Autor Wątek: Płoć nie tylko na spławik  (Przeczytany 146677 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #75 dnia: 15.02.2019, 12:39 »
Fajne podejście do połowu okazałych płoci. Rosówka nr 1 na liście :o (ile przez ostatnie 3 lata ich zmarnowałem, przez nieodpowiednie przechowywanie :'( :facepalm:). Ogólnie preferuję łowienie na grubo, z drobnicą lubię się pobawić zaraz po zimie/wczesną wiosną. Później tylko poszukiwanie okazów 8) ;). Leci :thumbup: :beer: za ciekawy wpis :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #76 dnia: 15.02.2019, 13:03 »
Fajne podejście do połowu okazałych płoci. Rosówka nr 1 na liście :o (ile przez ostatnie 3 lata ich zmarnowałem, przez nieodpowiednie przechowywanie :'( :facepalm:). Ogólnie preferuję łowienie na grubo, z drobnicą lubię się pobawić zaraz po zimie/wczesną wiosną. Później tylko poszukiwanie okazów 8) ;). Leci :thumbup: :beer: za ciekawy wpis :).

Rosówka jest tak na prawdę mało wymagająca. Musi byc ciemne i chłodne pomieszczenie.
Raz na 2 tygodnie zmienię ziemię na wilgotną kretowinę, i spokojnie opakowanie wytrzymuje i 1,5 miesiąca, poza tym rosówka jest bardzo wydajna. Ważne by kontrolować, czy któraś nie zdechła, bo wtedy wszystkie padną, jeśli nie oddzielimy w porę.

To właśnie po zimie największe płocie są najaktywniejsze, także dla przekonania się proponuję raz spróbować się grubiej nastawić.
Sam już nie mogę wysiedzieć i czekam aż lód puści.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 370
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #77 dnia: 15.02.2019, 19:13 »
Też zauważyłem, że mam brania wielkich płoci do początku kwietnia. Potem nie wiadomo dlaczego płoć odchodzi.

Potem płoć przechodzi na pokarm "naturalny", dlatego trudno ją skusić naszymi przynętami. Podobnie jest z jaziem w rzekach.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline frank_lucas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #78 dnia: 18.02.2019, 21:14 »
Też zauważyłem, że mam brania wielkich płoci do początku kwietnia. Potem nie wiadomo dlaczego płoć odchodzi.

Potem płoć przechodzi na pokarm "naturalny", dlatego trudno ją skusić naszymi przynętami. Podobnie jest z jaziem w rzekach.

Kilka lat temu połowiłem płocie 25 cm plus na przełomie lipca i sierpnia. Brały tylko na kukurydzę konserwową i tylko nią donęcałem. Chyba jest coś w tym, że po przekroczeniu pewnej temperatury wody większa płoć przechodzi na pokarm roślinny.
Wojtek
Darzbór

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #79 dnia: 19.02.2019, 03:21 »
Jest jeszcze jedna metoda, którą stosuję, a o której nie wspomniałem. Co prawda używam tego sposobu na liny ze starorzecza ,ale na płoć też skutkuje. Nęcenie samymi robakami w podajniku do robaków. Pinka lub biały.

Żadnej zanęty, żadnej gliny. Jakieś 0,25 l robaków, do max 0,5 l. Gdy nie mam brań, rzucam gdzieś w bok lub nieco bliżej/dalej, parę takich koszyczków robaczanych w odstępach kilkuminutowych.
Przy czym na hak zakładam różnie, nie tylko białe i pinkę. Metoda dobra na jesień zwłaszcza.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #80 dnia: 20.03.2019, 17:12 »

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #81 dnia: 29.03.2019, 17:24 »

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #82 dnia: 29.03.2019, 17:46 »
Modus, płocie niewyobrażalne, marzenie. Do tego woda, otoczenie, stare drzewa i piękna, przemyślana przestrzeń, jak to u Anglików od wieków. U nas nikt nie o tym nie myśli, byle wpuścić byle co i byle gdzie :facepalm: Dzięki za film :thumbup:
Artur

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #83 dnia: 05.04.2019, 17:30 »
Pytanie do szanownych forumowiczów, którzy ostatnio złowili płocie. Łowiliście z samego rana jak było chłodno czy raczej w okolicy południa. Przejrzałem trochę internety i informacje mówią, że płocie powinno łowić się przeważnie z rana ale trafiają się brania w okolicy południa.

Mam trochę zanęt z tamtego roku: Match Method Mix, Uniwersalna Trapera oraz Lorpio Magnetic Red Worm na karasia. Chcę wykorzystać to co mam do przygotowania zanęty. Która ze wspomnianych zanęt może być bazą do zanęty na płoć?
Marcin

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #84 dnia: 05.04.2019, 18:26 »
Pora nie do końca ma znaczenie. Sam łowię i rano i w samo południe większe płocie.

Żadna z Twoich zanęt nie jest płociowa,ale proponuje w ostateczności trapera,do tego odrobina mmm + ziema w stosunku 1/1.
Dodaj konopie i koniecznie konopie prażone.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #85 dnia: 05.04.2019, 19:09 »
Ok. niech nie będzie burdelu .
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #86 dnia: 05.04.2019, 19:43 »
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #87 dnia: 05.04.2019, 19:44 »
Kolor,frakcja,ilość składników oleistych,stopień zmielenia. Jest tego troche,także nie generalizujmy,ale zawsze można powiedzieć sentencję pewnych panów " jak mają brać,to będa brały " ...


Nie róbmy z poważnego,merytorycznego tematu ,burdelu. Tu powinne być same konkrety.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #88 dnia: 05.04.2019, 19:52 »

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #89 dnia: 05.04.2019, 19:52 »
Z tymi zanętami to jest ściema :P no chyba że producent zapytał się płoci czy innej ryby co lubi :facepalm: po za tym w naturalnym środowisku ryby ,czyli pod wodą nie występują raczej jakieś pierniki/anyż/czy wanilia , ale może nie znam się , bo płoci nie łowię tylko takie normalne płotki 8)
Pikantna kiełbasa czy wspomniane przez Ciebie aromaty nie występują w naturze, ale jakoś dziwnym trafem wabią ryby? Czary? To , że coś nie wystepuje w naturze nie znaczy, że nie działa wabiąco. To tak w skrócie.
Adam