Autor Wątek: Sprzęt do połowu na żywca, trupka  (Przeczytany 1978 razy)

Offline molczito

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Głogów
  • Ulubione metody: waggler method
Sprzęt do połowu na żywca, trupka
« dnia: 27.05.2018, 18:57 »
Myślę nad modernizacją sprzętu do spławikowego połowu drapieżników. Więc Ci którzy łowią taką metodą mogliby napisać jakich kijów, kołowrotków, spławików itp. używają oraz jakieś opinie o tym sprzęcie.
Pozdrawiam Marcin.

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprzęt do połowu na żywca, trupka
« Odpowiedź #1 dnia: 28.05.2018, 08:57 »
Witaj
Jeśli chodzi o sprzęt do połowu szczupaka/sandacza na spławik to używam wędek Daiwa Windcast 2LBS 3,6 m i do tego kolowtotki Okuma Travertnie trb45 z plecionka 0,22. Ja łowie głównie z gruntu na trupka i do tego sposobu mam wędki Daiwa Windcast 3lbs 3,6m z kołowrotkami Shimano Aero Baitrunner 8000 RA z żyłką 0,28.
Na spławik potrzebujesz miękkich wędek aby nie gubić przynęty przy zarzucaniu natomiast przy połowie z gruntu muszą być trochę sztywniejsze aby skuteczniej zaciąć z większej odległości.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Sprzęt do połowu na żywca, trupka
« Odpowiedź #2 dnia: 28.05.2018, 11:50 »
Do Twojego łowienia najlepiej będą nadawały się wędki karpiowe,składowe albo tele carp.Np taka > https://labraks.pl/wedka-mitchell-elite-tele-carp-390-3lbs.html . Jeśli gdzieś jeszcze spotkasz to Elte Tele Spin,która ma jeszcze ładniejszy desing, też będzie idealna.Długość 360- 390 cm.Do tego solidny kołowrotek z wolnym biegiem,choć może być i bez. Spławik i zestaw dostosowany do warunków na łowisku i wielkości żywczyka.Osobiście zawsze staram się łowić czy to na tradycyjną żywcówkę czy paternoster z żywa lub martwą rybką jak najdelikatniej to możliwe,choć jeśli nastawiasz się np tylko na szczupaki to grubością żyłki czy plecionki nie musisz się przejmować. Szczupły weźmie nawet na zestaw ze sznurka do bielizny. :D