ze mimo ze opłacam składki jestem członkiem organizacji to muszę tak samo płacić jak u Heńka czy Janka na prywatnym Łowisku.

P.S. Dla mnie słowo "Komercja" nie ma negatywnego wydźwięku, dla mnie to synonim zadbanej, łownej wody.



Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Może głupie i naiwne pytanie, ale czemu nazywamy to łowisko komercją?

Bo występuje tam bogaty rybostan i można złowić piękne ryby?
Bo jest zadbane i nie ma kilogramów śmieci na brzegach?
Bo trzeba za nie płacić extra?
Bo nie można zabierać ryb i nakręcać przemysłu "słoikowo-octowego"?

A może jest jakiś inny powód?

Serio nie rozumiem czemu mówimy o nim "komercja" :)
Zgadzam się z tobą. Słowo komercja jest zbyt często nadużywane.

A tak film super. Fajne karasia i super karpie. Szkoda tylko, że Luk nie miałeś nikogo do pomocy aby ujęcia były lepsze.

Miejsce super. Przydało by się taka woda w Wlkp.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Paradoks polega na tym, że w takich przypadkach "specjalny" znaczy "normalny". Chciałbym doczekać czasów, gdy normalność będzie po prostu normalnością. Cóż, jeśli postrzegamy "normalny" jako jeden z wielu, pospolity, szary, średni, niewyszukany, to wtedy faktycznie pozostaje nam ta "specjalność", czyli nadplanowość, nadprogramowość, nadzwyczajność, niebywałość i niecodzienność. A życia coraz mniej. Normalnie.
Jacek

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
A jakie tam są okazy: karpi, jesiotrów, amurów, linów, leszczy, karasi, sumików karłowatych itp.?

Bażyna się przyjęła jako typowe łowisko karpiowe gdzie 99.9% wędkarzy wywozi łódkami i łowi na grubo.
Dzięki dużej ilości pokarmu jakie dostarczają rybom ludzie, są tam medalowe karasie 45+ i leszcze 70+, jest też dużo amura. Karpie od 5+ do 20 kg. Jest tam również gigantyczny sum który z opowieści pokonał każdego karpiarza. Na szczęście nie ma jesiotrów.
Na spławik zakaz łowienia. W przyszłym roku tam częściej zawitam i postaram się złowić jakieś ciekawe okazy oprócz karpia a na pewno ta woda takie kryje, i co ciekawe to to, że nikt się tam na inne ryby nie nastawia.
Piotr