Autor Wątek: Tydzień na Batorówce  (Przeczytany 23497 razy)

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #15 dnia: 18.06.2017, 09:18 »
Pytanie do moderatorów, mogę kontynuować relację tutaj czy może lepiej przenieść wątek do wyników nad wodą ? Zakładam zuchwale, że coś się zahaczy :D

Kończę pakowanie, moja Corsa zdecydowanie nie nadaje się do transportu sprzętu wędkarskiego i rodziny :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #16 dnia: 18.06.2017, 09:37 »
Pisz tutaj, bo to fajny wątek, a w wynikach możesz tez coś wrzucić z linkiem tutaj. Kto wie, czy za rok zlotu nie zrobimy na Batorówce :D
Lucjan

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #17 dnia: 18.06.2017, 14:14 »
Dotarłem :-) Mała Czapa w toku, karpiki współpracują :-) Wieczorem postaram się napisać więcej, zabieram się za mieszanie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #18 dnia: 18.06.2017, 19:39 »
Dostałem baty, 9 do 2, młody łowił płotki, w tym jedna 27, trafił się jaź tej samej wielkości. 2 ryby odpłynęły z przyponem, wszystko bacikiem 4m. Ja marne 2 karasie, fakt że co chwila byłem potrzebny, ale nie będę się tłumaczył ;-) Teraz czas na grill :-)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #19 dnia: 18.06.2017, 20:12 »
Brawa dla młodego :bravo: :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #20 dnia: 18.06.2017, 23:30 »
A jednak te 20% zostało przełamane.... Widzimy się we wtorek. Będę od 6 do 16-17. Także do zobaczenia Panom :).

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #21 dnia: 18.06.2017, 23:56 »
Super!!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #22 dnia: 19.06.2017, 07:23 »
Bardzo się cieszę :-)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #23 dnia: 19.06.2017, 07:30 »
Intensywnie myślałem, żeby we wtorek Was odwiedzić. To mi córa ospy dostała i kibluję...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #24 dnia: 19.06.2017, 08:17 »
Niech córka szybko zdrowieje.
Następnym razem się uda.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #25 dnia: 20.06.2017, 22:23 »
Dzięki za fajne spotkanie i pogaduchy.
Pozdrowienia także dla Kuby i Katmay'ów :)
Atak linowo-karasiowy przeżyliśmy!!
Pozdrowienia
Czarek FKM

Ryba1987

  • Gość
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #26 dnia: 20.06.2017, 22:32 »
Dalej jesteś na batorowce? Ja może w czwartek z kolega na spinning podjedziemy to Ci trochę nagonimy rybek z całego zbiornika ;D
Ostatnio miałem mnóstwo okoni i pierwszy przypadek w życiu że ciągnąc okonia uderzył w niego szczupak i nie chciał skubany puścić >:O w koncu jednak pasiaka uratowalem  :)

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #27 dnia: 21.06.2017, 09:21 »
Wreszcie znalazłem chwilę na opis wędkarskich przygód, nie spodziewałem się że dni będą tak wypełnione atrakcjami od świtu do zmierzchu:-)

W poniedziałek zerwałem się po czwartej, szybka kawa i wyruszyłem na łowy. Rozkładanie majdanu troszkę trwało, pierwsza wędka z metodą do wody i po chwili melduje się taki leszczyk - 55cm



Drugi zarzut i po chwili na macie ląduje linek 31cm, kolejny rzut - karpik grubasek 40+, druga wędka nadal w pokrowcu :-)




Zarzut, tym razem niespodzianka innego rodzaju - szelest trawy i zza krzaków wyłania się znajoma buzia - "Dzień dobry tato" :-) Szok !! Młody wstał, ubrał się, bacik w dłoń i na ryby :-) Ok, czyli nie ma sensu szykować drugiej wędki, przechodzę w tryb pomocnika :-)

Po kilku nieudanych zacięciach słyszę pisk radości i po chwili na macie ląduje mały linek, po chwili kolejny trochę większy.




Młody się rozkręca, płotki, jaź, kolejne linki, ilościowo oczywiście dostaje baty :D Mnie również udaję się połowić, pojawiło się kilka karasi i karpie w rozmiarze pierwszego i ciut większe.



Po 8 dołącza małżonka i o dziwo korzystając z chwilowego znudzenia syna łowieniem, przejmuje bata. Batorówka i dla niej okazuje się łaskawa, poza drobnicą łowi największego lina tego dnia - 33cm :-)



Przybycie wędkarza który rozłożył się na lewo ode mnie wymusiło zmianę taktyki, uruchomiłem mix peletów z ziarnami od trapera, ciecierzycą, sklejone zanętą z dodatkiem syropu kukurydzianego od Mainline. Dziesięć dużych koszy wylądowało w wodzie, na wędce zestaw z koszykiem in-line od Guru. Zapowiada się chwila spokoju po takim bombardowaniu wody :-) Przez mniej więcej godzinę przerzucam zestaw w międzyczasie walcząc ze splątanym zestawie na bacie, wymieniając przypony, odhaczam kolejne ryby które łowi syn na zmianę z żoną :-) Powoli dojrzewam do decyzji o zakończeniu tej porannej sesji, słońce daje popalić, a jeden parasol to zdecydowanie za mało dla trojga.

Graty częściowo spakowane, żona zgarnęła trochę drobiazgu i udała się do domu, a ja holuję największą rybę wyjazdu. Karp dał nieźle popalić, ale w końcu szczęśliwie wylądował na macie, śliczna 6-ka :-)



Poranna sesja zakończona, czas na relaks bez wędek - śniadanko, plaża, rozmowy z Państwem Bator. Pojechaliśmy do Jeżowa uzupełnić zapasy, po powrocie pyszny obiad i około 15 powrót nad wodę. Wszyscy trochę zmęczeni, ale nie odpuszczamy :-) Młody kosi drobnicę, ja karasie, małżonka zalicza sjestę w domu. Pewnie nie byłoby o czym pisać gdyby nie jedna przygoda, syn poszedł do domku po picie, oczywiście nakazał mi pilnowanie jego wędki ... no i nie upilnowałem :D Chwila nieuwagi i bacik jak motorówka płynie w kierunku wyspy, zwijam swój zestaw, rzucam ale nic z tego, nie ma wyjścia - kąpiel :D Dogoniłem wędkę przez chwilę nawet udawało mi się holować "potwora", w tym czasie rodzina zjawiła się na brzegu, mieli niezły ubaw ze mnie :D Ryba spadła z haka a ja powolutku wracałem na brzeg, tu ciekawostka - nie spodziewałem się takiej ilości mułu, miejscami nogi zapadały się do kolan, miałem wrażenie że gdybym się zatrzymał to ugrzązł bym po pas. Wychodzi na to, że największy podajnik do metody z Prestona (30g) nie zapada się w mule na tyle żeby ryby nie były w stanie go namierzyć.

Trochę się jeszcze pobawiliśmy, o 18 powrót do domu, grillowanie i zasłużony odpoczynek :-)

Następny poranek i powtórka z rozrywki, zbieram się nad wodę, po niedługim czasie dołącza syn :-) Kuba melduje się o 6, rozkładanie i łowimy, ryba nie współpracowała najlepiej, łowiliśmy karasie, był czas na rozmowy, wymieniliśmy się przynętami, jeszcze raz dzięki Kuba ! Testowałem podarek od Drapieżnika - Bag'em Meaty Method - zapach powiem Wam kosmiczny :-) O dziesiątej dołącza do nas Katmay z żoną i tu miła niespodzianka, dostajemy z Kubą po torebce mixu jego autorstwa i pelet 2mm Spicy Sausage, jeszcze raz wielkie dzięki !!

Na bacie kolejne linki i płocie, karasie nie dają spokoju, Ewa łowi ładnego lina. Zmiana taktyki, tu małe sprostowanie do postu Katmaya - "Co oczywiście rozgryzł Pan Kuba" - ja namówiłem Kubę na łowienie pod nogami, ale to nieważne, fajnie że zapewniliśmy sobie masę frajdy. Rozpętało się linowe eldorado :-) Udało mi się poprawić swój PB dwa razy, 44 i 45 cm, ten drugi biedaczek w kiepskiej formie :-(




Kolejna niespodzianka - dołączył do nas Czarek, zrobił się mini zlot :-) Sprawnie się rozłożył i kosił karasie i liny, trafił się też karp.

Kuba jako pierwszy zakończył łowienie, reszta ekipy jeszcze walczyła, około 18 zakończyliśmy. Była chwila na rozmowy, tu zgodnie stwierdziliśmy że nie ma lepszego miejsca na kolejny zlot niż Batorówka. Ewa już nakazała Pani Renacie rozbudowę bazy noclegowej :D

Okazało się, że to nie koniec atrakcji, Pani Renata przechwyciła syna, była wizyta w gospodarstwie po mleko, potem podlewanie malin :-) Ledwo udało się młodego wykąpać, po takim dniu padł w minutę :-)

Dziś odpuściłem poranne łowienie, po śniadaniu wyruszamy do Parku Jurajskiego, po powrocie obiadek i wieczorna sesja nad wodą - już się nie mogę doczekać :-)



Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #28 dnia: 21.06.2017, 09:26 »
To się nazywa urlop! :thumbup:  Rewelacja ;D

Pozdrówcie od nas państwo Bator jakby co ;)
Lucjan

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tydzień na Batorówce
« Odpowiedź #29 dnia: 21.06.2017, 09:29 »
Pięknie!!! :bravo: :thumbup: