Autor Wątek: Łowisko 3 Stawy Goryń koło Radomia  (Przeczytany 2166 razy)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Łowisko 3 Stawy Goryń koło Radomia
« dnia: 06.09.2020, 21:48 »
Z racji tego że odwiedzam łowiska do 100 km od mojego miejsca zamieszkania chciałem zapytać o tytułową komercję.
Oglądałem film naszej forumowiczki Ani i zachwalała to łowisko
na Googlach też dobre opinie ma
Chciałem tam połowić na metodę jesiotry i karpie.
W regulaminie wyczytałem że jest ograniczenie używania zanęt innych niż naturalne. Nie wiem za bardzo co to znaczy nie można łowić na zanętę z mączką rybną, czy może można ale w określonej ilości na osobę. Konieczna jest też mata i podbierak karpiowy i płyn do odkażania - mam wszystko ale potrzebna też jest siatka do przechowywania ryb, tylko nie wiem po co mi ona jak, nigdy ryb nie biorę, zdjęcie i do wody.
Jest 40 miejsc i 6 wipowskich na wyspie.
 Wiem że są tam trzy stawy, chciałbym łowić na największym może ktoś z kolegów poleci jakiś konkretny numer stanowiska na dużym stawie czy może nie ma znaczenia gdzie się siadzie.
Interesuje mnie też dobra przynęta i zanęta, ja stosuje zanęty z mączką rybną i pellety. Na filmie Ania mówiła że metoda się jej nie sprawdzała ze lepszy klasyk dziwna sprawa.. Może łowisko zamulone i podajnik się zapada w dno bo ciężko o jakieś inne wytłumaczenie że karpie i jesiotry na metodę nie reagują.
Jeśli ktoś był i ma ochotę się podzielić wiadomościami to z chęcią poczytam. Po obejrzeniu filmu widać że czysto i fajnie, ładny kibelek ale nie wiem co w wodzie piszczy jaki właściciel czy fajny itp.
Paweł

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko 3 Stawy Goryń koło Radomia
« Odpowiedź #1 dnia: 06.09.2020, 22:35 »
Ok, jako, że bywam tam dosyć często to odpowiem kolejno.

 -Regulamin troszkę się zmienił od czasu powstania łowiska, początkowo wędkarze nie zabierający żadnej złowionej ryby płacili drożej ... .
Co do zanęty i przynęt to początkowo klasyk z kukurydzą na haczyku bił na głowę methode z dumbelsami, czy pelletem, ale wraz z rosnącą popularnością łowiska to się zmienia.
Jeśli nie zabierasz ryb siatka jest zbędna.
Właściciel dostrzegł, że typowo sportowe łowienie przysparza jego łowisku zwolenników.
Zakupił nawet taczki do transportu majdanu ... także pewne zapisy w regulaminie mogą jeszcze być nieaktualne.

-Miejsca jest sporo i nawet w wekend bez rezerwacji można ładnie połowić. O dziwo mniejszy stawik po prawej stronie patrząc od bramy także jest fajny.

-Pierwszy raz byłem właśnie po filmie Ani i szału nie było.
Teraz to całkiem fajne łowisko, z fajnym rybostanem, choć jesiotra jakoś tam nie mogę jeszcze dopaść.
Karpiki wyciągałem do 6 kg.
Paweł.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko 3 Stawy Goryń koło Radomia
« Odpowiedź #2 dnia: 07.09.2020, 04:53 »
Dzięki Paweł za odpowiedź i wskazówki, polecisz jakieś numery stanowisk może?
Jak, to jest z, tym rybostanem tam, bardziej się spodziewać jednego karpia na dwie wędki czy bardziej 10 sztuk?
Polecisz jakieś konkretne zanęty, Match method mix z sonu będzie działać czy słodka zanęta spożywcza lepiej się sprawdzi przy łowieniu na, metodę, a na klasyka co do koszyczka spożywcza zanęta, rybna czy może rybna na słodko.
Dno zbiornika zamulone czy twarde, dziwna sprawa że metoda nie działa może podajnik w muł się zapada i ryby go nie znajdują i dla tego klasyk jest lepszy, bo przypon długi i wystaje z mułu, jak myślisz?
Przepraszam za nawał pytań hehe

Ostatnio na łowisku Wędkarska Kolonia byliśmy niedaleko Pionek i łowisko rewelacyjnie nie wygląda, płytko i drugi brzeg blisko. ale coś tam się działo kolega połowił karasi z 15 sztuk i karpi takich do 6 kg chyba z 10 sztuk, ja same karpie takie do 6 kg 10 sztuk.
Paweł

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko 3 Stawy Goryń koło Radomia
« Odpowiedź #3 dnia: 07.09.2020, 09:33 »
Co do rybostanu, to raczej spodziewaj się wielu brań karpi do 3 kg.
Oczywiście wszystko zależy od dnia.
Jedną wędką buduję łowisko za pomocą wędki na klipie, a drugą szukam ryby.
Zanętę jaką stosuje to spożywka, mix 50/50 z peletami 2 mm.
Methoda da mniej brań, ale ryby będą wyraźnie troszkę większe.
Dno zbiornika jest raczej z delikatnym mułem.
Tak jak pisałem, w poprzednich latach metoda, była wyraźnie mniej skuteczna od klasyka, ale w tym roku już to się zmienia.
Stanowiska konkretnego nie polecę, ale lubię miejsca po drugiej stronie od wejścia na łowisko.
Paweł.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko 3 Stawy Goryń koło Radomia
« Odpowiedź #4 dnia: 13.09.2020, 06:44 »
Byliśmy z kolegą na tym łowisku, fajne zadbane zbiorniki, ładna toaleta, mała restauracja na miejscu (piwo 7 zł >:( ) posprzątane, wykoszona trawa, dobry parking. Do dyspozycji bezpłatnie taczki do przewożenia bagażu, właściciel miły i uprzejmy.
Opłata to 30 zł za dwie wędki
Obowiązkowe są : mata, odkażacz, duży podbierak karpiowy, kto nie dysponuje może pożyczyć na łowisku za niewielka opłatą.
Najważniejsze są ryby a ryby kilka złowiliśmy na dużym stawie (miejsca 11 i 12 ): karasie 20 sztuk, niestety małe takie po 20 -25 cm , karpiki też niezbyt duże takie po 3-4 kg.  Na dużym stawie kolega przy samym brzegu złowił jesiotra 119 cm. Ja w pewnym momencie jedną wędkę ustawiłem za plecami na małym stawie czego efektem były trzy karpiki takie po 4 kg i jeden sum 17 kg który dał sporo frajdy prawie 50 minut holu. Dobrze że żyłka jak na feeder gruba 0.28 i mocny przypon. Po sesji zdjęciowej rybka od razu pięknie odpłynęła.
Wypad uważał za udany choć na dużym stawie karpiki brały małe, ale za to ten sum :narybki:
Paweł