Autor Wątek: Poznań i okolice  (Przeczytany 8363 razy)

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Poznań i okolice
« dnia: 01.05.2015, 08:24 »
No Pyrusy widzę, ze nikt jeszcze nie założył wątku z wielkopolski, wiec pozwólcie, ze ja zacznę. Chętnie powędkuje z bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami. Generalnie jestem w stanie dotrzeć w każde miejsce w Wielkopolsce, sęk w tym, ze bardziej w tygodniu niż w weekendy, które spędzam z rodziną. Szykujemy wypad z kolegami z pracy 19-21.06.2015 jeszcze nie mamy miejsca wybranego, tak wiec jeśli ktoś ma ochotę dołączyć i pomysł na miejscówkę to zapraszam do przesyłania propozycji. Wstępnie padło hasło Warta, ale nic jeszcze nie ustaliliśmy.
Robert

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: 01.05.2015, 08:48 »
To przez naszą wrodzoną skromność ;) jeszcze nic takiego nie założył :-[
Robert

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: 01.05.2015, 10:01 »
Cytuj
Szykujemy wypad z kolegami z pracy 19-21.06.2015 jeszcze nie mamy miejsca wybranego, tak wiec jeśli ktoś ma ochotę dołączyć i pomysł na miejscówkę to zapraszam do przesyłania propozycji. Wstępnie padło hasło Warta, ale nic jeszcze nie ustaliliśmy.
Dziękuję za zaproszenie, ale jest to bardzo odległy termin jak dla mnie no i nie jeżdżę nad wody PZW, mimo że jestem członkiem. Co do doświadczenia to też miałbym wątpliwości, jeżeli chodzi o moją osobę (cały czas się uczę ???) no chyba, że weźmiemy pod uwagę staż w PZW. :) Co do propozycji nie jestem pewny jak jest teraz, ale kiedyś bardzo ładni się łowiło w Annowie. Osobiście obecnie od paru lat łowię najczęściej na łowisku specjalnym Różany Młyn (Potok).
Robert

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #3 dnia: 01.05.2015, 10:52 »
Cytuj
Szykujemy wypad z kolegami z pracy 19-21.06.2015 jeszcze nie mamy miejsca wybranego, tak wiec jeśli ktoś ma ochotę dołączyć i pomysł na miejscówkę to zapraszam do przesyłania propozycji. Wstępnie padło hasło Warta, ale nic jeszcze nie ustaliliśmy.
Dziękuję za zaproszenie, ale jest to bardzo odległy termin jak dla mnie no i nie jeżdżę nad wody PZW, mimo że jestem członkiem. Co do doświadczenia to też miałbym wątpliwości, jeżeli chodzi o moją osobę (cały czas się uczę ???) no chyba, że weźmiemy pod uwagę staż w PZW. :) Co do propozycji nie jestem pewny jak jest teraz, ale kiedyś bardzo ładni się łowiło w Annowie. Osobiście obecnie od paru lat łowię najczęściej na łowisku specjalnym Różany Młyn (Potok).

Różany Potok, to na Bożydara, prawda? Byłem tam jeden raz i powiem, że było całkiem sympatycznie. Co do zaproszenia, to żadnych zobowiązań, po prostu jak ktoś będzie chętny, to zapraszamy im więcej osób tym lepiej. Miał być wypad nad Dobro Klasztorne, ale organizator w tym terminie nie może i niestety miejscówka może być, ale za 100 na dobę, a to trochę dużo.
Robert

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #4 dnia: 01.05.2015, 12:38 »
Może tutaj http://www.łowisko-jerzyn.pl/.

Zanim jeziorko (40ha) stało się łowiskiem specjalnym (od 1.04 br.) było zwykłym fajnym jeziorkiem (PGRowskim co prawda) o małej presji wędkarskiej. Dojazd z Posen taki sam jak na Dobre Klasztorne (ok. 25km) tylko w Pobiedziskach trzeba odbić w lewo.

Płaci się za metodę łowienia i gatunek ryby na jaki się nastawiamy  (od 30zł za spławik do 70zł za suma, metody feederowe i karp 50 zł).

Minusy (może to i plusy :)) - stanowiska wędkarskie (ok. 45 stanowisk, mapka batymetryczna podana w linku) trzeba zarezerwować wcześniej a zezwolenie można kupić tylko nad jeziorkiem (rybakówka).
Pozdrawiam
Romek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #5 dnia: 01.05.2015, 14:35 »
Zgadza się na Bożydara :)
Robert

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #6 dnia: 01.05.2015, 14:44 »
Chętnie powędkuje z bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami.
Z bardziej doświadczonymi koleżankami... hmm... To ja też tam przyjadę do Poznania! ;D
Pozdrawiam
Mateusz

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #7 dnia: 01.05.2015, 16:23 »
Może tutaj http://www.łowisko-jerzyn.pl/.

Zanim jeziorko (40ha) stało się łowiskiem specjalnym (od 1.04 br.) było zwykłym fajnym jeziorkiem (PGRowskim co prawda) o małej presji wędkarskiej. Dojazd z Posen taki sam jak na Dobre Klasztorne (ok. 25km) tylko w Pobiedziskach trzeba odbić w lewo.

Płaci się za metodę łowienia i gatunek ryby na jaki się nastawiamy  (od 30zł za spławik do 70zł za suma, metody feederowe i karp 50 zł).

Minusy (może to i plusy :)) - stanowiska wędkarskie (ok. 45 stanowisk, mapka batymetryczna podana w linku) trzeba zarezerwować wcześniej a zezwolenie można kupić tylko nad jeziorkiem (rybakówka).

To jest drugie łowisko Klubu Karpiowego z Pobiedzisk, to oni zarządzają wodą w Dobro Klasztorne. Na 100% w tym roku tam wpadniemy, ale tak jak już wspominałem wraz z gospodarzem łowiska, wtedy jest lepszy klimat i taniej ;)
Robert

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #8 dnia: 01.05.2015, 16:25 »
Chętnie powędkuje z bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami.
Z bardziej doświadczonymi koleżankami... hmm... To ja też tam przyjadę do Poznania! ;D

Mateo, wprawdzie nie znam żadnej wędkarki :) alee zakładam, po obejrzeniu kilku filmó na YT, że jest wiele takich kobitek, którym mógłbym wędki czyścić. Dla mnie bez znaczenia czy łowię z wędkarzami, czy wędkarkami, ważnyy jest klimat i dobra zabawa :D
Robert

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #9 dnia: 14.06.2015, 07:31 »
Panie, Panowie,
Potrzebuje info o poniższych wodach:
Jez. Bytyn
Jez. Środa wlkp
Jez. Radzyny

Nad który zbiornik lepiej sie wybrać z przyjaciółmi na nockę? Jeśli ktoś zna te wody, to dajcie krótkie info.
Robert

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #10 dnia: 15.06.2015, 23:06 »
Mogłeś zapytać w sobotę nad wodą :)
Bytyń - Mam znajomego, który w Bytyniu mieszka i wędkuje. Nie ma dobrego zdania na temat tej wody. Dużo drobnicy. Sam nie łowiłem, żeby nie było.
Radzyny - temat fajny (nie tylko, jak na wodę PZW, ale ogólnie fajne łowisko), ale wymaga dłuższej zasiadki (można nocami połowić leszcza, karpia, sandacza). Na małej części można złowić lina.
Generalnie potworny tłok nad wodą w weekendy. Ekipy "nockarzy" siedzą non stop i jedni drugim podkradają miejscówki. Trzeba ten cyrk na żywo obejrzeć :)
Sam się w tym roku wybieram, jednak w grę wchodzi cały weekend lub kilka dni urlopu. Wtedy to ma sens. Łowi się w starym korycie rzeki i gównie po zmroku. W dzień nie miałem tam powalających efektów. Zbiornik poznałem cały w ubiegłym sezonie.

O Środzie nie wiem zupełnie nic.

Połamania!
-Mateusz-

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #11 dnia: 16.06.2015, 06:41 »
Mogłeś zapytać w sobotę nad wodą :)

Dzięki Mateusz. Propozycje wyjazdu dostałem dopiero pod wieczór, dlatego też nie zapytałem nad wodą :)
Robert

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #12 dnia: 16.06.2015, 07:03 »
Środa Wlkp - mam tam rodzinę i unikają jak ognia - tłoczno , w weekendy nawet bardzo, ryby chimeryczne .. więcej mi nie wiadomo
Pozdrawiam
Olo


Offline Konrad

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Babiak/Poznań
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #13 dnia: 16.06.2015, 23:40 »
Trochę nie na temat, ale zaryzykuje :) Gdzie dostanę w Poznaniu ziarno konopii w przystępnej cenie?

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poznań i okolice
« Odpowiedź #14 dnia: 17.06.2015, 00:00 »
Według informacji od Olka (Chaotic), można kupić na targowisku Sielanka (ul Opolska - Dębiec). W każdą niedzielę między 8:00 a 12:00.
Połamania!
-Mateusz-