Autor Wątek: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane  (Przeczytany 6242 razy)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #30 dnia: 27.05.2018, 22:20 »
Gratuluję efektów :) i fajnego wniosku z tymi niespodziankami :) choć jeśli na poważnie będziesz chciał zadbać to może nie wystarczyć :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #31 dnia: 27.05.2018, 23:37 »
Myślę, że jeśli zbiornik bez ludzkiej ingerencji wytrzymał te cztery lata, to bez problemu poradzi sobie kolejne bez zbędnych badań oraz dodatkowego natleniania:)

Oczywiście nie chcę rezygnować z zarybiania tego stawu. I chcę to zrobić w pełni odpowiedzialnie. Cały czas czytam. Cały czas się zastanawiam. I cały czas analizuję. Ale im więcej czytam, tym większego dystansu nabieram do tego wszystkiego. Ludzie potrafią do stawu o powierzchni 600 metrów wpuścić 300 karpi, 200 karasi i 100 linów. Jedna ryba na metr kwadratowy wody to dla mnie barbarzyństwo, a dla innych to żaden problem i ponoć "ryby mają się świetnie". Dzięki takim doświadczeniom innych wiem, że z planowaną przeze mnie ilością nie przesadzę.

Z dodatkowej roślinności też nie chcę rezygnować. Mam plany co do tego wszystkiego, jak małymi krokami uda mi się to wprowadzać w życie, z chęcią będę się z Wami dzielił wpisami i zdjęciami:)

Ktoś z Was w innym temacie na tym forum napisał, że zarybianie stawu to taka zabawa w Boga, że to od tego człowieka zależy ile tych ryb wpuści. Również ma on wpływ na to, czy ryby przeżyją.  Dużo w tym prawdy.
Ja pragnę, żeby w moim zbiorniku większy wpływ ode mnie miała sama Matka Natura:) ja chcę jej tylko trochę pomóc.
Mam nadzieję, że nam się to uda i, że nie zmienię zdania zachłyśnięty chęcią "rąbania" ryb w ilościach hurtowych :D

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #32 dnia: 11.06.2018, 09:56 »
Cześć wszystkim!

Kolejny wypad nad wodę i kolejne informacje na temat ryb w zbiorniku.

W piątek ok 14 udało mi się wyrwać z pracy i pojechać na nockę. Niesamowity upał sprawił, że brań nie było żadnych - albo tylko sobie tłumaczę brak umiejętności :)

Ale do senda. Poznałem kolejnych mieszkańców mojego stawu! Pod powierzchnią wody pływały grupki ryb, tak po trzy, cztery sztuki. Nie jestem ichtiologiem, ale wyglądały mi na karpie. Nie wiem na ile woda przekłamuje długość ryby, ale były naprawdę duże. Tak na długość ramienia!

A co do ryb, które udało nam się złowić to karasie, złociste i srebrzyste. Także myślę, że trochę ich tam pływa, a okonie, na które tak bardzo narzekałem, jednak chyba robią dobrą robotę, bo żadna biała drobnica nie brała.

Ku mojej uciesze, trafił mi się też linek!! Ucieszyłem się jak małe dziecko! :) Z każdym wypadem nad staw (niestety brak czasu nie pozwala na częste wypady) coraz lepiej poznaje mieszkańców, wydaje mi się również, że udało mi się znaleźć miejsce, gdzie te ryby przesiadują, bo kilka metrów w bok sprawiało, że brania nie było ani jednego.

Podsumowując, krótka lista ryb jakie pływają w stawie:

Okoń

Karaś srebrzysty

Karaś złocisty

Lin

Karp (?)

Szczupak (?)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! I każdemu życzę takich przyjemnych chwil! :)

ps. poniżej zdjęcia rybek.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 413
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #33 dnia: 11.06.2018, 10:26 »
Super! :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #34 dnia: 11.06.2018, 10:37 »
Świetnie :)
Lin piękny, już nie nazywałbym go linkiem :)
Japońce też niczego sobie. Zazdrościć coraz bardziej nam tylko :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #35 dnia: 11.06.2018, 10:38 »
Linek dorodny :)
Marcin

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #36 dnia: 11.06.2018, 11:31 »
Dzięki chłopaki! :)

Na innym forum dostałem wiadomość, żeby nie sugerować się kolorem ryby. Że oba karasie to karasie srebrzyste niestety. Czy waszym zdaniem to prawda? Na zdjęciach tego nie widać, ale ten mniejszy był naprawdę bardzo złoty :) bo ten większy to na pewno srebrzysty, tego jestem pewny. Dodam tylko, że te złote, ładnie wybarwione, złowione były w tym małym stawiku obok, czy barwa może przez to być inna? Jeśli tak, to przykro mi, że to jednak nie są złociste :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 413
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #37 dnia: 11.06.2018, 11:39 »
Tak, to też japoniec :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #38 dnia: 11.06.2018, 11:47 »
No to delikatny smuteczek jest. Ale to kolejny dowód na to, że w tym małym stawiku (na upartego to nie taki mały, bo kilkaset metrów powinien mieć) pływa jakiś drapieżnik, bo skoro to srebrzyste, to powinno być ich zatrzęsienie, a łowią się tylko takie właśnie 25-30 cm
Chyba trzeba pomyśleć nad jakimś żywcem :)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 015
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #39 dnia: 11.06.2018, 12:34 »
Jeśli ktoś miał by chęć i ochotę wpaść na dzień + nocka to bym był chętny :fishonhook:
Deeper jest, duży namiot jest :thumbup:

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #40 dnia: 11.06.2018, 13:06 »
Rozmawiałem z Majki w wiadomości prywatnej i jestem jak najbardziej za!
Może by się nawet udało tak zgrać, żeby i użytkownik Mosteque w tym samym terminie mógł sie pojawić? :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 413
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #41 dnia: 11.06.2018, 13:54 »
Dajcie znać kiedy. Może się uda...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #42 dnia: 14.07.2018, 08:53 »
Cześć!

Szybki i nieplanowany wypad nad wodę zaowocował w poznanie kolejnych mieszkańców stawu.

Ciekawi mnie co jeszcze mieszka w tej wodzie :) poznawanie mieszkańców zbiornika daje naprawdę dużo frajdy.

Ps. czy dobrze rozpoznałem rybę - to jaź? :)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 989
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #43 dnia: 14.07.2018, 09:10 »
Przepiękny Jaź!
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Prywatny zbiornik i pytania z nim związane
« Odpowiedź #44 dnia: 14.07.2018, 09:21 »
Dzięki Booohal!

Już nie mogę się doczekać kolejnego (tylko kiedy to będzie:( ) wyjazdu nad zbiornik, kto wie, może poznam tam następnych lokatorów! :)

Patrząc na rozmiary tych ryb - wydają się być dosyć "wymiarowe" - to stwierdzam, że jednak te okonie, które tak przeklinałem na początku, robią swoja robotę.
Ciekawi mnie tylko, czy jakiekolwiek ryby, które się wycierają pozostawiają po sobie narybek, czy jednak te okonie wycinają wszystko. Ponieważ poza kilkucentymetrowymi okonkami nie złowiłem jeszcze ani jednej "małej" rybki. Niemniej mam nadzieję, że gdzieś tam w zaroślach coś jednak się uchowa i będą rosły następne pokolenia ryb, którym już okoń nie da rady :)

Ps. Trochę nieświadomie Was wszystkich oszukałem na początku tego tematu. Jak się dowiedziałem niedawno, ten zbiornik pierwsze ryby przyjął już 8 lat temu, a nie jak myślałem 4. Przez co jest jeszcze większa szansa na ciekawe okazy :)