Autor Wątek: Wędkarski weekend w kwietniu  (Przeczytany 509 razy)

Offline seba86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Wędkarski weekend w kwietniu
« dnia: 07.02.2019, 19:11 »
Witam Szanownych Forumowiczów!
Mieszkam w UK 12 lat i nigdy nie byłem członkiem PZW, nawet nie wedkowalem nigdzie poza stawem w miejscowości gdzie dorastałem.
W kwietniu mam 3 tygodnie urlopu, który spędzę w Polsce i chciałbym trochę czasu przeznaczyć na wędkowanie.
W mieście X w północnej Wielkopolsce powiedziano mi w sklepie wędkarskim że za 250zl dostanę członkostwo a tym samym możliwość połowu na ich wodach bez egzaminu żadnego na kartę PZW.
Jednak bardziej interesowałby mnie wody należące do koła PZW z miasta Y, położonego blisko Poznania i mające fajne łowiska na Warcie i Wełnie. Napisałem do nich maila z zapytaniem o spełnienie warunków aby legalnie połowić na ich wodach, lecz niestety nigdy nie dostałem odpowiedzi.
Ogólnie chciałem zapytać jak wygląda zapis do koła PZW, wyrobienie licencji i koszta związane z połowem ryb na wodach PZW w Polsce. Pochodzę z północnej Wielkopolski i szukam rozsądnej opcji na wędkowanie weekendowe na urlop... wiem że są komercję, ale będę miał tyle czasu że chciałbym również spróbować szczęścia na Warcie, Wełnie czy też rzece Noteć...ktoś może ustosunkować się do mych wątpliwości, dylematów i coś poradzić może???

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędkarski weekend w kwietniu
« Odpowiedź #1 dnia: 07.02.2019, 19:26 »
Nie wiem jak wygląda spraw zapisów do konkretnego koła w Twoich okolicach. U mnie jest to bardzo proste. Idziesz do sklepu, który prowadzi zapisy do konkretnego koła, opłacasz składkę i koniec.
Adam

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wędkarski weekend w kwietniu
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2019, 19:45 »
Albo płacisz ok 30 zeta za dzień wędkowania, wykupując e-zezwolenie.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka