Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 321793 razy)

Offline Toke

  • Tomek Wielgus - Rodbuilding
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1485 dnia: 23.01.2020, 13:20 »
Faktycznie, Feeder Bait jest mocno widoczny w Youtubach i innych takich, ja używałem w ubiegłym sezonie miksu Epidemia i pelletu ochotka konopia.
Miks sprawdzał się super - czy to czysty. czy w połączeniu ze Skrettingiem i kilkoma innymi dodatkami - ryby dawał praktycznie zawsze.
Pellet na moich codziennych wodach nie dał nawet brania, ale pewnego dnia na jednej z komercji, to on otworzył wodę - karpie i jesiotry zajadały go aż miło, i  w sumie tego dnia łowiłem regularnie tylko ja.
Potem znów lipa :)
Czyli kwestia odpowiedniej wody i miejsca zrobiła robotę, tak czy tak Epidemia i ten pellet zostają ze mną na stałe, a i pewnie jakieś nowe produkty wypróbuję.
Cena faktycznie mogłaby być niższa, aczkolwiek, jako że jest to produkt polski, i jak dla mnie jakościowo bardzo ok- nie marudzę za bardzo w tym wypadku. :)
Pozdrawiam.
Tomek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1486 dnia: 01.05.2020, 16:46 »
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1487 dnia: 19.05.2020, 23:03 »
Bardzo fajne łowisko na filmiku feeder bait-a gdzie można podszkolić swe umiejętności z większymi rybami . Dość spory dystans bawiąc się methodą , no ale przy takich długościach kija to grzech łowić bliżej :P Co mi się nie podobało to kluskowata sztyca , ja wolę bardziej sztywniejsze i krótsze bo łatwiej się operuję i podbiera rybę . No ale jak tam komu wygodniej .

Na przyszłe testy miała być zanęta z serii Prestige Fish Meal Spice a wyszła ochotka z konopią , która bardzo mnie ciekawi jak się sprawdzi nad wodą. Od jakiegoś już dłuższego czasu łowię w większości tylko pelletami z dodatkiem ok 10-15% zanęty , ale tutaj chcę sprawdzić w większości tą ochotke&konopie więc troszkę pozmieniam moje dotychczasowe łowienie . Zamierzam zrobić miks ok. 80/20 , 80% zanęty/20%pelletów i sprawdzić czy taka proporcja w większości z w/w zanętą posmakuje rybom .

Miks pelletowy już dawno zrobiony i sprawdzony , choć żałuję że nie mam pelletów 4mm które musiałem zastąpić pelletami 6 mm ale i tak to w niczym nie przeszkadza mi a tym bardziej rybom ;)

Teraz tylko poczekać na testy i brania ryb które mam nadzieję już niebawem :fishonhook: :fishonhook: :fishonhook:



Z poważaniem Marcin

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1488 dnia: 24.05.2020, 19:31 »
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1489 dnia: 03.06.2020, 20:12 »
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1490 dnia: 23.06.2020, 09:29 »
A jednak FB trochę mnie zaskoczył chyba negatywnie. Cały czas mowa była o 36-38 PLN a tutaj 39 PLN. Niby nie duża różnica a jestem pewien, że jakby SB zostało przy starej cenie to nagle 36 PLN to koszt 2 kg paczki.
Dziś zrobiłem prostą kalkulację cen. SB MMM 2 kg 45 PLN ale puchnie 50 % więc 3 kg za 45 czyli 15 PLN kg
Prestige 39 PLN 2 kg. Puchnie mniej do 30 % czyli 2,6 KG więc 1 kg tyle samo co SB.
Nie wiem czy taki był zamiar, ale obawiam się, że jeśli biznes plan zakładał odejście ludzi od angielskiej marki może nie zrealizować się w pełni.
Przy tym układzie 35 PLN dawało realną różnicę klientom. W obecnym ukladzie różnicy brak a chyba jednak dużo ludzi requestujących ten size na to liczyło...
Jakość towaru podobna więc nie uwzględniam tego czynnika w analizie.

Co Wy o tym myślicie?

Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1491 dnia: 23.06.2020, 09:40 »
Dla mnie najważniejsza jakość.
Tak więc jeśli jakość będzie taka jak SB, to w końcu może się przemogę i wypróbuje produkty FB.
Na chwilę podchodzę do nich trochę jak do jeża - głównie zniechęca mnie agresywna reklama we wszystkich social mediach.
Jest taki wybór na rynku, że najmniejsza wpadka producenta może spowodować odpływ klientów.
Dla przykładu ja raczej już nie kupię zanęt Ringers - kupiłem na spróbowanie jedną paczkę, a w środku oryginalnego opakowania było kilka całkiem ładnych kamyków.

Offline kryszard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1492 dnia: 23.06.2020, 09:41 »
Dodam tylko, że MMM też kupisz za 39-40 złotych.
Marcin

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1493 dnia: 23.06.2020, 09:44 »
Dodam tylko, że MMM też kupisz za 39-40 złotych.


stary zapas bądz na allegro.zakładam zakup zanęty jako zakup większej części towaru w wędkarskim. Wziąłem ceny drapieżnika ale Trotka ma podobne. Wszyscy po nowym cenniku mają +/- 1 PLN od 45 PLN.
Chyba, że mówisz o cenach na BF ale wtedy wszystko tak samo spada.

Dla mnie najważniejsza jakość.
Tak więc jeśli jakość będzie taka jak SB, to w końcu może się przemogę i wypróbuje produkty FB.
Na chwilę podchodzę do nich trochę jak do jeża - głównie zniechęca mnie agresywna reklama we wszystkich social mediach.
Jest taki wybór na rynku, że najmniejsza wpadka producenta może spowodować odpływ klientów.
Dla przykładu ja raczej już nie kupię zanęt Ringers - kupiłem na spróbowanie jedną paczkę, a w środku oryginalnego opakowania było kilka całkiem ładnych kamyków.


Ringers Micro Mix dla mnie też słaby był za dużo zapychaczy.

Ja stosowałem i wg mnie jakość podobna. Prestige ma np. konopie co dla mnie ok bo liny je lubią. Pachnie gorzej wg mnie ale skuteczność podobna. Póki co nie można 2:1 zalać ale słyszałem, że to ma się zmienić.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1494 dnia: 23.06.2020, 10:19 »
Świat wędkarski nie kończy się na Drapieźniku czy Trotce, tu masz za 39 zł
https://www.m6tackle.com/sonubaits-2kg-match-method-mix-p-6369.html
a na allegro masz jeszcze taniej.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1495 dnia: 23.06.2020, 10:39 »
Myślę że tutaj jest dobre miejsce aby zacząć temat budowy świadomości... Marketing wędkarski ewidentnie w PL wszedł w wyższy level. Ciśnienie na klienta odbija się na naszych wyborach... Środowisko testerów , youtuberów - czy ostatnio sklepów wędkarskich ... oraz celebrytów wędkarskich kreuje sytuacje wyboru....
Nam  - widzą świetnie się to ogląda , nie wątpliwie filmy sa coraz lepsze - przekaz sprytnie przemycony...
Osobiście mi to nie przeszkadza - bo cud miód przynęty , zanęty nie ma - a jak widać walka miedzy producentami idzie na maxa....

Ceny są jakie są produkt dobry obroni się - zły kicha..

Poza tym rynek jest tak zbudowany że każdą kasę mozna coś kupić , są towary tańsze i droższe....
Maciek

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1496 dnia: 23.06.2020, 10:58 »
Myślę że tutaj jest dobre miejsce aby zacząć temat budowy świadomości... Marketing wędkarski ewidentnie w PL wszedł w wyższy level. Ciśnienie na klienta odbija się na naszych wyborach... Środowisko testerów , youtuberów - czy ostatnio sklepów wędkarskich ... oraz celebrytów wędkarskich kreuje sytuacje wyboru....
Nam  - widzą świetnie się to ogląda , nie wątpliwie filmy sa coraz lepsze - przekaz sprytnie przemycony...
Osobiście mi to nie przeszkadza - bo cud miód przynęty , zanęty nie ma - a jak widać walka miedzy producentami idzie na maxa....

Ceny są jakie są produkt dobry obroni się - zły kicha..

Poza tym rynek jest tak zbudowany że każdą kasę mozna coś kupić , są towary tańsze i droższe....
I to jest normalne podejście a nie wieczne narzekanie i czepialstwo. Cieszmy sie ze fb słucha ludzi i wyszedł nam na przeciw. Polski rynek nasze zanety.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1497 dnia: 23.06.2020, 11:09 »
Myślę że tutaj jest dobre miejsce aby zacząć temat budowy świadomości... Marketing wędkarski ewidentnie w PL wszedł w wyższy level. Ciśnienie na klienta odbija się na naszych wyborach... Środowisko testerów , youtuberów - czy ostatnio sklepów wędkarskich ... oraz celebrytów wędkarskich kreuje sytuacje wyboru....
Nam  - widzą świetnie się to ogląda , nie wątpliwie filmy sa coraz lepsze - przekaz sprytnie przemycony...
Osobiście mi to nie przeszkadza - bo cud miód przynęty , zanęty nie ma - a jak widać walka miedzy producentami idzie na maxa....

Ceny są jakie są produkt dobry obroni się - zły kicha..

Poza tym rynek jest tak zbudowany że każdą kasę mozna coś kupić , są towary tańsze i droższe....
I to jest normalne podejście a nie wieczne narzekanie i czepialstwo. Cieszmy sie ze fb słucha ludzi i wyszedł nam na przeciw. Polski rynek nasze zanety.

Pewnie że tak.

Bartek buduje swoją markę w oparciu o swoje i innych doświadczenie - co ważne buduje.

Nie odtwarza .... Czyli naklejka na opakowanie i wio " wielki producent z fabryki no neme..."

FB nie trzeba wciskać - ma swoje miejsce na rynku , ma swoich klientów i tyle .
A że kosztuje... - po co kupować.... jak komuś nie pasuje.
Skoro jest - znaczy sprzedaje się.
Maciek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1498 dnia: 23.06.2020, 12:28 »
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1499 dnia: 11.07.2020, 11:42 »
Nowe Epidemie wraz z kawałkami soli. Fajnie że jest mocniej zmielona i ciemniejsza , widać ukierunkowanie pod method feeder .