Autor Wątek: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona  (Przeczytany 180069 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #180 dnia: 12.05.2019, 20:21 »
A ja marzę wciąż o takim wspaniałym miśku na feedera Jędrzeju ;),to nie lada wyzwanie i świetny test umiejętności holu :beer:

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #181 dnia: 13.05.2019, 09:58 »
Szukam jakiś nowych pelletów 2 mm do koszyka.
Smaki - raczej śmierdziele.
Macie coś do polecenia do testów?

Moje stare - wypróbowane coś w tym roku słabiej działają ...
;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #182 dnia: 13.05.2019, 11:00 »
Szukam jakiś nowych pelletów 2 mm do koszyka.
Smaki - raczej śmierdziele.
Macie coś do polecenia do testów?

Moje stare - wypróbowane coś w tym roku słabiej działają ...


Cześć! My głównie lecimy na pelletach od Carpexu. Zawsze powtarzam, że nie jest to Skretting czy Ringers, ale bardzo dobrze się sprawuje, nie jest mocno perfumowany i cena jest bardzo dobra.
Aby łowić na sam ten pellet, trzeba poświęcić mu trochę czasu i nie zalewać. Tutaj trzeba domaczać, ja robię to atomizerem. Mówiąc krótko, trzeba się go nauczyć. Do miksów jest według mnie idealny.


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #183 dnia: 13.05.2019, 19:48 »
Jędrzej tego karpika złowiłeś Diplomatem :beer: 

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #184 dnia: 13.05.2019, 19:53 »
Jędrzej tego karpika złowiłeś Diplomatem :beer:


Tak, ogarnąłem kapiszona Diplomatem MF.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #185 dnia: 13.05.2019, 20:03 »
Te kijki są niesamowite :thumbup: i cenowo fajnie przystępne :beer:,jeszcze napisz jak możesz jaki młynek podpięty masz do patyka ;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #186 dnia: 13.05.2019, 20:16 »
Te kijki są niesamowite :thumbup: i cenowo fajnie przystępne :beer:,jeszcze napisz jak możesz jaki młynek podpięty masz do patyka ;)


Kije są naprawdę dobre, uwielbiam nimi łowić. Mam do nich podłączone Robinsony Method Mastery lub Carpexy Smart Runnery w największych rozmiarach.


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #187 dnia: 14.05.2019, 18:08 »
Dzięki Jędrzeju :beer:

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #188 dnia: 08.06.2019, 23:36 »
Dla odświeżenia naszego wątku wrzucam relację z dzisiejszego wypadu z feederami podczas którego na tapetę wziąłem zanętę Expanda Sweet Fishmeal. :)

Samotny wypad z feederami na zbiornik pożwirowy. Prognozy pogody nie nastrajają optymistycznie. Ciśnienie z dobrego (średniego) ma wędrować w błyskawicznym tempie do bardzo wysokiego. I jak się w trakcie dnia okazuje prognozy się sprawdzają. Rano przed siódmą jest już 21 stopni, koło południa ciężko wytrzymać w upale pod parasolem. I nagle wszystko się zmienia, zaczyna przeraźliwie wiać z północy, niebo przychmurza się, a temperatura zaczyna lecieć w dół.
Wydawałoby się, że ryby powinny przy takiej zmianie zamknąć pyski, a jednak jest inaczej. Ale od początku.....
Zamierzenie jest takie, żeby połowić feederami na metodę. Po przybyciu na łowisko przygotowuję mix na bazie zanęty Expanda Sweet Fishmeal i pelletów 2 i 4 mm z Carpexa: morwa i ryba.



Łowisko nęcę w dwóch miejscach mieszanką kukurydzy z puszki i pelletów 4 i 8 mm. Do południa mam 7 brań, które wykorzystuję w 100%. Ryby nie są duże, ale cieszą: na macie melduje się 6 karpi i jeden azjata.











Potem następuje dwugodzinna cisza w nęconych miejscówkach. Drobna falka, która do tej pora wędrowała w moim kierunku przeradza się w niezłe fale, ale zmienia też kierunek i uderza w przeciwległy brzeg. Wiem co to oznacza, ale nie chce mi się przenosić całego majdanu na drugą stronę zatoki. Decyzja może być tylko jedna. Jeden kij zostaje w nęconej miejscówce, a drugi zestaw lokuję ile fabryka dała pod drugim brzegiem zatoki w zmąconej, natlenionej wodzie. Taktyka okazuje się słuszna. Do godziny 19-stej doławiam kolejne 13 karpików, z czego 10 pod drugim brzegiem. W sumie kończę dzień 20 rybami. Dodam, że Jędrzej dzień wcześniej na tym samy łowisku wyciągnął 23 sztuki.










Wracam zadowolony. Morda sama się cieszy przy powrocie do domu :D

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #189 dnia: 23.06.2019, 21:56 »
Od środy do soboty okupowaliśmy niewielki zbiornik pożwirowy z bardzo przejrzystą wodą :).



Na ten wyjazd czekaliśmy od kilku tygodni. Razem z Jędrzejem zasiadkę rozpoczęliśmy w środę po południu, w czwartek rano dojechał Maciej.



Wróciliśmy do domów w sobotę wykończeni fizycznie (głównie od wysokiej temperatury), ale za to zrelaksowani i wypoczęci psychicznie. Piękno krajobrazu, cudowne wschody i zachody słońca, cisza i spokój oraz koleżeńskie rozmowy o tzw. "starych karabinach" do późnych godzin wieczornych spowodowały, że akumulatory zostały naładowane na full. :) :D







Łowiliśmy karpiówkami na tzw. metodę, z małą, kilkugodzinną przerwą w piątek na wewnętrzne mini zawody feederowe zakończone podziałem pierwszego miejsca pomiędzy Jędrzejem i Maciejem. Mixy przygotowaliśmy standardowo w naszym przypadku w oparciu o pellety Carpexa i zanęty MVDE Robinsona.



Liczyliśmy na duże karpie i leszcze. Rzeczywistość nie okazała się jednak taka różowa i wyniki nie zaspokoiły naszych oczekiwań. Z drugiej zaś strony pomimo długich przerw w braniach udało nam się złowić w sumie około czterdziestu karpi i jednego amurka.



Pierwsza ze złowionych ryb okazała się rybą wyjazdu. W nocy ze środy na czwartek, przed godziną drugą wyciągnąłem po emocjonującym, półgodzinnym holu 12 kilowego karpia o długości 82 cm.



Drugi co do wielkości karp pobrał w piątek wieczorem i mierzył 64 cm.



Pozostałe karpiki były z przedziału 40-55 cm, czyli jak my to mówimy: wpuszczaki. Podsumowując: ilościowo w miarę dobrze, jakościowo średnio. :)









Jednak ja widać na fotce poniżej humory dopisywały. ;D



Pozdrawiam - Mariusz

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #190 dnia: 23.06.2019, 22:09 »
Świetna ekipa i super ryby!
Bardzo lubię takie klimaty.
Mam nadzieję, że ten 12 kg karp nie sprawi, że nad brzegiem zaczną powstawać "osiedla mięsiarskie" :(
Pozdrawiam,
Maciek

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #191 dnia: 23.06.2019, 22:13 »
Świetna ekipa i super ryby!
Bardzo lubię takie klimaty.
Mam nadzieję, że ten 12 kg karp nie sprawi, że nad brzegiem zaczną powstawać "osiedla mięsiarskie" :(

Dzięki Maciej za ciepłe słowa :) ;). Co do Twoich obaw to na całe szczęście na bank tak nie będzie. To zamknięty zbiornik pożwirowy będący własnością firmy zajmującej się chyba sprzedażą kruszyw. Zezwolenia roczne sprzedawane są tylko 30 osobom. Nam się udało w tym roku tam dostać. :D

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #192 dnia: 23.06.2019, 22:18 »
Ufff... cieszy mnie to. Choć z drugiej strony powinno martwić... te 12 kg "mięsa" to dla wielu spora pokusa :'(
Raz jeszcze gratuluję, chopy! :bravo: :bravo:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #193 dnia: 23.06.2019, 22:55 »
Piękny klimat chłopaki :beer: Mi na tego czosnkowego supercusha fajnie leszcze ostatnio wchodzą.

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #194 dnia: 23.06.2019, 23:00 »
Piękny klimat chłopaki :beer: Mi na tego czosnkowego supercusha fajnie leszcze ostatnio wchodzą.
Dzięki serdeczne Bartek. Ps. Cieszy, że zadowolony jesteś z kolejnej zanęty MVDE, którą bierzesz na tapetę. :)