Autor Wątek: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!  (Przeczytany 1132 razy)

Offline Jedendwatrzy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« dnia: 12.10.2018, 08:28 »
Witam wszystkich.
Potrzebuje porady na temat jednego łowiska. Łowisko należy do gospodarza który się nim nie zajmuje. Ma powierzchnię około 7 ha + druga połowa ok 1 do 2 ha. Głębokość do 4m na środku zbiornika i do 1m w okolicy trzcin. Brzegi zarośnięte krzewami, trawa trzcinami. Ta większa połowa zbiornika jest mało zarośnięta glonami itp. Mniejsza ta 2 hektarowa strona jest przerośnięt roślinnością przez co nie da się kompletnie na niej łowić. Łowiłem z brzegu, głównie na grunt. Jest tu dużo okonia o dużych rozmiarach ,  + trochę leszczy, karpi liny jelce wzdregi płotki krąpie i olbrzymie szczupaki. Oczywiście kłusowników jeszcze więcej niż samych ryb tym bardziej że nie jest to woda pzw. Okonie łowiłem z łatwością trafił się piękny leszcz i szczupak. Szczupaki biorą tutaj nawet na rosowke takie 60+ się zdarzają. I problem jest z tymi leszczami i karpiami, podczas tarła widziałem ich masę. Jednego leszcza złowiłem nie daleko brzegu tuż za wynurzona roślinnością. Mam problem z ich zlokalizowaniem. W rogu zbiornika jest wyspa przerosnieta trzcina i wygląda jak ląd ale niestety nie mam jak dorzucić do tego miejsca. Gdzie szukać leszczy i karpi w tak płytkim łowisku? Dodam jeszcze że przeplyw z jednej części zbiornika do tego mniejszego jest cały przerosniety trzcina. Może tam gromadzi się ryba?

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: 12.10.2018, 08:45 »
Poszukaj siecią :P :P :P :P
Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: 12.10.2018, 08:45 »
Pytanie z serii takich, na które nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi. W sumie...
O preferencjach każdej ryby możesz poczytać osobno i próbować się dostosować. Leszcz lubi, jak jest głębiej, na przykład. Ale to też zależy od pogody i temperatury wody. W lato karpie na płyciznach, jesienią i wiosną, głęboko...
Ciężko naprawdę cokolwiek powiedzieć. Poza tym, że zazdroszczę, że masz łowisko z rybami. Trudne, bo trudne, ale jest o co walczyć :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jedendwatrzy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: 12.10.2018, 08:50 »
Poszukaj siecią :P :P :P :P

Nie mam takich uprawnień, zostawię to doświadczonym, takim jak pan :)

Offline Tell me Artur

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: 12.10.2018, 08:59 »
Każda woda jest inna i ciężko z odpowiedzią na twoje pytanie. Musisz często bywać nad wodą i obserwować gdzie się ryba spławia i gdzie może żerować. Na karpia dobre są osłonięte i niedostępne brzegi porośnięte trzcinami. Warto tam postawić zestaw. Ale kluczem do sukcesu jest obserwacja i czytanie wody. Jest to mozolny proces ałe efekty wynagrodzą włożony wysiłek :P

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: 12.10.2018, 09:08 »
W jaki sposób tam nęcisz?
Jaki typ dna, czy jest duzo mułu?
Jak daleko rzucasz?
;)

Offline Jedendwatrzy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: 12.10.2018, 09:43 »
Zbiornik jest podzielony na dwie części jedna mniejsza podłużna druga większą okrągła z wyspą porośnięta trzcinami. Wyspa kiedyś była widoczna ale zarośla trzcina przez co wygląda jak lad. Po drugiej stronie wyspy jest mały zbiornik wody który przypomina bagno. Jest tam pełno i trzciny więcej niż wody. Widziałem tam ładne karasie, udało mi się złowić małe ryby nic więcej. Widziałem także tarło szczupaka za tą wyspa w trawie piękne sztuki ... Ta mniejsza część zbiornika jest pełna roślinności i mułu w tym roku widziałem leszcza przy brzegu ale i sieci tuż przed wiosną.
 Druga część zbiornika ta większa, ma dno piaszczyste i lekko muliste. Zależy w którym miejscu. Łowie z plaży tuż przy trzcinach innym razem na głębokości przy starej topoli na środku jeziora. Problem jest z drobnica, potrafi skubac zaraz po wpadnięciu zestawu. Nęce grochem kukurydza pszenica i zanęta. Jeśli rzucam daleko to bez specjalnego necenia. Zbiornik leży na środku pola i z tego co wiem przeżył nawet sieci ruskich .Wiec jest to bardzo stary zbiornik ...

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: 12.10.2018, 09:49 »
Pierwszy pomysł:
- pogadałbym z gospodarzem i poprosił za odpowiednią opłatą o możliwość łowienia ze sprzętu pływającego (np. ponton), i wtedy mam dostęp do ciekawych partii zbiornika, za młodu łowiłem z pontonu (legalnie) na wielu jeziorach w północnej Polsce i było OK.
;)

Offline Jedendwatrzy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« Odpowiedź #8 dnia: 12.10.2018, 09:58 »
To żaden problem pozwolenia nie trzeba, gospodarz największy w całym powiecie i szczerze mówiąc mało go to obchodzi . Nigdy nie łowiłem na pontonie miałem taki zamysł kupić ale jeszcze się zastanawiam czy warto

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak znaleźć rybę na małym łowisku? Pomocy!
« Odpowiedź #9 dnia: 12.10.2018, 11:41 »
Polecam. Łowiłem na nim wiele lat w młodości i było super.
Z tym, że nie holowałem wielkich ryb, tylko małe i średnie.
Swoja drogą też chciałbym mieć takie łowisko, ale jakby było w moim regionie to wędkarzy by tam było więcej niż ryb.
a te sztuki powyżej 15 (a może 12) cm to by długo nie pożyły :(
;)