Autor Wątek: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?  (Przeczytany 297576 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #825 dnia: 02.12.2019, 14:19 »
Do tej pory mój mix sprawdzał się bardzo dobrze jednak w przyszlym sezonie planuje poeksperymentować z betainą i zakupiłem towar na mieszanke  o takim składzie: 25% podstawowy pellet skretting , 25% pellet skretting betaina oraz 50% zanęta sonu mmm lub ochotka konopia.

Takie mieszanki 50:50 pellet do zanęty sprawdzają mi się najlepiej, zobaczymy czy dodana betaina zwiększy jeszcze wyniki 😎

Jest pellet Skrettinga z betaina? Czy tylko literówka sie wkradła?

Na bogato planujesz uderzyć :) przewiduje ręce pełne roboty :P i tego też Ci życzę :thumbup:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #826 dnia: 02.12.2019, 14:25 »
Przepraszam mialem na myśli coppens 2 mm betaina :-) faktycznie skrettinga nie ma.

Dzieki , zdam relacje czy coś ta betaina pomogła :thumbup:

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #827 dnia: 02.12.2019, 14:45 »
Skretting/coppens betaina 2mm to mój podstawowy mix pelletów do metody, ale tylko w ciepłych miesiącach.
Jak woda jest zimna to zdecydowanie lepiej sprawdza mi się sam Skretting.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #829 dnia: 02.12.2019, 18:06 »
Do tej pory mój mix sprawdzał się bardzo dobrze jednak w przyszlym sezonie planuje poeksperymentować z betainą i zakupiłem towar na mieszanke  o takim składzie: 25% podstawowy pellet skretting , 25% pellet skretting betaina oraz 50% zanęta sonu mmm lub ochotka konopia.

Takie mieszanki 50:50 pellet do zanęty sprawdzają mi się najlepiej, zobaczymy czy dodana betaina zwiększy jeszcze wyniki 😎
A czy taki miks można też ładować do klasyka?(to znaczy pewnie można, ale chodzi o skuteczność), czy do klasyka lepiej samą zanętę bez pelletu?

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #830 dnia: 02.12.2019, 18:19 »
Pewnie że można.
Angole często w ten sposób łowią leszcze, przypon klasyczny albo z włosem.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #831 dnia: 08.12.2019, 12:23 »
Do tej pory mój mix sprawdzał się bardzo dobrze jednak w przyszlym sezonie planuje poeksperymentować z betainą i zakupiłem towar na mieszanke  o takim składzie: 25% podstawowy pellet skretting , 25% pellet skretting betaina oraz 50% zanęta sonu mmm lub ochotka konopia.

Takie mieszanki 50:50 pellet do zanęty sprawdzają mi się najlepiej, zobaczymy czy dodana betaina zwiększy jeszcze wyniki 😎
A czy taki miks można też ładować do klasyka?(to znaczy pewnie można, ale chodzi o skuteczność), czy do klasyka lepiej samą zanętę bez pelletu?

Klasyk i sama zanęta rybna z pelletami,to niezbyt dobre połączenie. Dodaj do tego 50% spożywki słodkiej,robactwa i efekty będą dużo lepsze.

Offline Bugi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #832 dnia: 08.04.2020, 15:24 »
Pytanie odnośnie zanęty. Jak widzicie taki miks do metody. Zbiornik 22h głębokość 2-3metry. Ryby docelowe to karp i leszcz

2kg MMM od Sonubaits
1 kg Marcel van  den eynden. super crack brasem
0,5kg płatków owsianych
1kg mielonego pelletu mączka rybna
O,5 kg biszkoptu
Pieczywo fluo

Zastanawiam się czy nie dodać jeszcze 0,5kg zmielonej kukurydzy.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #833 dnia: 08.04.2020, 16:34 »
Może się nie znam ja bym z tego zrobił 4 zanety i mieszał po trochu nad wodą i sprawdzał co lepiej przypasuje rybom.  Przy takiej mieszance tak na prawdę to nie wiadomo co przyciąga ryby.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #834 dnia: 08.04.2020, 19:46 »
Pytanie odnośnie zanęty. Jak widzicie taki miks do metody. Zbiornik 22h głębokość 2-3metry. Ryby docelowe to karp i leszcz

2kg MMM od Sonubaits
1 kg Marcel van  den eynden. super crack brasem
0,5kg płatków owsianych
1kg mielonego pelletu mączka rybna
O,5 kg biszkoptu
Pieczywo fluo

Zastanawiam się czy nie dodać jeszcze 0,5kg zmielonej kukurydzy.

Jak dasz tyle płatków, to zabetonujesz miks :) Olej je lub dodaj tylko 100 gramów.

Co do pieczywa fluo. Nie jest ono do niczego potrzebne tak naprawdę tutaj, lepiej jest wprowadzić na początku jakieś grubsze frakcje koszykiem. Leszcz i karp - na pewno warto wprowadzić trochę kukurydzy i jakiegoś grubszego pelletu.

Mielony biszkopt - też mnie nie przekonuje, bo masz dwie zanęty i mielone pellety, więc taki dodatek potrzebny nie jest. Lepiej natomiast zrobić zanętę drugą, która będzie mniej rybna za to bardziej słodka. Możesz wtedy porównać ich działanie.

Mielona kukurydza - absolutnie zbędna. To najtańszy z wypełniaczy zanęt, szkoda zachodu, zwłaszcza jak masz mielić. Miks lepiej aby był konkretny.

Teraz o innym dodatku. Wg mnie powinieneś spróbować łowić miksem 50/50, czyli zanęta z pelletami 2 mm. To idealna mieszanka właśnie pod karpia i leszcza, i tu możesz zrobić ciekawych miksów. Bo są pellety czerwone (np. morwa), zielone (betaina), ciemne (halibut) i podstawa - karpiowe. Możesz więc kombinować z kolorami i smakami.

Ale jak zrobisz taką mieszankę jak pokazujesz, to źle nie będzie. Oczywiście oprócz tych płatków owsianych, bo za bardzo będa kleić.

Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #835 dnia: 08.04.2020, 20:54 »
Nie mieszaj w ten sposób bo nic z tego nie będzie a Ty żadnych wniosków nie wyciągniesz.
Sonu pomieszaj z Pelletem najlepiej 50 :50 lub 75:25 ( pellet )
Zanete MVDE możesz pomieszać z max. 200 g biszkoptu, otrzymany produkt podziel na pół i do jednej części daj ok 50 g fluo ( zobaczysz czy jest różnica, moim zdaniem teraz na takim zbiorniku nie będzie )
Płatki sobie odpuść
Kuku ( nie wiem jaka ; gotowana, konserwowa ) gdy wejdą rybki możesz podać aby utrzymać je w łowisku
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #836 dnia: 08.04.2020, 20:59 »
Chłopaki dobrze piszą. Nie robi się wielu kilogramów niesprawdzonej mieszkanki, bo można się potem przykro zdziwić. Na samym początku przygód z metodą zrobiłem taki błąd i stworzyłem 5 kg mikstury doskonale odstraszającej ryby :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #837 dnia: 08.04.2020, 21:36 »
Płatków za dużo. Luk dobrze prawią, będzie cement. Co do kukurydzy, to czemu nie? Jesli spodziewasz się stada dużych łopat to dodaj.
Pelety w tej ilości już są mega lepkie.



Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Judisher

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #838 dnia: 11.04.2020, 14:08 »
Witam,

Jako ,ze jest to moj 1 post na forum chcialbym wszystkich serdecznie przywitac i przy okazji zyczyc Wszystkiego Najlepszego z okazji swiat ! Obysmy jak najszybciej wrocili "legalnie" do swojej pasji. Zdrowia Panowie ! bez zdrowia nie bylibysmy w stanie wykonywac swojej pasji i nnych czynnosci zyciowych!

Do rzeczy...
W tym roku zaczynam przygode z metoda. Duzo czytalem Waszych postow na temat robienia mixow, lowienia na sam pellet badz pellet plus zaneta. Prosilbym o porady na temat zapachow jakich uzywacie do robienia mixow. Czy zaneta typowo do metody musi byc "bezzapachowa" zmieszana z pellecikiem 2mm (zapach dowolny) ? Czy mieszacie zanete do metody powiedzmy "truskawke" z pelletem np halibut? kryl ? Chodzi mi ogolnie o to czy tak powinno sie robic ... Czy lepiej kupowac neutralna zaneta i dorzucic do niej pellet zapachowy? Czy po prostu mieszacie to co kupicie ?

Wiem , ze to bylo napisane dosc chaotycznie jednak mysle ze wszyscy mnie zrozumieli ! Jako ,ze prosze o porady to rowniez podam cos od siebie. Od wielu lat lowie feederkiem karpie i chcialbym sie podzielic swoim trickiem co do klipowania zylki.
Gdy wyznacze swoje miejsce lowienia oczywiscie na zylce zaznaczam markerem odleglosc (to ma na celu tylko przypomnienie mi miejsca lowienia). Do "klipowania" uzywam gumek recepturek ze sklepu TIGER. Gumki te od wielu lat maja taka sama trwalosc, karp 3kg potrafi spokojnie ja zniszczyc bez stresu o to czy nie odjedzie z naszym zestawem;) pozniej wracam do punktu na zylce i zakladam ponownie gumke. Gumka jest zakladana na szpule kolowrotka i jest zahaczana za klip. Podczas gdy jestesmy blisko wedki kazdym palcem kierujac go w dol latwo mozemy sciagnac gumke z klipu, gumka wtedy zostaje tylko na szpuli i swobodnie zylka moze sie wysuwac ... takze od wielu lat mam spokoj podczas bran wiekszych ryb poniewaz wiem ze dam rade szybko sciagnac gumke z klipu gdy bedzie cos mniejszego ! i mam rowniez spokoj gdy uderzy cos wiekszego bo z latwosci przerwie gumke ... Przy rzutach gumka rowniez nie peka :)

Wiem ze to dla niektorych banal, podstawa podstaw, moze sie komus przyda i ten ktos zacznie stosowac podobnie !

Z gory dziekuje za odpowiedzi odnosni mixu :) Pozdrawiam !
judisher

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #839 dnia: 11.04.2020, 14:11 »
Cześć, podpiąłem Twoje pytanie do właściwego wątku we właściwym dziale ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters