Ankieta

Czy jesteś za jedną, ogólnopolską składką na wszystkie wody PZW?

Jestem przeciw
47 (50.5%)
Nie mam zdania
7 (7.5%)
Jestem za
12 (12.9%)
Jestem za opłatą dodatkową na całą Polskę (oprócz składki okręgowej)
27 (29%)

Głosów w sumie: 92

Autor Wątek: Postulaty o wprowadzenie jednej składki na całą Polskę - dlaczego mówimy NIE?  (Przeczytany 16903 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Janusz. Państwu się po prostu nie chce. Zatopić 2 łodzie. Reszta w sądzie 20 tysi od łba. Po roku? proceder ograniczony.
Arek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Arek ja wiem Ty wiesz jak to rozwiązać ale jak piszesz komuś musi się chcieć albo ktoś musi wywrzeć odpowiednią presje aby komuś się chciało.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 410
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Jacku, nie jest do końca tak różowo. U mnie to są hordy dziadków, którzy tłuką wszystko.

Niemniej młodzi, z wypasionym sprzętem, o których wspomniałeś, też są. Do takich żywię najwyższą możliwą pogardę...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Jacku, nie jest do końca tak różowo. U mnie to są hordy dziadków, którzy tłuką wszystko.

Niemniej młodzi, z wypasionym sprzętem, o których wspomniałeś, też są. Do takich żywię najwyższą możliwą pogardę...

Być może przesadziłem, broniąc wszystkich starszych wędkarzy, ponieważ nie znam szczegółowych uwarunkowań, a na pewno tych lokalnych. Być może jestem zbyt wyczulony na tych wszystkich nowoczesnych mięsiarzy, stąd taka moja ocena. W moich okolicach starsze osoby nie są przeważającą wędkarską siłą. Nie wiem, skąd taki stan. Może mało ryb w wodzie? ;)
Jacek

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
A ja nie miałbym niczego co do wprowadzenia krajowej karty sportowej Catch & Release coś na kształt fish karty w Holandii. Zaraz pewnie pojawią się głosy, że i tak by kłusowali, niestety ten proceder trwa od wieków i niczego bez odpowiednich kontroli nie zmienimy, a to, że leśne dziadki łupią rybę jest winą chorego regulaminu, który pozwala na zabieranie takiej ilości ryb. Według mnie powinno być 2 lub 3 sztuki na tydzień, a nie na dzień  + limit roczny.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 405
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Dobra, wszystkich dziadków przepraszam za uogólnienie ??? Ja akurat takich częściej spotykam, może dlatego, że za drapieżnikami nie ganiam... Ale co do meritum, to jednak myślę, że lokalny mięsiarz to największy szkodnik. Spędza nad wodą więcej czasu niż przyjezdne ekipy, zna ją, no i bywa bezkarny, bo "swojego nikt nie ruszy". Poza tym po prostu licznie występuje.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ale co do meritum, to jednak myślę, że lokalny mięsiarz to największy szkodnik. Spędza nad wodą więcej czasu niż przyjezdne ekipy, zna ją, no i bywa bezkarny, bo "swojego nikt nie ruszy". Poza tym po prostu licznie występuje.

Tacy ludzie są nad wodą praktycznie codziennie, prawie cały rok. Dużo chodzę nad Wisłą z psem, codziennie te same twarze, te same samochody, skutery i codziennie siatka w wodzie :o Do tego dochodzą Ci doskonale wyposażeni w łodzie, sondy i silniki. I mamy pełny obraz sytuacji.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Postulaty o wprowadzenie jednej składki na całą Poly NIE?
« Odpowiedź #37 dnia: 10.11.2017, 23:32 »
Naliczyłem 42 okręgi. Zezwolenie na wody nizinne w 2017 wynosiło 125 zł. Mnożymy: 125 razy 42 i daje nam to składkę ogólnopolską 5250 zł. Dałbym 50% zniżki, dla każdego wykupującego.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Zauważyłem, że ankiecie nie ma odpowiedzi:
"nie sprzeciwiam się, wręcz przeciwnie, nie jestem przeciwny"  ;) ;) ;)
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Brawo TY ;D Uważam ze ZG też będzie za wprowadzeniem takiej opłaty :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Tyle tylko, że ludzie domagają się możliwości łowienia w całym kraju za cenę składki okręgowej.
P. S. Sam bym tak chciał, ale wiem, że to może zniszczyć polskie wędkarstwo i zrujnować niektóre okręgi (bo niektóre już są zrujnowane).
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Jak sama nazwa wskazuje jest to Składka Okręgowa, jeśli powstanie jeden Duży Okręg to może wtedy :D :P
Większość wędkarzy nie wie, że to Okręgi mają osobowość prawną i nadal myślą że jest zarządzanie centralne i można wrócić do składki na cały kraj.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Postulaty o wprowadzenie jednej składki na całą Poly NIE?
« Odpowiedź #42 dnia: 10.11.2017, 23:50 »
Naliczyłem 42 okręgi. Zezwolenie na wody nizinne w 2017 wynosiło 125 zł. Mnożymy: 125 razy 42 i daje nam to składkę ogólnopolską 5250 zł. Dałbym 50% zniżki, dla każdego wykupującego.


Darku, u mnie w okręgu, gdzie są limity górne, emeryt płaci trzydzieści kilka pln. :facepalm: Kurwa, Czemu? Jest 6 razy w tygodniu nad wodą. Leci Mi 52 rok. Podlegam nizszemu wiekowi emerytalnemu 60 l., za niecałe 9 lat odejdę z pracy. Nie wymagam znizek, jakby co.
Arek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Arku kto tyle płaci? Składka krajowa 43 a okręgowa 90 w sumie 133 zł, chyba że masz na myśli oznaczonych złotą odznaką z wieńcami, ale tych wędkarzy pewnie w Okręgu jest kilkunastu.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Janusz, uwierz. U mnie, Emeryt płaci niecałe 4 dychy łącznie. Dasz wiarę :facepalm: Robiłem dym, ale to już 2 rok trwa.
Arek