Autor Wątek: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish  (Przeczytany 1228 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« dnia: 16.03.2018, 20:39 »
Zapraszamy na konkurs na FB. Do wygrania biodegradowalne zanęty!

A są inne?

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #1 dnia: 16.03.2018, 21:22 »
Zapraszamy na konkurs na FB. Do wygrania biodegradowalne zanęty!

A są inne?
:facepalm:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #2 dnia: 16.03.2018, 21:45 »
Zapraszamy na konkurs na FB. Do wygrania biodegradowalne zanęty!

A są inne?
:facepalm:

Nie wstydź się i rozwiń temat. Adeptus pisze to w taki sposób jakby można było wybrać absolutną nowość. Widzę, że jesteś w szoku z powodu mojego braku rozeznania. Nie krępuj się i pisz.

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #3 dnia: 17.03.2018, 08:42 »
Są inne i głównie inne ;)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #4 dnia: 17.03.2018, 08:51 »
Podaj przykład z uzasadnieniem dlaczego nie jest biodegradowalna ;)

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #5 dnia: 17.03.2018, 10:55 »
Podaj przykład z uzasadnieniem dlaczego nie jest biodegradowalna ;)
Może powiem dlaczego ona jest biodegradowalna.

Ponieważ nie zawiera żadnych konserwantów, sztucznych barwników i nie ma odpadów cukierniczych. Cały produkt jest w pełni ekologiczny bo jest wyprodukowany z ziaren zbóż, makuchów roślin oleistych. Co oznacza że jest w pełni przyjazna dla środowiska.

I tyle. Każda rzecz co ma nie naturalny barwnik, aromat to już inaczej rozpada się. Z resztą myślę że nie jest to odpowiedni temat na takie rozmowy, ale odpowiedź masz (żeby nie było niejasności nie mam z tą firmą nic wspólnego) :)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #6 dnia: 17.03.2018, 11:17 »
Jest biodegradowalna bo taka jest moda - na EKO :)
Marchewka EKo - 5 zł za kg
Marchewka bez eko - 1 zł/kg
A rosną na tym samym polu :)

Marketing i moda = 4 zł drożej :)


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #7 dnia: 17.03.2018, 12:15 »
O widzę, że kolejny youtuber po Lucio wszedł w biznes paszowy.  Chyba się nie dało znaleźć swojej niszy na rynku, bo tutaj widzę, że powstały pellety EKO :facepalm:
Co mnie najbardziej rozwala to informacja na opakowaniu o wdrożeniu systemu HACCP stosowanego m.in. w gastronomi, przy produkcji paszy - tak jakby Marukyu, Sonubaits, Ringers, czy nawet Lorpio mogli sobie pozwolić na ładowanie do wody czegokolwiek.


Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #8 dnia: 17.03.2018, 12:55 »
Podaj przykład z uzasadnieniem dlaczego nie jest biodegradowalna ;)
Może powiem dlaczego ona jest biodegradowalna.

Ponieważ nie zawiera żadnych konserwantów, sztucznych barwników i nie ma odpadów cukierniczych. Cały produkt jest w pełni ekologiczny bo jest wyprodukowany z ziaren zbóż, makuchów roślin oleistych. Co oznacza że jest w pełni przyjazna dla środowiska.

I tyle. Każda rzecz co ma nie naturalny barwnik, aromat to już inaczej rozpada się. Z resztą myślę że nie jest to odpowiedni temat na takie rozmowy, ale odpowiedź masz (żeby nie było niejasności nie mam z tą firmą nic wspólnego) :)


Nawet przez myśl mi nie przeszło że mógłbyś mieć coś wspólnego z jakąkolwiek firmą. Chodziło mi tylko o to że wszystko co tam dają rozłoży się z czasem, chyba że dają kredę jako wypełniacz. Białka, tłuszcze i cukry rozłożą bakterie i enzymy w przewodzie pokarmowym ryb, to co zostanie rozłoży się w wodzie.
Musi mieć jakieś konserwanty, nie ma opcji żeby było inaczej. W najlepszym przypadku może być dobrze wysuszona żeby mikroorganizmy nie mogły się rozwinąć ale to pewnie za mało.

O widzę, że kolejny youtuber po Lucio wszedł w biznes paszowy.  Chyba się nie dało znaleźć swojej niszy na rynku, bo tutaj widzę, że powstały pellety EKO :facepalm:
Co mnie najbardziej rozwala to informacja na opakowaniu o wdrożeniu systemu HACCP stosowanego m.in. w gastronomi, przy produkcji paszy - tak jakby Marukyu, Sonubaits, Ringers, czy nawet Lorpio mogli sobie pozwolić na ładowanie do wody czegokolwiek.

System HACCP jest zbyt drogi żeby stosować do produkcji zanęt, tam mi się przynajmniej wydaje bo nie ma z tym nic wspólnego. Na opakowaniu jest informacja o że spełnia jakieś normy nadzoru weterynaryjnego a to nie to samo. Jeśli stosują jakieś odpady spożywcze to produkt finalny może mieć coś wspólnego HACCP.

Zacząłem temat bo pracuję w branży spożywczej i widzę jak to wygląda od strony chemicznej. Producenci robią ludziom wodę z mózgu a produkt niczym się nie różni od tych tańszych. Płaci się za metkę i nic więcej.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #9 dnia: 18.03.2018, 08:46 »
Przyznam że nie wiem o czym piszesz.

Jeśli chodzi o marchewkę o której wspomina basp28 to jeśli dobrze pamiętam żywność eko musi spełniać określone normy. Chodzi głównie o stosowane środki ochrony roślin i nawożenie. Wątpię żeby mogła rosnąć na tym samym polu ze względu na skażenie środkami ochrony roślin stosowanymi w "zwykłej" uprawie. Koszty produkcji są wyższe a wydajność niższa w porównaniu do "zwykłej" uprawy.

Chyba że można zastosować inną nazwę i sprzedawać drożej ale to będzie wprowadzanie klienta w błąd. Jak często się zdarza nie wie nikt.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #10 dnia: 18.03.2018, 09:02 »
Podaj przykład z uzasadnieniem dlaczego nie jest biodegradowalna ;)
Może powiem dlaczego ona jest biodegradowalna.

Ponieważ nie zawiera żadnych konserwantów, sztucznych barwników i nie ma odpadów cukierniczych. Cały produkt jest w pełni ekologiczny bo jest wyprodukowany z ziaren zbóż, makuchów roślin oleistych. Co oznacza że jest w pełni przyjazna dla środowiska.

I tyle. Każda rzecz co ma nie naturalny barwnik, aromat to już inaczej rozpada się. Z resztą myślę że nie jest to odpowiedni temat na takie rozmowy, ale odpowiedź masz (żeby nie było niejasności nie mam z tą firmą nic wspólnego) :)

A produkty cukiernicze z czego są produkowane jeśli nie z ziaren zbóż i innych produktów naturalnych? Z substancji ropopochodnych?
Co z tego, że coś inaczej się rozpada?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biodegradacja
Z tej definicji wynika, że biodegradacji ulega 95% substancji organicznej. Czyli żeby zanęta jej nie ulegała, musiałaby się składać ze związków nieorganicznych.

A czym są związki nieorganiczne?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zki_nieorganiczne

"Zalicza się do nich tlenek węgla[1], dwutlenek węgla[1], dwusiarczek węgla[2][3], diselenek węgla[4], węgliki, cyjanowodór oraz kwas węglowy, kwas cyjanowy, kwas izocyjanowy, kwas piorunowy oraz ich sole (węglany, wodorowęglany, cyjanki, cyjaniany itd.)[1][5]."


Sorry, ale każdy produkt paszowy, a są nimi wszystkie zanęty, jest biodegradowalny z definicji.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #11 dnia: 18.03.2018, 10:18 »
Każdy produkt jest biodegradowalny - biodegradacja to rozkład związków złożonych na związki proste.
Biodegradowalny jest też plastik - tylko trwa to tysiące lat.
Więc każda zanęta jest biodegradowalna.
Biodegradowalny = chwyt marketingowy zgodny z obecną modą :), lub popularne słówko świadczące o "światowości" używającego go :)

 

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #12 dnia: 18.03.2018, 10:36 »
Oczywiście.
To tak, jak pisanie na kaszy gryczanej, że jest bezglutenowa, w sposób, który sugeruje, że inne kasze gryczane zawierają gluten.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #13 dnia: 18.03.2018, 10:40 »
heheh dobry przykład :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #14 dnia: 18.03.2018, 10:53 »
Hm.... kolejny chwyt ... ale tak sie robi biznes.
Znana twarz , eko hasło , połączone z fishing book który w necie istnieje i ma miejsce na forach i fejsie ludzie go znają...
Inna rekcja napewno by była gdy by Pan sam aktor wbijał pokolei z towarem po forach i fejsach...
Z drugiej strony to pokazuje jak wielki potencjał handlowy istnieje na polskim rynku...
Maciek