Autor Wątek: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem  (Przeczytany 6524 razy)

Offline sdawy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« dnia: 13.02.2018, 11:57 »
Witam wszystkich i życzę dobrego brania.
Mam wątpliwości, co do zasadności uchwalenia przez Prezydium Zarządu Głównego PZW wymogu 10 letniego udokumentowanego stażu wędkarskiego do skorzystania z ulgi dla emerytów i rencistów. Tak mi się wydawało, że w cywilizowanych społeczeństwach stosuje się wszelkiego rodzaju ulgi dla osób słabczych w społeczeństwie, którymi bez wątpienia są dzieci, młodzież ucząca sie
i renciści oraz emeryci. Nowy Zarząd ZG podwyższył sobie ( wynagrodzenia) diety kosztem likwidacji ulg dla emerytów?
W Polsce średnia długość życia mężczyzn w 2016 ( za 2017 brak danych) kształtuje się poniżej 74 lat. Czy to oznacza, że jak przejdę na emeryture i będę chciał zagospodarować wolny czas wędkując, to z ulgi z racji niższych dochodów bedę mógł skorzystać po smierci?
Ciekawy jestem co o tym sądzą inni wędkarze?
Pozdrawiam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #1 dnia: 13.02.2018, 12:10 »
Chodzi chyba o to, że jeśli przed osiągnięciem danego wieku opłacałeś przez 10 lat składki (chyba ogólnie, a nie przez ostatnie 10 lat), to potem należy Ci się ulga.
Tak to rozumiem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #2 dnia: 13.02.2018, 12:15 »
Emeryci i renciści korzystają z wód znacznie częściej niż pracujący czy uczący się. W mojej opinii zniżki w PZW tylko dla niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży.

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #3 dnia: 13.02.2018, 12:19 »
Michał ma racje - 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego :thumbup:

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #4 dnia: 13.02.2018, 12:22 »
Według mnie jest to stosowny zapis. Odstepstwem mogła by być deklaracja no-kill przez seniora, lecz kto to sprawdzi...



Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #5 dnia: 13.02.2018, 12:34 »
Jestem jak najbardziej za :thumbup:
Przez całe życie mówi taki gość, że wędkowanie jest głupie, że tylko lenie itd aż sam przechodzi na emeryturę....
I w tym momencie chciałby płacić połowę opłat - a hola !!
Nie wspominam, że wędkowanie to hobby a nikt nigdzie nie dokłada emerytom do np zakupu znaczków.
JKarp

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #6 dnia: 13.02.2018, 12:43 »
Ech... roszczenia, roszczenia, roszczenia :facepalm:
Czesiek

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #7 dnia: 13.02.2018, 13:27 »
A jak dla mnie nie powinno być ulg dla emerytów. Jest to grupa wędkarzy co wyznaje zasadę. Ryb jest pełno, chodzenie na ryby bez brania ryb to bzdura i trzeba brać ryby. (Zdarzają się jednostki, które nie myśląc tak).
Niby dlaczego ma płacić mniej ? Bo jest na emeryturze ? Wszędzie mają ulgi, więc plus minus stać ich na więcej niż większość młodych ludzi, nie muszą pracować by żyć.
Jedyną grupa którą powinna mieć ulgi to osoby do 18 roku życia oraz osoby z niepełnosprawnością.

Szczerze wkurzam mnie mentalność starszych ludzi: jestem stary więc należy mi się więcej, jestem stary więc mam pierwszeństwo.

Dla mnie deklaracje, że ktoś nie będzie brał ryb to jak deklaracja posła, że nie będzie kłamał.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #8 dnia: 13.02.2018, 13:40 »
Starszym ludziom należą się różne rzeczy z racji wieku i związanych z tym niedogodności. Ale w granicach umożliwiających normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Jasne, że należy starszej osobie ustąpić miejsca, bo ja bolą nogi, kręgosłup... i tak dalej. Ale z oczywistych względów nikt nie jest zobligowany do ustąpienia starszej osobie... nie wiem... swojego miejsca w hotelu. Bo niby z jakiej racji? Dlatego jest pewien zbiór "usług", do których starsi powinni mieć ułatwiony dostęp. Wędkarstwo i inne hobby moim zdaniem się w tym zbiorze nie mieszczą.

Jeszcze jedna kwestia - starsi ludzie mieli całe życie, by przygotować się materialnie do swojej starości. Mają za sobą kredyty na mieszkanie (akurat w Polsce to przeważnie żyli w czasach, gdy kredyt na mieszkanie brał nikły odsetek obywateli, a w obecnym pokoleniu jest to normą), kupno lodówek, pralek... wychowanie i utrzymanie dzieci. Tak przynajmniej powinno to wyglądać, gdyby było normalnie. Ale częściej nie jest, niż jest. Niestety.

Wracając do tematu: jeśli ktoś przez całe życie nawet przez 10 lat nie był członkiem PZW, to z jakiej racji teraz mają mu się należeć zniżki?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline JackM

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #9 dnia: 14.02.2018, 18:33 »
Witam wszystkich i życzę dobrego brania.
Mam wątpliwości, co do zasadności uchwalenia przez Prezydium Zarządu Głównego PZW wymogu 10 letniego udokumentowanego stażu wędkarskiego do skorzystania z ulgi dla emerytów i rencistów. Tak mi się wydawało, że w cywilizowanych społeczeństwach stosuje się wszelkiego rodzaju ulgi dla osób słabczych w społeczeństwie, którymi bez wątpienia są dzieci, młodzież ucząca sie
i renciści oraz emeryci. Nowy Zarząd ZG podwyższył sobie ( wynagrodzenia) diety kosztem likwidacji ulg dla emerytów?
W Polsce średnia długość życia mężczyzn w 2016 ( za 2017 brak danych) kształtuje się poniżej 74 lat. Czy to oznacza, że jak przejdę na emeryture i będę chciał zagospodarować wolny czas wędkując, to z ulgi z racji niższych dochodów bedę mógł skorzystać po smierci?
Ciekawy jestem co o tym sądzą inni wędkarze?
Pozdrawiam

Cześć :)
Witaj na forum :beer:
Odnośnie tematu, który poruszyłeś sądzę, że zamysł Zarządu był taki, żeby wspomóc tych co przez długie lata zasilają składkami kasę PZW.
Płacąc przez całe życie na „kochany” ZUS liczysz na godziwą emeryturę, a jak w końcu do niej dożyjesz, o ile dożyjesz, dostaniesz grosze. :(
I może o tych przyszłych „zasłużonych pracownikach” myślało w uchwale Prezydium Zarządu PZW, żeby im trochę ulżyć jak już zakończą swoją zawodową karierę.
Jacek

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #10 dnia: 14.02.2018, 18:43 »
Emeryt to gorszy jak kormoran :P nie ważne czy bierze ryby czy nie , ale jest co dzień nad wodą , więc czemu miał by mieć taniej? ja płacę też za cały rok a na rybach jestem tylko weekendowo , nawet jak ktoś bierze   ryby , a przepisowo może brać i guzik komuś do tego to ''weekendowiec'' weźmie 10kg białorybu a emeryt 7x5 :o
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #11 dnia: 14.02.2018, 19:09 »
Widzę że kolega ma konkurencje pokarmową :P

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #12 dnia: 14.02.2018, 19:33 »
Pewnie bo mogę :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #13 dnia: 14.02.2018, 20:28 »
Jak przedmówcy, uważam to za dobry zapis.
Co innego ulgi w sprawach życia codziennego jak komunikacja miejska czy lekarstwa, ale wędkarstwo to sprawa indywidualna i tak naprawdę "tylko" hobby. Zwłaszcza, że większość opłaty za kartę to składka na zagospodarowanie wód.
Modele samolotów czy bilety na rajdy samochodowe też miałyby być tańsze?
Może trochę okrutne, wiem. Poza tym - PZW jest w coraz gorszej sytuacji, z roku na rok osób na ulgach będzie coraz więcej, więc skasowanie tej ulgi chociażby 15% emerytów przyniesie spore korzyści finansowe.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #14 dnia: 14.02.2018, 20:34 »
O ile się nie mylę to nikt nikomu nic nie zabrał  tylko doszła nowa ulga po sześćdziesiątym roku życia z dziesięcioletnim stażem.