Autor Wątek: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku  (Przeczytany 5879 razy)

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć, większość z Was pewnie dokładnie śledzi nowinki na naszym podwórku, jednak nie spostrzegłam, żeby ta informacja dotarła na forum :D

Zatem, bardzo znana angielska firma zajmująca się m.in. produkcją zanęt, przynęt i pelletów wędkarskich będzie nareszcie dostępna u nas w Polsce. Mowa tutaj o Copdock Angling. Jestem bardzo ciekawa zarówno mieszanek, jak i ich pracy i obróbki, z racji tego, że część forumowych kolegów zamieszkuje wyspy.. Może mieliście okazję łowić na te produkty? Będę niebawem z tymi produktami bawiła się nad wodą, ale zawsze każda opinia jest cenna ;) W Polsce do tej pory były niedostepne, ciężko je także pozyskać z AD czy innych zagranicznych sklepów, także będzie niewątpliwie łatwiej :bravo: są dostępne w Amurze :narybki:
Ania

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #1 dnia: 08.05.2019, 13:34 »
Super wiadomość. Moim zdaniem im więcej mieszanek do wyboru tym lepiej dla klienta końcowego. Będzie film?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #2 dnia: 08.05.2019, 13:51 »
Myślę, że na pewno, chciałabym dodać opis pracy, pracy podajnika tez pod wodą, z przynętami tonącymi czy pływającymi, także na pewno podzielę się wnioskami :thumbup:
Ania

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #3 dnia: 08.05.2019, 14:05 »
Czekamy Aniu...

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #4 dnia: 08.05.2019, 14:14 »
Myślałem, że w najbliższym czasie nic nie przebije info o wczorajszej viktorii Liverpoolu nad Barceloną. A Tobie dziewczyno się jednak udało. :D :D

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #5 dnia: 08.05.2019, 14:20 »
Myślałem, że w najbliższym czasie nic nie przebije info o wczorajszej viktorii Liverpoolu nad Barceloną. A Tobie dziewczyno się jednak udało. :D :D

Czekam, aż do mnie dotrą, wtedy podzielę się spostrzeżeniami od opakowania, po skład, domaczanie, konsystencję, pracę i.... Mam nadzieję, że otrzymam dobre rezultaty :fish:
Ania

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #6 dnia: 08.05.2019, 14:26 »
Myślałem, że w najbliższym czasie nic nie przebije info o wczorajszej viktorii Liverpoolu nad Barceloną. A Tobie dziewczyno się jednak udało. :D :D

Czekam, aż do mnie dotrą, wtedy podzielę się spostrzeżeniami od opakowania, po skład, domaczanie, konsystencję, pracę i.... Mam nadzieję, że otrzymam dobre rezultaty :fish:
Czekamy Aniu z zapartym tchem. Czekamy, bo myślę, że nie piszę tylko w swoim imieniu. :D

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #7 dnia: 12.05.2019, 16:54 »
Cukierki przyjechały! O:)

Dotarła do mnie paczka zanęt i pelletów z Amura. Uznałam, że jeszcze za nim wybiorę się z tym nad wodę warto w tym wątku napisać kilka słów ze wstępnego tzw. pierwszego wrażenia.
Otóż, jak powszechnie wiadomo to nie opakowanie i firma robi robotę nad wodą, jednak całość prezentuje się solidnie - już wyjaśniam po kolei.

 - Porządne, dwukilowe opakowania mieszanek, z możliwością strunowego zamknięcia reszty, której nie wykorzystujemy (zamknięcie strunowe jest mocne, powinno zdać egzamin). Poza tym każde opakowanie posiada wygodną rączkę - ciekawe rozwiązanie z którym wcześniej się nie spotkałam.

- Na każdym opakowaniu podany jest skład mieszanki (oczywiście sekretne składniki pewnie owiane są tajemnicą). Producent jednak stawia na jakość, większość mieszanek oparta jest na mączkach rybnych, krylowych i konopiach.

- Duże, dwukilogramowe opakowanie - w dalszej części wątku dam znać jak wydajna jest mieszanka (czy puchnie jak Sonubaits, czy jest puszysta, jak bardzo zmielona - to wszystko jak dotrę nad wodę).

- Opis producenta - bardzo mnie zaskoczył - konkretnie podany skład mieszanek, bez dodatkowych upiększeń językowych, w postaci zachwalania skuteczności (może produkt obroni się sam? :) )

- Produkt naturalny i bezpieczny dla środowiska

- Poniżej kilka zdjęć z opisem:

1. Krill Feeder Mix - mieszanka o szybkiej pracy, skład deklarowany: produkty wytwórstwa piekarniczego, czerwone pieczywko, cukry bogate w spoiwo mineralne, mączka kukurydziana, kryl atlantycki, mączka z kryla.

2. FishMeal: Surowe białko 66%, oleje 7%, surowy popiół 21% - producent zaleca zastosowanie do wzbogacania mieszanek i zanęt, past i kulek.

3. Protein Plus Carp: Mocno wiążący miks z grubszą frakcją  - mocno proteinowa mieszanka - mączki kukurydziane, nasiona konopi, chlorek sodu, składniki przemysłu piekarnicze i makaronowego, wyciąg z kiełków kukurydzy, ryż, płatki owsiane. 

4. Super Sweet Bream: produkty wytwórstwa piekarniczego, cukry bogate w spoiwo mineralne, mielone konopie, mączka kukurydziana, żółty biszkopt, słodzik tutti frutti, (składnik MPG - nie wiem cóż to takiego).

5. Halibut & Hemp: granulki mielone pelletu rybnego, kruszone konopie, czarne okruchy mączne, czarny barwnik.

6. Parti Blend Mix: Fasola mung, czerwone proso, olej sojowy, owies o wzbogaconej jakości, białe proso - plus dwa składniki, których znaczenia nie znam: Black rape, red dari, white dari.

7. Easy Mix Groundbait - Hi Protein Tench & Bream GroundBait: Dobrze klejący mix do feeder i method feeder: Płatki kukurydziane, mączka konopna, ryż, płatki owsiane, mielone konopie - surowe białko 9.53%, włókno surowe 5.64%, tłuszcz surowy 4.78%, popiół 1.74%, sód 2.51%.

8. 3 mm Bloodworm Pellet sinking  - tonący pellet 3mm, kształt podłużny, zbliżony do granulatu karm zwierzęcych. Ma jasnoczerwoną barwę i jest w bardzo suchej postaci. Jestem ciekawa jak zareaguje na domaczanie i czy nada się do metody czy już bardziej do podstrzeliwania z procy czy dodatek do miksu.























Może komuś przyda się taki opis, dosyć szczegółowy. Jednak wszystko okaże się nad wodą, po kilku łowieniach. Mam świadomość, że każdej mieszanki trzeba się też nauczyć - jej działania, domaczania, stosowania.

Pozdrawiam ;)

Ania

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #8 dnia: 19.05.2019, 13:08 »
I Stało się, pojechałam z zanętami nad wodę. Adrenalina była spora. Pojechałam na kompletnie nieznaną wodę, z kompletnie nieznanymi mi produktami. Czy tak można przeprowadzić rzetelny test? Na pewno nie, bo więcej będę mogła powiedzieć po całym sezonie z tymi zanętami.

Ale! Pierwsze podejście oceniam bardzo dobrze i jest apetyt na następne wędkowanie z Copdockiem.


Moje pierwsze wrażenia:

- zanęty są bardzo stonowane zapachowo. Przebija się za to od razu ich skład, na sucho widać, że nie ma w nich przypadkowych składników. W zanęcie krylowej mimo że jest mocno zmielona, natrafiłam na szczątkę krylowego pancerzyka.

- Domaczałam delikatnie, każda z zanęt potrzebowała inną ilość wody by osiągnąć właściwe dowilżenie,

- Przesiałam mieszanki przez sito,

- Podczas testów w pojemniku, poprawnie rozpadały się wokół podajnika tworząc apetyczny kopiec,

Zanęta Konopna, dobrze klejąca, widać frakcje całej i pokruszonej konopiii - zapach konopny, dobrze klejąca. Dopaliłam później jeszcze ziarnami kukurydzy, zauważając że dobrze reagują na kuku.


Łowiłam początkowo metodą, później przerzuciłam się na koszyk z dłuższym przyponem (ostatnio to ten właśnie zestaw daje mi najwięcej ryb na łowiskach)


Zanęta krylowa, mocno zmielona, dobrze klejąca, bez frakcji


Poprawna praca w podajniku, obsypywanie wogół podajnika tworzy smaczny kopiec


Proteinowa zanęta Protein Plus Carp


Przed rzutem:


Po wstępnym domoczeniu i przesianiu przez sito w miarę wędkowania dowilżałam lekko mieszanki by cały czas mimo słońca były utrzymane w takiej samej wilgotności


Domaczanie wstępne


Zanęty wzięte pod lupę:


Chciałabym także zmierzyć się z tymi zanętami na moich wodach PZW - myślę, że ich stonowana forma, bogaty skład będzie mógł skusić rybki na wodach niekomercyjnych :narybki:

Pozdrawiam!
Ania

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #9 dnia: 19.05.2019, 13:33 »
Dzięki Aniu za relację :thumbup:
Wie może ktoś co to są "cukry bogate w spoiwo mineralne"
Bartek

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #10 dnia: 19.05.2019, 14:08 »
Dzięki Aniu za relację :thumbup:
Wie może ktoś co to są "cukry bogate w spoiwo mineralne"

Cukier ma właściwości klejące, ja sobie to tłumacze jako związki cukru które wyracają się się podczas tworzenia mieszanki i mają spoić, skleić produkt końcowy po dodaniu wody, czyli nie są to sztuczne słodziki. Czy takie rozumowanie jest, słuszne, nie wiem niestety :D
Ania

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #11 dnia: 19.05.2019, 14:35 »
Super recenzja, dzięki! :thumbup:
Dobrze, kolejna sensowna opcja. Wiadomo jak wychodzi to finansowo? Sonu - wiadomo. Drogi, ale puchnie itd. Tutaj jak?
Uzależniony od wędkarstwa

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #12 dnia: 19.05.2019, 17:35 »
Co do ich pelletów to po prostu przepakowane pasze Skrettinga i Coppensa, o czym zresztą oficjalnie informuja na stronie.
Polska to dziwny kraj, jak coś jest angielskie albo niemieckie to zaraz się wszyscy tym podniecają

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #13 dnia: 19.05.2019, 18:15 »
Świetna recenzja :thumbup: :bravo:
Tomek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Copdock Angling - angielska Nowość na polskim rynku
« Odpowiedź #14 dnia: 19.05.2019, 19:48 »
Świetna recka Aniu

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀