Autor Wątek: Jak zrobić dobrą zanętę do Metody na bazie pelletów - poradnik  (Przeczytany 11925 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Fajnie, że wygrzebałeś ten film.
Używają Skrettinga, ponieważ jest robiony w Wielkiej Brytanii. Drugim tak wielkim producentem jest Coppens, ale koszty transportu im się nie kalkulują.

Wejdź na stronę drapieżnika i poczytaj opisy zanęt Sonubaits. Wszędzie jest: mielony pellet plus mączka rybna - Match Method Mix. Mielony pellet i ekstrakt z kryla i mączka rybna - krylowa, zmielony pellet Halibutowy i konopia - hemp & hali.

Wszystkie te zanęty bazują na mielonym palecie, który jest robią karmą.
Wykonanie zanęty typu MMM jest proste. Pelety i mączka. Jest 80-85% pelletów karpiowych, 10% mączki 74%, oraz 5-10% zielonych pelletów betainowych.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Katmay, szanuje Twoja wiedzę ale troszkę zaufałeś chyba "reklamie " :D
Skretting to marka produktów należąca do koncernu Nutreco Holenderskiej firmy specjalizującej się w produktach do karmienia zwierząt. Skretting specjalizuje się w produktach do karmienia ryb i krewetek i ma zakłady produkcyjne na całym świecie  ( 20 zakładów )m.in jedna jest w UK ale w Europie jest jeszcze we Francji, Hiszpanii, Włoszech czy Norwegii :)
Nie zaufałem reklamie. Poprostu taniej jest ściągać towar z rynku lokalnego.
Sonubaits jest tak małym graczem przy Skrettingu, czy Coppensie, że te firmy nie odczuły by jego straty.
Podam przykład z polskiego rynku.
Firma która odbiera odemnie drób, mimo że przerabia rocznie miliony ton, nie próbuje nawet z indykiem wejść w garmażerię, ponieważ cenami Indykpol wykończył by ją w pół roku. Dalej.
Kiedyś Indykpol postanowił ściągnąć statek z soją do Polski. Jak się Cargill o tym dowiedział, obniżył cenę soi do poziomu 25% poniżej kosztów Indykpola. Dla Indykpola to był cios, dla Cargila jeden statek ze 150 tysiacami ton soi sprzedany poniżej kosztów, to było tylko narzędzie służące do nauczenia lokalnej firmy gdzie jej miejsce. Oni obracają takimi kwotami, że to są tylko słupki na wykresie. Gdzie tam nam maluczkim.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin