Autor Wątek: Acta 2.0 vs fora internetowe  (Przeczytany 4797 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #15 dnia: 28.03.2019, 17:20 »
Tu nawet nie chodzi o to, żeby obrażać kogokolwiek i czerpać z tego satysfakcję, raczej o to, że w naszym kraju pochwała ateizmu jest traktowana jako obraza uczuć religijnych. Wolność do wypowiedzi w kwestiach religijnych zaczyna być iluzją. Chyba że obrażasz Żydów czy muzułmanów, wtedy jest dobrze... Tym, którzy zapomnieli: Jezus został ukrzyżowany między innymi za obrazę uczuć religijnych.
Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 405
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #16 dnia: 28.03.2019, 17:32 »
Oj, z tą obrazą Żydów, to bym się nie wychylał zanadto, bo można w ucho zarobić niezgorzej :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 140
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #17 dnia: 28.03.2019, 17:45 »
Maciej, oczywiście że możemy. Wstawiając link do filmiku np. wędki Drennan nic na tym nie zarabiasz. Nie kradniesz też ich własności, nie usuwasz logo, nie podpisujesz się, że to Twój filmik. Co więcej... to Ty robisz przysługę firmie Drennan, że coś polecasz. Problem pojawi się kiedy za udostępnienie tego filmiku powiesz nam: Panowie, tutaj jest mój numer konta, proszę o przelew ;) Wtedy przestaniemy Cię lubić, a przy okazji firma Drennan może się upomnieć o pieniążki albo dostaniesz karę  od odpowiedniego urzędu ;)

Dzìęki :beer:
Maciek

Offline TomekP

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 8
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #18 dnia: 28.03.2019, 17:56 »
Pytanie się nasuwa takie jeszcze.
Czy jeśli dajmy na to - to forum jest wyłączone z tych przepisów, bo nie zarabia, to czy administratorzy są zwolnieni ze wszelkiej kontroli treści czy też nie?
Bo jeśli taka kontrola będzie wymagana z racji wspomnianych przez przedmówców powodów i to również wstecz, to strach myśleć o takiej tytanicznej pracy - czytania całego forum i moderowania wszystkiego. :o
Wiadomo, że to niewykonalne jest. To wydaje mi się największym zagrożeniem dla forów internetowych.

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #19 dnia: 28.03.2019, 18:12 »
Perswaduję wszystkim zachowanie spokoju. Kretynizmy mają to do siebie, że życie je zwykle przewyższa, to raz.
Dwa, to pewnie nie fizycznie ludzie (admini) a maszyny będą "przesiewały" treści w poszukiwaniu kasy dla pomysłodawców uczynienia z Internetu krowy wysokodojnej.
Trzy, to pewnie bardziej chodzi o szeroko pojętą inwigilację i wpływanie na zachowania, czyli zarządzanie społeczeństwami.
Po ostatnie - ludzie i tak kiedyś zaczną używać samodzielnie rozumu i odpowiednio ustawią swoje zachowania w relacji do tych co im, i jak im, życie układają.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #20 dnia: 28.03.2019, 18:28 »
no O:)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #21 dnia: 28.03.2019, 19:02 »

A kto to powie Won i Wara ? to ''coś'' co chodzi teraz w rurkach i nie myśli bo ma smartfon :facepalm:

Ilość rurkowców i ich stan umysłu opisuje dobrze stopień zaawansowania "prac nad nami" :D
Ja im zawsze mówię " w twoim wieku to ja ściskałem dziewczyny a nie telefon" ;D
Po drugie ilość "rurkowców" zawsze jest podobna - propaganda tylko inaczej ich kształtuje "zewnętrznie". W latach 40-tych 50-tych 60-tych 70-tych itd było zupełnie podobnie.
Rozmowy jakie prowadziłem z czyimś pradziadkiem czy dziadkiem, ojcem czy teraz z wnuczkiem są identyczne na przestrzeni lat. Argumentacja podobna i zawsze powtarzane słowa z mediów...
Ludzie w masie nie mają swoich poglądów. Swoje poglądy mają wyjątkowe jednostki czy specjaliści w danej dziedzinie i jest to bardzo rzadkie i nad wyraz cenne. I o tych ludzi toczy się walka by mieli możliwość głoszenia tych poglądów.

Co robił Gomułka ZMP-owcom czy Gierek ZSMP-owcom czy Balcerek SGH-owcom czy Giertych Wszechpolakom czy Palikot KOD-owcom zupełnie mnie nie interesowało. Owce na rzeż zawsze były, są i będą.
Różnica jest tylko jedna - obecne i kolejne zmiany uszczelnią system prawie do zera.
W tym tempie ustawodawczym to za kilka lat znów będę jeździł po Polscy, czy świecie by wymieniać poglądy bo przez net będzie to nie moźliwe.
Niemcy za okupacji nie posuwali się do tego do czego posuwają się obecne rządy.



Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #22 dnia: 28.03.2019, 19:20 »
:thumbup: I "mondrze" i do rzeczy.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 403
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #23 dnia: 28.03.2019, 22:03 »
Popcorn, please :)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acta 2.0 vs fora internetowe
« Odpowiedź #24 dnia: 29.03.2019, 10:01 »



Dwa, to pewnie nie fizycznie ludzie (admini) a maszyny będą "przesiewały" treści w poszukiwaniu kasy dla pomysłodawców uczynienia z Internetu krowy wysokodojnej.

Jak to działa to mogłem się przekonać wystawiając wędkę na fejsbukowym ryneczku. Zdjęcie dolnika..




... spowodowało odrzucenie przez automat mojego postu, ponieważ "zabrania się publikowania ogłoszeń o charakterze seksualnym".

No weź, serio?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin