Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 121484 razy)

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #555 dnia: 07.10.2020, 20:59 »
zacna sztuka :bravo:
a jak sytuacja na łowisku, zmieniło się cos?
Nie byłem w tym roku, a kusi mnie żeby się z tym łowiskiem chociaż raz w tym sezonie zmierzyć?
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #556 dnia: 08.10.2020, 05:57 »
zacna sztuka :bravo:
a jak sytuacja na łowisku, zmieniło się cos?
Nie byłem w tym roku, a kusi mnie żeby się z tym łowiskiem chociaż raz w tym sezonie zmierzyć?
Ryba szykuje się do zimy i słabo żeruje zresztą widać po tym co złowiłem ze zapasy na zimę już zrobione. Trzeba sporo pokombinować ale jak zawsze warto :) jeśli chodzi o stanowiska to w tygodniu nie ma z tym problemu. I mała uwaga -ryba schodzi powoli na głębszą wodę i trzeba jej szukać na głębokości około 4-6 metrów.
Wawrzyn

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #557 dnia: 08.10.2020, 05:58 »
Brawo Wawrzyniec :)
A podziękować :)
Wawrzyn

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #558 dnia: 11.11.2020, 20:17 »
Witam
Ktoś coś na łowisku?? Wybieram się w sobotę tylko tym razem ze spinningiem. Ma ktoś ochotę na wspólny wypad??
Pozdrawiam
Wawrzyn

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #559 dnia: 11.11.2020, 20:23 »
Słyszałem, ze wpuscili pstrągi, więc na spinning na pewno połowisz, bo zwykle biorą tam na wszystko ;)
Problem tylko, że wszystkie trzeba zabierać....
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #560 dnia: 11.11.2020, 20:25 »
Słyszałem, ze wpuscili pstrągi, więc na spinning na pewno połowisz, bo zwykle biorą tam na wszystko ;)
Problem tylko, że wszystkie trzeba zabierać....
Niestety to fakt że trzeba zabierać każdego pstrąga nie mniej jednak spróbuję się najpierw pobawić paproszkami może okoń ładny podejdzie.

Wawrzyn

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #561 dnia: 11.11.2020, 21:20 »
Skoro wątek na górze to i ja podzielę się wrażeniami. Byłem z moim tatą pierwszy raz na początku września. Ja na pomoście 29 tata 30. Przez sześć czy siedem godzin łowienia ja miałem jedno branie, nawet zaterkotał wolny bieg, ale zanim dotknąłem kija było po braniu. Tata miał piękne branie i chyba naprawdę fajną rybę, ale zamotał się na odklipowaniu żyłki i skończyło się spinką. Oba brania mieliśmy po zmianach kilku przynęt dopiero na żółtych dumbellsach ananas. Wedkarze obok pokazali foty karpia z nocy 13 kg, ale jak tam byliśmy to u ludzi cisza. Na pewno tam wrócimy, ale tak z ręka na sercu to właśnie stanowiska od 29 w górę i ten brzeg od strony parkingu, bo brzeg w lewo od obsługi łowiska to dla mnie za dużo ludzi, którzy łaziliby mi nad głową. W ogóle 29 i 30 jest fajne jak jesteśmy we dwóch bo pomosty są blisko siebie i można pogadać. Na pewno w przyszłym roku pojadę na szybką nockę, najlepiej w tygodniu.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #562 dnia: 11.11.2020, 21:30 »
Problem tylko, że wszystkie trzeba zabierać....

I to mnie właśnie wq....a na tym łowisku. Ogólnie mam wstręt do komercji (jednak w tym roku byłem dwa razy) ale jak to napisałeś to te wq...wienie wzrasta o kolejne 100%. do tego nie zapomniana nie miła obsługa. Być może dla stałych bywalców są bardziej mili jednak nie mój klimat
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #563 dnia: 11.11.2020, 22:10 »
Ja wycofałem swoje słowa na temat obsługi.
Ale tylko i wyłącznie w tygodniu. Dzisiaj byłem obok na spacerze z psami, to auta się na ich parkingu nie mieściły :facepalm:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #564 dnia: 11.11.2020, 22:17 »
Na mnie właściciel nie zrobił złego wrażenia. Tym bardziej, że jeszcze dwa razy dzwoniłem odwoływać rezerwację. Jak byliśmy to chyba ganiał kogoś za grilla. Jest jakiś zakaz bodajże jednorazowych czy używania swoich w ogóle. Ale skoro taki przepis jest to z czegoś wynika.

Odnośnie łowiska to po pierwszej wizycie mam wrażenie,  że to woda na przemyślane polowania na dużą  rybę.  Może z echem, może z dobrym gruntowaniem i punktowe lowienie. Raczej nie jak ktoś chce regularnie odławiać średnie ryby.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #565 dnia: 11.11.2020, 22:59 »
Dwa razy byłem w tym roku na komercji i to na łowisku Rusiec i powiem że tam jakoś nie odczułem powagi miejsca ani jakiegoś nastawienia sie na czysty zysk ze strony opiekuna/właściciela. Wjazd- wejscie-opłata pod koniec wędkowania - zejście z łowiska i wszystko. Nawet o matę której nie lubię a mam nikt  nie pytał. W mojej ocenie chyba lepsze miejsce na wyjazd z rodzinką. Do tego jak by były wiaty jak na okoniu to już dobrze
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #566 dnia: 20.11.2020, 17:30 »
Witam
Czy coś w ostatnim tygodniu słychać na Okoniu? Jutro się wybieram posiedzieć troszkę na grunt. W zeszłym tygodniu byłem ze spinem ale nic nie brało a przy mnie chłop wyjął pełnołuskiego takiego 9 kg jak mówił bo przy ważeniu nie byłem....
Pozdrawiam
Wawrzyn

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #567 dnia: 20.11.2020, 18:48 »
Dwa razy byłem w tym roku na komercji i to na łowisku Rusiec i powiem że tam jakoś nie odczułem powagi miejsca ani jakiegoś nastawienia sie na czysty zysk ze strony opiekuna/właściciela. Wjazd- wejscie-opłata pod koniec wędkowania - zejście z łowiska i wszystko. Nawet o matę której nie lubię a mam nikt  nie pytał. W mojej ocenie chyba lepsze miejsce na wyjazd z rodzinką. Do tego jak by były wiaty jak na okoniu to już dobrze

Ja w tym roku byłem na Ruścu 10 razy (Google timeline) a mieszkam rzut beretem od Okonia. Najprawdopodobniej Okoń to dla mnie za trudna woda. Na drugim wypadzie (pierwszy rok feederowania na komercjach) koło mnie łowił człowiek z łódką zanętową jakieś 120 metrów na stanowisku 3, w której brakowało tylko radaru morskiego i on łowił, nikt więcej.
Rusiec to zupełnie inna bajka. Chyba z towarem w podajniku i tym co na włosie wpasowałem się w to łowisko bo jak tam jadę to jestem pewien że czekają mnie zakwasy na przedramionach od holowania rybek (3-9kg).
Pozdrawiam Wiesław

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #568 dnia: 20.11.2020, 19:18 »
Dwa razy byłem w tym roku na komercji i to na łowisku Rusiec i powiem że tam jakoś nie odczułem powagi miejsca ani jakiegoś nastawienia sie na czysty zysk ze strony opiekuna/właściciela. Wjazd- wejscie-opłata pod koniec wędkowania - zejście z łowiska i wszystko. Nawet o matę której nie lubię a mam nikt  nie pytał. W mojej ocenie chyba lepsze miejsce na wyjazd z rodzinką. Do tego jak by były wiaty jak na okoniu to już dobrze

Ja w tym roku byłem na Ruścu 10 razy (Google timeline) a mieszkam rzut beretem od Okonia. Najprawdopodobniej Okoń to dla mnie za trudna woda. Na drugim wypadzie (pierwszy rok feederowania na komercjach) koło mnie łowił człowiek z łódką zanętową jakieś 120 metrów na stanowisku 3, w której brakowało tylko radaru morskiego i on łowił, nikt więcej.
Rusiec to zupełnie inna bajka. Chyba z towarem w podajniku i tym co na włosie wpasowałem się w to łowisko bo jak tam jadę to jestem pewien że czekają mnie zakwasy na przedramionach od holowania rybek (3-9kg).

Obecnie na Okoniu jest zakaz jakichkolwiek wywózek, spodowania, stosowania łódek itp. tylko to co w koszyku .... Faktem jest że woda jest bardzo trudna i ja na początku byłem do niej nie za bardzo przekonany. Ale za to teraz bardzo lubię na niej łowić.
Wawrzyn

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #569 dnia: 20.11.2020, 19:20 »
byłoby super jakbyś napisał kilka słów więcej po Twoim łowieniu z klasykiem (wraz z nr stanowiska ;))
byłem tam wielokrotnie z metodą ale nigdy z klasykiem i mam nadzieję zamoczyć tam robaczka jeszcze w tym roku