Autor Wątek: Wędka dla trzylatki  (Przeczytany 4172 razy)

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #15 dnia: 18.02.2019, 11:02 »
Ja z sąsiadem w tamtym roku na wakacje kupiliśmy kijki z linku:
https://www.decathlon.pl/wdka-first-fish-300-zielona-id_8202867.html
Dzieciaki miały od 2,5 do 8 lat i wszystkie były zadowolone. Koszt śmieszny, a zabawy było mnóstwo. Tylko przy kilku dzieciakach, na małym pomoście to dużo rozplątywania zestawów było :D
Bartek

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #16 dnia: 18.02.2019, 13:00 »
Ja z sąsiadem w tamtym roku na wakacje kupiliśmy kijki z linku:
https://www.decathlon.pl/wdka-first-fish-300-zielona-id_8202867.html
Dzieciaki miały od 2,5 do 8 lat i wszystkie były zadowolone. Koszt śmieszny, a zabawy było mnóstwo. Tylko przy kilku dzieciakach, na małym pomoście to dużo rozplątywania zestawów było :D
Również polecam tą z Decathlona. Kilka złotych i dodatkowo darmowa dostawa :D

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #17 dnia: 18.02.2019, 13:04 »
Zastanów sie nad kołowrotkiem Dragon Flash. Mój synek ma taki zestaw z wędka Daiwa 2.4 plus Dragon Flash. Kołowrotek pięknie chodzi, doskonale nawija i jest naprawdę dobrze wykonany jak za ta cenę.

Dzięki za radę, ale kołowrotek juz jest, został mi po okoniowym spinningu - i co najważniejsze został zaakceptowany przez główną zainteresowaną 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #18 dnia: 18.02.2019, 13:23 »
Mojej 3 latce podobają się wszystkie kołowrotki :) Nawet surfcastingowe.
Ale na razie nie będę jej kupować wędki, bo cierpliwości ma na 3 minuty.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #19 dnia: 18.02.2019, 13:47 »
Z czasem będzie lepiej. Moja 8-latka ma już na 5 minut...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #20 dnia: 18.02.2019, 13:53 »
Moja córeczka wytrzyma pełną godzinę :) oczywiście w tym czasie bawi się nieuzbrojonymi gumami i kręci kołowrotkiem, a jak ma wędkę z witki wierzbowej to półtorej godziny też da radę :)
Tomek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #21 dnia: 05.11.2019, 21:59 »
Dziś moja 4 letnia córka widząc haczyki które przyszły z Ali zapytała wprost "tata a kiedy zrobisz wędkę dla mnie bo ja też chcę z tobą jeździć na ryby?"...
Mina karpia :-P
No i teraz muszę coś kupić... tylko co? Kryterium to cena bo jak wiadomo dziecku może się odwidzieć.
Przeglądałem troszkę alledrogo i sporo tanich kijaszków za grosze. Ale jaki kupić dla 4 latki?
Do tego jak moja 10 letnia zobaczy że młodsza ma kijek kupny, a ona łowi bambusowym "batem" który ma z 60 lat to i dla niej będę musiał coś kupić :-)
Najpierw po kilku wypadach zapał u 10 latki osłabł, ale jak dostała do ręki wędzisko i samodzielnie zarzuciła...i wyholowała dwie płotki pod rząd to kazała mi uzbroić tego bambusa i chce jechac na ryby zawsze jak ja się wybieram.
Teraz 4 latka chce również.
Tylko co kupić?
Pomyślałem o batach, ale jak się wkręcą, złapią co i jak to zapewne będą chciały również móc podpiąć kołowrotki z czasem...
A jak im się odwidzi to może tak bym ja mógł do czegoś te "sprzęty" wykorzystać?
Polecicie coś z aktualnie dostępnych na rynku tanich? Zbliżają się ich imieniny ( ten sam dzień ) i byłby na prezenty pomysł :-)
Pozdrawiam.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #22 dnia: 05.11.2019, 22:02 »
Zaczyna się Na Wspólnej c,d

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #23 dnia: 05.11.2019, 22:04 »
Zaczyna się Na Wspólnej c,d

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Super że zechciałeś zabrać głos

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #24 dnia: 05.11.2019, 22:15 »
Kup jakieś najtańsze, byle lekkie baciki tak by mogły to  łamać do woli i miały zabawę. Kiedyś kupowałem szklaki dla dzieciaków, musi być lekkie bo się zniechęcą. Węgla bym nie dawał nie wiadomo czego tym mogą dotknąć.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #25 dnia: 05.11.2019, 22:20 »
Zaczyna się Na Wspólnej c,d

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

I jak tu się dziwić, że wątek potem ma dziesiątki stron, gdy padają tak merytoryczne wypowiedzi :) Pomóż koledze, daj mu konkretną propozycję, to może nie przyczynisz się do powstawania kolejnego serialu.

Norbas, ja bym na twoim miejscu wybrał bata w długości 4 metrów. Do 50 zł będą to raczej różnego rodzaju szklaki i wariacje, ale przykładowo taki: https://www.wedkarski.com/wedki/13321-wedka-apsara-pole-mikado.html waży już tylko 123 gramy. Dla dzieciaka lepiej wziąć troszkę droższy a wyraźnie lżejszy kij, bo ze zmęczeniem przyjdzie zniechęcenie. To czy to jest firma X czy Y, czy szczytówka jest pełna czy pusta, nie będzie miało dla dzieciaków większego znaczenia.

Podsumowując: 4 metry, jak najlżejszy w Twoim zakładanym budżecie. Tyle, córki będą zadowolone.

A, i jak już znajdziesz sobie kilka pasujących, to zapytaj córy, która jaki kolor wybiera. To pewnie będzie z ich punktu widzenia najważniejsze :)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #26 dnia: 05.11.2019, 22:37 »
Hehe, kolor podstawa. Starsza wybrała by czarny bo lubi mroczne klimaty, smoki, dinozaury, a młodsza róż najchętniej bo jest na etapie księżniczek i kucyków itd:-)
Tak wypaliłem z tym mocowaniem na kołowrotek i chwilę potem pomyślałem że to kiepski pomysł i bacik wystarczy.
Przyznam, że liczę że znajdę coś koło 50zł za sztukę. Muszę powertować sklepy i alledrogo. Nie chcę na razie przynajmniej dla młodszej wkładać większych środków bo to wielka niewiadoma i zapał może równie szybko prysnąć jak przyszedł.
Rozumiem, że 4m to mowa o starszej. A dla 4 latki? 4m to wydaje mi się sporo dla takiego malucha, no ale może się mylę?
Młodsza bardzo naśladuję starszą która już nie majta wędziskiem jak tylko się odwraca itp., ale obawiam się że pierwsze wypady nad wodę to będzie unikanie oberwania kijem po głowie od młodszej :-)
Węgla bym chyba na razie unikał w przypadku obydwu córek. Jeszcze się zdarza że jak rybka wyjeżdża to kijek leci w trawę itp.
PS. Takie baciki mają jakieś mocowania dla żyłki w komplecie? Do Bambusa po prostu przywiązałem żyłkę do jedynej przelotki na szczycie a prawdziwego bacika nie miałem nigdy w ręku więc nie wiem czy coś jeszcze prócz zestawu będzie mi potrzebne.

PS. Przepraszam happytommy że tak "wparadowałem" w Twój wątek ale wyszukiwarka mnie zawiodła :-)




Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #27 dnia: 05.11.2019, 22:47 »
Nie ma za co przepraszać, scaliłem wątki po podrzuceniu linka przez Łukiego.

Zwróć tylko uwagę, że kij w granicach 50 zł będzie tak na oko dwa razy cięższy, właśnie przez materiały. A to już będzie dla dzieci odczuwalne. Dla czterolatki możesz szukać czegoś krótszego - byle długość wystarczyła, aby spławik lądował w wodzie :) Zaproponowałem czwórkę, bo (moim zdaniem) taki uniwersał na początek.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #28 dnia: 05.11.2019, 22:58 »
Tak, właśnie widzę że okolice 50zł to kijki w okolicach 4m. ważą już około 180-197g.
Starszej nie zrobi to różnicy bo prócz bambusa łowi moją teleskopówką Robinson Firebird Tele Bream 3,80m. 10-45g z podpiętym Okuma Carbonite 1M CBR-235M.
Poza tym przeważnie kij spoczywa na podpórkach a córa tylko trzyma na nim rękę w pogotowiu obserwując spławik. Tyle że jeszcze są problemy z jednoczesnym zacięciem i operowaniem kołowrotkiem stąd bambus jej przypasował bo odpada myślenie o kręciołku :-)
Bambusa nie ważyłem z braku wagi ale lekki i twierdzi że ręce jej nie bolą nawet po godzinie.
PS. Tylko jaki kijek wybrać by pracował już pod małą płoteczką? Starsza jak widzi że bambus się gnie to ma radochę. Na robinsonie nie robi płoteczka wrażenia i widzę że woli jak kijek pracuje :-)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędka dla trzylatki
« Odpowiedź #29 dnia: 05.11.2019, 23:11 »
Bat w tej długości czy uklejówka to nie będzie kij na karpie, spokojnie ;) Szklak będzie się bardziej gibał od węgla, tak "co do zasady". W sumie szklaki to lubią pracować nawet bez ryby na końcu, mam jeszcze takiego agenta - bat 6 m, który waży niecałe 700 g, a kosztował jakieś 25 złotych. Opisać wrażenia z łowienia nim 2-3 godziny? Bo mimo że są już trochę lat za mną, to wryły się w pamięć ;)

W tej kwocie naprawdę nie ma co kombinować. Bierz najlżejszy kijek na jakim uda Ci się łapę położyć.