Autor Wątek: Wczesnowiosenne liny na feeder  (Przeczytany 43526 razy)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wczesnowiosenne liny na feeder
« dnia: 02.03.2018, 12:13 »
Lin to jedna z ulubionych gatunków forumowiczów SiG. W tym sezonie chcę spróbować swoich sił. Wiosna to świetny okres na Lina ale ja zawsze polowałem na niego w wakacje, głównie przez to, że wtedy działkuję i mam blisko na dziekie jeziorka.

Zapraszam do przeczytania artykułu Adrina. Co myślicie o jego metodach?
https://www.fishing-book.com/articles/wczesnowiosenne-liny-na-feeder

Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 02.03.2018, 12:41 »
Artykuł nie zawiera nic odkrywczego..Zwykły, klasyczny  feeder :)
Pozdrawiam
Darek

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 02.03.2018, 15:15 »
Dla mnie :thumbup: Jako że nigdy nie łowiłem - nie byłem łowcą linów a tam gdzie jeżdżę ostatnio wiem że są piękne liny to mogę się czegoś nauczyć ;)
Wawrzyn

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 02.03.2018, 15:18 »
Ja też daję :thumbup:. Nigdy nie nastawiałem się w marcu na liny także fajnie się czytało i nie pozostaje mi nic jak tylko spróbować samemu.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 02.03.2018, 15:25 »
Dla mnie :thumbup: Jako że nigdy nie łowiłem - nie byłem łowcą linów a tam gdzie jeżdżę ostatnio wiem że są piękne liny to mogę się czegoś nauczyć ;)
Jak wyzdrowiejesz to wpadnij, wspolnie pojedziemy na nockę 🎣😎🎣
🎣🎣🎣

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 02.03.2018, 15:28 »
:bravo: :bravo:

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 02.03.2018, 15:35 »
Dla mnie :thumbup: Jako że nigdy nie łowiłem - nie byłem łowcą linów a tam gdzie jeżdżę ostatnio wiem że są piękne liny to mogę się czegoś nauczyć ;)
Jak wyzdrowiejesz to wpadnij, wspolnie pojedziemy na nockę 🎣😎🎣
Tak też uczynię i do mnie również zapraszam ;)
Wawrzyn

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 02.03.2018, 15:48 »
Liny są wyjątkowymi rybami, za którymi uganiam się od lat. Na forum był bardzo dobry opis, jak się za nie zabrać (przepraszam autora, ale nie pamiętam, kto napisał). Najważniejsze to wypatrzyć, gdzie one żerują (mają tzw. korytarze, po których pływają). Drugorzędną rzeczą jest przynęta. Mi najlepiej sprawdzają się Dumbellsy Drennana (tutti frutti i ananas) i kukurydza. Można je łowić blisko brzegu, ale również daleko na wodzie, gdzie rośnie zielsko. Blisko brzegu łowię na pickery. Jeżeli rzucam daleko, to feeder 3,6 m. Jeżeli wiemy gdzie te skurczybyki pływają, to nie trzeba walić zanęty. Zakładam duży koszyk i wprowadzam w łowisko 5-6 szt. z ziarnami konopi i kukurydzy. Następnie zmieniam na metodę i ... czekam. Nie biorą, to zanęcam drugie miejsce :) Nic odkrywczego :beer:
Zbyszek

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 02.03.2018, 15:50 »
Liny są wyjątkowymi rybami, za którymi uganiam się od lat. Na forum był bardzo dobry opis, jak się za nie zabrać (przepraszam autora, ale nie pamiętam, kto napisał). Najważniejsze to wypatrzyć, gdzie one żerują (mają tzw. korytarze, po których pływają). Drugorzędną rzeczą jest przynęta. Mi najlepiej sprawdzają się Dumbellsy Drennana (tutti frutti i ananas) i kukurydza. Można je łowić blisko brzegu, ale również daleko na wodzie, gdzie rośnie zielsko. Blisko brzegu łowię na pickery. Jeżeli rzucam daleko, to feeder 3,6 m. Jeżeli wiemy gdzie te skurczybyki pływają, to nie trzeba walić zanęty. Zakładam duży koszyk i wprowadzam w łowisko 5-6 szt. z ziarnami konopi i kukurydzy. Następnie zmieniam na metodę i ... czekam. Nie biorą, to zanęcam drugie miejsce :) Nic odkrywczego :beer:
Dla laika takiego jak ja przynajmniej w łowieniu linów to coś wielkiego ;) :beer: Każda informacja jest wiele warta :P
Wawrzyn

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 02.03.2018, 18:22 »
Zbyszku masz tak wiele doświadczeń z Zielonym Księciem, że warto byś ubrał je w słowa i napisał o tym.
Już kiedyś mobilizowałem Cię do tego, bo ciekawy jestem Twego spojrzenia na to zagadnienie.
Corocznie pokazujesz, że wiesz w czym rzecz. :D

Dla mnie również najważniejsze jest znalezienie miejscówki.
Znalezienie jej i połów kilku linów, w czasie kolejnych wypraw, dają mi jasny sygnał, że mogę wracać w to miejsce
w kolejnych latach. Nie wiedzieć czemu mają te swoje"korytarze" ścieżki na których żerują, a znalezienie ich szczególnie na większych wodach jest tak istotne. Dlatego łatwiej jest je namierzyć na wodach mniejszych.
Dla kogoś kto nigdy nie łowił linów, lub tylko sporadycznie, radzę zacząć od małych jezior, stawów i starorzeczy.
Strefa brzegowa i roślinność to sprawdza się przez większość wędkarskiego sezonu.
Jednak wiosna to trudny okres, często duże wahania pogody a zwłaszcza temperatury sprawiają, że jest to dość trudne zadanie.

Łowienie linów na wiosnę nigdy jednak nie stanowiło mego celu, a przytoczony artykuł ( będący tematem wątku)
jakoś specjalnie mnie do tego nie zbliżył. Powiedziałbym, że jest dość ogólny, by nie powiedzieć ogólnikowy.
Z drugiej strony Ameryki w temacie się raczej nie odkryje :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 02.03.2018, 18:29 »
Wszystko jasne. Radku, to ty jesteś autorem dobrego tekstu o linach! Myślę, że jeżeli ktoś chce zacząć łowić liny, powinien przeczytać Twoje opracowanie :)
Zbyszek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 02.03.2018, 18:45 »
Jest mi miło, że do niego odsyłasz, co nie zmienia faktu, że nadal czekam na Twoje przemyślenia. ;)

Na forum brakuje mi tekstów skupiających się na tym jak łowimy.
Jest wiele o sprzęcie, o tym jak chcemy zmienić PZW I ratować nasze zrujnowane wody, no ale na forum wędkarskim
powinno być też więcej o samych rybach.

Trzeba polować na okruchy cennej wiedzy, niczym poszukiwacz złota i wydobywać te skarby z wielu wypowiedzi.
Skondensowane spostrzeżenia fachowców z tego forum ( nie zaliczam się do nich) pozwalają się stać lepszym wędkarzem. Wiem, że to oręż niebezpieczny w złych rękach, ale cóż pozostaje.
Dobry nauczyciel, przyjaciel w wędkarskich arkanach, a jak go nie ma, to liczenie na szczerość i dobre rady forumowych kolegów :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 02.03.2018, 18:58 »
zbyszek321 Zbyszek i tylko i wyłącznie nęcisz samym ziarnem kuku i konopia? Zero spożywki? Jedynie to co później w podajniku i to wszystko? A ziarna specjalnie jakoś przygotowujesz? czy standard kuku z puszki a konopia gotowana?
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 02.03.2018, 19:05 »
zbyszek321 Zbyszek i tylko i wyłącznie nęcisz samym ziarnem kuku i konopia? Zero spożywki? Jedynie to co później w podajniku i to wszystko? A ziarna specjalnie jakoś przygotowujesz? czy standard kuku z puszki a konopia gotowana?
Do koszyka nabieram kukurydzę, konopie i czopuję z dwóch stron miksem 50:50 do metody. Nauczyłem się tego z filmów Luka. Wcześniej (zanim pojawiły się filmy) rozrabiałem zanętę z kukurydzą i rzucałem 2-3 kule przed łowieniem :)
Zbyszek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 02.03.2018, 19:08 »
Aha , i stosujesz zanętę na bazie mączki rybnej. A łowisko jakoś wcześniej przygotowujesz czy z marszu?
Grzegorz > Kołobrzeg