Autor Wątek: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce  (Przeczytany 4331 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #15 dnia: 13.08.2018, 14:09 »
Przepisy, jak widzisz, polegają dość dowolnej interpretacji... Były tworzone, gdy tego typu rzeczy jeszcze po prostu nie istniały. Nawet kwestia zastosowania chleba budzi wątpliwości.
Dlaczego nikt o tym nie pomyślał? Pewnie dlatego, że wszyscy łowią na robaki, które są skuteczniejsze od chleba. A ja bym sobie ten chlebek tak spreparował, że byłby skuteczniejszy od robaków.
Ale czy można? Możliwe. Co innego, gdyby się okazało, że tym można zawody wygrać. Wtedy zaraz byłby pewnie zakazany...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #16 dnia: 13.08.2018, 14:12 »
To samo tyczy się pewnie, wędkowania na krewetki na zawodach.
Myślę ,że nie byłyby dopuszczone choć jest to przynęta pochodzenia zwierzęcego. :D

Pomyślałem również ,kiedy był tworzony ten regulamin.Wtedy gdy był tylko cukier waniliowy...i olejki do ciast.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #17 dnia: 13.08.2018, 14:17 »
Ciekaw jestem (a nie chce mi się tego czytać :P) co regulamin mówi na temat mielonki.. to raczej naturalna przynęta aczkolwiek po obróbce jak się orientuję..

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #18 dnia: 13.08.2018, 14:26 »
Eee, dla mnie ten wabik tutaj to jest jakieś świecidełko.
Byłoby napisane atraktor czy coś takiego, gdyby chodziło o... atraktory.

Ogólnie chyba to jest kwestia interpretacji. Atraktor do zanęty dodawać można, prawda?

Jest napisane :
3.7
"Zanęta przy pomiarze objętości musi być nawilżona
i przesiana, gotowa do użycia wraz z ziemią, gliną, żwirem, piaskiem, ziarnami, itp.
i innymi dodatkami, które nie stanowią zagrożenia dla fauny i środowiska wodnego
(w ramach limitu w stanie suchym dopuszcza się tylko atraktory)".

Tak jak piszesz... atraktor można dodawać.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #19 dnia: 13.08.2018, 18:03 »
Tu jest regulamin, który obowiązuje również w moim okręgu, link co prawda dotyczy innego okręgu. 
http://www.pzwkolomiejskie30.pl/pliki/zawody_feederowe.pdf
Kolega mnie ubiegł. W moim okręgu obowiązuje w/w instrukcja, która jest rygorystycznie przestrzegana, a że można ją o kant d...y potłuc to inna sprawa.
Adam

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #20 dnia: 13.08.2018, 20:30 »
Michał ma dla ciebie dobrą wiadomość :) jeśli do kontroli przedstawisz nawet cały bochenek chleba lub nawet 2 to możesz sobie na nie  łowić. A co do Twojego przygotowania chleba , to wierz mi że na zawodach Okręgowych lub wyższej rangi startują osoby , które nie znalazły się tam przypadkowo i większość z nich zna te różne cudowne wynalazki. 8) 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #21 dnia: 24.08.2018, 09:41 »
Cześć
Najlepiej jakbyś sobie pojechał zobaczyć na takie zawody jako obserwator, można dużo zobaczyć i podejrzeć. Zawody PZW zależy jaka ranga ........... mistrzostwo koła, mistrzostwa okręgu itp. Jeżeli  zawody zaczynają się o godz. 9 to nęcenie jest 10 min. przed powinien być sygnał do nęcenia wstępnego pamiętaj, że koszyk do nęcenia wstępnego też ma ograniczenia w musi mieć odpowiedni wymiar, jeżeli się nie mylę to 70mm długość fi 50.Donęcać możesz cały czas. Ilość robactwa też jest ograniczona teraz się zmieniło, ale będzie tak 0,7l hakówki to możesz mieć 0,3l jokersa robaka 1l zanęty teraz tu jest różnie,ale nie więcej niż 17 litrów nie myl na kg.Co tam jeszcze, a przypon nie krótszy niż 50 cm ( dłuższy bez ograniczeń ) mierzony od koszyka. Tutaj najbardziej popularna jest tzw. skrętka. Nie można używać rurek antysplontaniowych nie można robić zestawów samo-zacinających.
I teraz tak nie możesz wejść na stanowisko przed sygnałem ( wejdziesz szybciej dyskwalifikacja ) nawet nie można rozkładać sprzętu dopiero na stanowisku. Musisz przygotować zanęty i przynęty do kontroli. I TU PAMIĘTAJ MUSISZ MIEĆ MATRIOSZKI I WIADRA Z PODZIAŁKAMI NA LITRY . Co tu jeszcze .... najlepiej zobaczyć samemu jak to wygląda z boku bo naprawdę idzie zwariować

Jest tego trochę to nie zawody towarzyskie. Piwka nie wypijesz nawet alkomat mają

Panowie, a jakie najprostsze wiadro będzie spełniać wymogi FIPSED? Myślę o czymś takim: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wiadra-zanetowe-i-zywcowe/22296-wiadro-daiwa-bucket-18-litrow.html, ale to chyba nie to.
Możecie coś polecić?
-Paweł-

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #22 dnia: 24.08.2018, 09:53 »
Panowie, widzicie do jakich bezsensów dochodzi? :) W Polsce trzeba mieć wiadro dopasowane do wymogów FIPSed. Masakra... :facepalm:

Zembro, sorry za off topa, ale przeraża mnie, ze trzeba mieć do zawodów odpowiednie wiadra :)
Lucjan

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #23 dnia: 24.08.2018, 10:03 »
Na pewno wiadra Sensasa mają podziałki, ja mam od wielu lat to i jest bardzo ok:

http://fishtech.pl/akcesoria-do-necenia/595-wiadro-do-zanet-sensas-17-l-vert.html


Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #24 dnia: 24.08.2018, 10:07 »
Panowie, widzicie do jakich bezsensów dochodzi? :) W Polsce trzeba mieć wiadro dopasowane do wymogów FIPSed. Masakra... :facepalm:

Zembro, sorry za off topa, ale przeraża mnie, ze trzeba mieć do zawodów odpowiednie wiadra :)

Niestety, taki związek.
-Paweł-

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #25 dnia: 24.08.2018, 11:39 »
Panowie, widzicie do jakich bezsensów dochodzi? :) W Polsce trzeba mieć wiadro dopasowane do wymogów FIPSed. Masakra... :facepalm:

Zembro, sorry za off topa, ale przeraża mnie, ze trzeba mieć do zawodów odpowiednie wiadra :)

Panowie, widzicie do jakich bezsensów dochodzi? :) W Polsce trzeba mieć wiadro dopasowane do wymogów FIPSed. Masakra... :facepalm:

Zembro, sorry za off topa, ale przeraża mnie, ze trzeba mieć do zawodów odpowiednie wiadra :)

Niestety, taki związek.

Przepraszam Panowie ale  zapytam przewrotnie w ilu zawodach startowaliście i gdzie Wam kontrolowali te wiadra ? W zawodach rangi okręgowej i wyższej może się to zdarzyć ale w jakiś sposób  trzeba zmierzyć ilość zanęty a czy wydatek 5 zł w markecie budowlanym za wiaderko z podziałką to duży wydatek?   
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #26 dnia: 24.08.2018, 11:45 »
Właśnie chcę wystartować, stąd moje pytania.
-Paweł-

Offline Golas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #27 dnia: 24.08.2018, 12:02 »
O ile się nie mylę to wszystkie wiadra ,"firmowe" - wędkarskie, mają podziałkę do określenia ilości zanęty

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #28 dnia: 24.08.2018, 12:08 »
Na pewno wiadro i pojemniki z podziałkami musi mieć Komisja Sędziowska sprawdzająca limity...zawodnicy już niekoniecznie. Często sędziowie proszą o przesypanie zanęty do ich wiadra. Czemu? Bo Polak potrafi ubić zanętę, na wierzchu zostawić trochę luźnej a po przesypaniu okazuje się, że jest dużo za dużo. Sami sobie zgotowaliśmy taki los.
Startowanie w zawodach jest dobrowolne i trzeba się po prostu dostosować do Regulaminu.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Przygotowania do zawodów gruntowych - zasady w pigułce
« Odpowiedź #29 dnia: 24.08.2018, 12:10 »
Niestety ale nie wszystkie wiadra firmowe mają podziałkę, a można kupić wiadro budowlane z podziałka za 5 zł :) 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz