Autor Wątek: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie  (Przeczytany 19107 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« dnia: 19.09.2015, 22:53 »
Zbiornik pokopalniany w okręgu skierniewickim. Powierzchnia koło 20h. Głębokość sięga do 30m. Średnia głębokość 7m. Jest to zbiornik trudny, lecz po głębszym poznaniu potrafi obdarzyć pokaźnymi okazami. Jest spora płoć, lecz trudna do złowienia. Trafiają się okazy ponad 35cm, lecz jest to ciężko wypracowana ryba. Wzdręgi jest zatrzęsienie - nie udało mi się złowić    nic ponad 17cm, a tych do 15cm rok w rok można wyciągnąć na wiosnę nawet parę set sztuk na jednej sesji. Widywałem liny do 50cm o których mogę tylko pomarzyć. Drapieżnik jest jeszcze. Ze dwa lata temu ktoś pochwalił się w mediach szczupakiem w okolicy 110cm. Co się stało później można się domyślać. Największy okoń jakiego wyciągnąłem miał 37cm przypadkiem na rosówkę podczas zwijania zestawu gruntowego. Ciemny prawe pasów nie było widać piękny.
W weekendy wiekszość miejscówek jest zajęta przez karpiarzy. Są sumy. Duże sumy. Wielocyfrowe sumy. Na mój rozum jest ich troszkę za dużo.
Udało mi się w końcu dostać dobre zdjęcie satelitarne, które po odpowiedniej obróbce pozwoliło mi odsłonić wypłycenia, , dające miejscami 0.5m głębokości.
Marcin

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #1 dnia: 19.09.2015, 23:44 »
Dzięki za opis łowiska!
Bardzo ciekawa woda. Mocno urozmaicone dno. Położone w lesie - musi tam być ładnie.
Ciekawe czym woda jest zarybiana.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #2 dnia: 19.09.2015, 23:49 »
Te "plamy" na wodzie to wysepki czy te wypłycenia?
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #3 dnia: 20.09.2015, 05:40 »
To są wypłycenia. Niestety aby były widoczne musiałem zdjecie przepuscic przez taką masę filtrów... Jedno wypłycenie to np 0.5-1m a grugiebwygladajace podobnie to 2. Woda przez większość roku czysta. W tym roku widać więcej glonów.
Co.do.zarybień to nie wiem. Kiedyś wpuszczono sieje, a podejrzewam, że woda pozwoli się jej tam ładnie rozwinąć i co najważniejsze rozmnażać.
Marcin

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #4 dnia: 20.09.2015, 08:36 »
Na rydwanie nie raz byłem ale tam spokojne łowienie tylko wiosna / jesień. Latem jest pełno kąpiących się zwłaszcza w "górnym lewym" rogu zdjęcia, jest tam plaża i ludzi jak mrówek.. a co za tym idzie % i "zwiedzanie", nie trudno sie domyślić że konflikt z wędkującymi nie daleko (nie mówie o drugim końcu zbiornika) to kwestia minuty... Słyszałem o tych sumach i ponoć jest ich bardzo dużo, za rok może się po nie wybiore (aktualnie brak auta). Porobić zdjęcia mogę i jakiś filmik - 20km do zbiornika mam, a na moto to 10 minut :P

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #5 dnia: 21.09.2015, 10:58 »
Wiosna jest przepięknie. Zielone liście ptaków masa a i wędkarz na wędkarzu nie siedzi. Jakby można było wrzucać niewymiarowe wzdręgi do siaty to przez cały dzień 50 kilo do zdjęcia można uzbierać. Później te lawice krasnopiór się rozplywaja, i przez jakieś 2 do trzech tygodni można połowić pięknych płoci.
Latem rzeczywiście masa ludzi w wodzie, mimo iż obowiązuje zakaz kąpieli.
Marcin

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #6 dnia: 29.09.2015, 19:31 »
Na rydwanie nie raz byłem ale tam spokojne łowienie tylko wiosna / jesień. Latem jest pełno kąpiących się zwłaszcza w "górnym lewym" rogu zdjęcia, jest tam plaża i ludzi jak mrówek.. a co za tym idzie % i "zwiedzanie", nie trudno sie domyślić że konflikt z wędkującymi nie daleko (nie mówie o drugim końcu zbiornika) to kwestia minuty... Słyszałem o tych sumach i ponoć jest ich bardzo dużo, za rok może się po nie wybiore (aktualnie brak auta). Porobić zdjęcia mogę i jakiś filmik - 20km do zbiornika mam, a na moto to 10 minut
W którym miejscu się z reguły rozkładać? Na jaką rybę się nastawiałeś i no co ci najlepiej reagowała?
Marcin

Offline wojtach100

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #7 dnia: 10.05.2016, 11:46 »
Za kilka dni o świcie chcę obejść ten zbiornik ze spiningiem. Drapieżnik jeszcze tam jest ?

Offline Watchmaker

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #8 dnia: 25.02.2019, 13:58 »
Halo halo w temacie cisza a ja chętnie bym poczytał jak obecnie wygląda sytuacja na Rydwanie. Chciałbym się wybrać niebawem ze spiningiem zapoznać z miejscem. Jest gdzie zostawić auto? Od której strony się dostać najłatwiej nad samą wodę... no i co z rybami ;)
Wszystko, co w wędkarstwie najlepsze, jeszcze przede mną ;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #9 dnia: 25.02.2019, 14:33 »
Podjadę nad Rydwan i dam znać. 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #10 dnia: 26.02.2019, 08:35 »







Na części zbiornika jeszcze lód jest. Nie wygląda na gruby, więc pewnie jeszcze kilka dni i z całości zejdzie. Za 2 tygodnie będzie można śmiało próbować. Choć na zatokach lodu już nie ma. Tam jest płycej, operuje tam słońce i woda się szybciej nagrzewa. Ten weekend jeszcze odpuszczam, lecz w następny można śmiało spróbować.
Odnośnie dojazdu i miejsc parkingowych dań znać, choć od strony Guźni jest sporo miejsca na gdzie można auto zostawić.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #11 dnia: 26.02.2019, 08:39 »
W brew pozorom takie wolne przestrzenie przy brzegu od lodu o tej porze roku robią robote. Woda ma w tych miejscach wiekszy defityc tlenowy a w słoneczne dni jest różnica w temperaturze wody niż na pozostałej części zbiornika pod lodem. Ryby lubią tam podchodzić.
Maciek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #12 dnia: 26.02.2019, 08:49 »
W brew pozorom takie wolne przestrzenie przy brzegu od lodu o tej porze roku robią robote. Woda ma w tych miejscach wiekszy defityc tlenowy a w słoneczne dni jest różnica w temperaturze wody niż na pozostałej części zbiornika pod lodem. Ryby lubią tam podchodzić.
Maciek, wiem. Ale ja odpuszczam, bo mi żona jeszcze nie odpuści obowiązków domowych. Wyjazd na ryby trzeba dopracować z góry.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #13 dnia: 26.02.2019, 09:52 »
W brew pozorom takie wolne przestrzenie przy brzegu od lodu o tej porze roku robią robote. Woda ma w tych miejscach wiekszy defityc tlenowy a w słoneczne dni jest różnica w temperaturze wody niż na pozostałej części zbiornika pod lodem. Ryby lubią tam podchodzić.
Maciek, wiem. Ale ja odpuszczam, bo mi żona jeszcze nie odpuści obowiązków domowych. Wyjazd na ryby trzeba dopracować z góry.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Piękna ta woda. :narybki: :fish:
Maciek

Offline Watchmaker

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rydwan - żwirownia koło Guźnia. Woj łódzkie
« Odpowiedź #14 dnia: 26.02.2019, 16:46 »
Piękne dzięki za zdjęcia. Chyba się wybiorę niebawem i trochę rozejrzę. Mam jeszcze pytanie czy na całym zbiorniku można łowić czy są jakieś miejsca zakazane? Miejsce ma chyba spore walory spacerowe. Może zawitam na chwilkę z luba na małą wędrówkę dookoła wody ;)
Wszystko, co w wędkarstwie najlepsze, jeszcze przede mną ;)