Autor Wątek: Łowiska - woj. opolskie  (Przeczytany 28078 razy)

Offline Marcoz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 5
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #120 dnia: 20.07.2019, 18:57 »
Dzięki za odpowiedzi ;)
W Biestrzynniku na dużym byłem w czwartek, sama drobnica. Ale to mój pierwszy wypad, kompletnie nie znam wody więc myślę, że będzie lepiej :)
Śródlesie 2 na pewno odwiedzę. Turawa też w planach.
Stosunkowo dużo w naszym województwie mamy wód "no kill", ale poza Śródlesiem ciężko znaleźć jakieś dobre info o nich.
Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś ciekawe miejsca to chętnie poczytam ;)

Offline sensei

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #121 dnia: 23.07.2019, 18:15 »
Witajcie!
Jestem początkującym wędkarzem, chociaż kiedyś często jeździłem z bratem i tatą na ryby. Chciałbym sobie połowić gdzieś w Opolskim aczkolwiek nie posiadam karty wędkarskiej i nie przynależę do żadnego koła PZW. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś łowisko w Opolskim na którym nie potrzeba karty wędkarskiej i można fajnie połowić na spinning bądź na spławik.
Pozdrawiam!

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #122 dnia: 15.07.2020, 18:49 »
Hej,

w przyszłym tygodniu chcę się wybrać na ryby w Opolskie. Do wyboru Śródlesie II (to znam), Kacze doły (znam ale nie byłem trzy lata) lub Okoniówka. Możecie napisać coś o tym ostatnim łowisku? Ewentualnie coś o Kaczych Dołach - może ktoś był niedawno? W tym roku nie opłacałem też po raz pierwszy składki PZW więc jak rozumiem muszę wykupić opłatę dzienną jako niezrzeszony? Z góry dzięki za jakieś informacje.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline LaRue

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #123 dnia: 16.07.2020, 10:18 »
Byłem na łowisku Kacze Doły na jesieni zeszłego roku. W tygodniu byłem sam. Całkiem przyjemnie połowiłem choć pogoda była w kratkę. Trafił się amur ponad 50 cm, trochę leszczy (ponoć leszcze wpuszczone są od zeszłego roku).  W tym dniu nie brały karpie, ale wiem że są. Ogólnie łowisko godne polecenia, w lesie - cisza, spokój.

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #124 dnia: 17.07.2020, 11:55 »
Byłem na łowisku Kacze Doły na jesieni zeszłego roku. W tygodniu byłem sam. Całkiem przyjemnie połowiłem choć pogoda była w kratkę. Trafił się amur ponad 50 cm, trochę leszczy (ponoć leszcze wpuszczone są od zeszłego roku).  W tym dniu nie brały karpie, ale wiem że są. Ogólnie łowisko godne polecenia, w lesie - cisza, spokój.
Dzięki za info. Na Łowisku byłem parę razy ale 3-4 lata temu. Jak nikt nic nie napisze o "Okoniówce" to może się wybiorę właśnie tam. Ta cisza i spokój jest nie do przecenienia :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline damager89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: OPOLE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #125 dnia: 17.07.2020, 22:00 »
Byłem na łowisku Kacze Doły na jesieni zeszłego roku. W tygodniu byłem sam. Całkiem przyjemnie połowiłem choć pogoda była w kratkę. Trafił się amur ponad 50 cm, trochę leszczy (ponoć leszcze wpuszczone są od zeszłego roku).  W tym dniu nie brały karpie, ale wiem że są. Ogólnie łowisko godne polecenia, w lesie - cisza, spokój.
Dzięki za info. Na Łowisku byłem parę razy ale 3-4 lata temu. Jak nikt nic nie napisze o "Okoniówce" to może się wybiorę właśnie tam. Ta cisza i spokój jest nie do przecenienia :)

Kolego byłem na Okoniówce 3 dni temu. Jest w tej chwili nawet spora obsada, ale z pewnością znajdziesz coś dla siebie (miejsce). Ja siedziałem naprzeciwko tego cypla (vis-à-vis) zwalonego drzewa (czyli ostatnie miejscówki od przodu - wjazdu).
W dzień sporo krąpia, małego leszcza, rzadziej płoć. Dominująca przynęta to kuku konserwowa.

W nocy łowiłem na metodę z woreczkami pva (pellet 10,14mm) właśnie pod zwalone drzewo. Wianuszek kuku twardej na włos. Nęcone głównie kuku + pellet z rzutu (spomb).

Karp 4kg, amur 5kg i 3kg + przyłów mniejszego leszcza 40cm. Wiem że obok też połapali amura.

Śmiało uderzaj ;)


* P.S : co do ciszy i spokoju to różnie... akurat było głośno bo siedziało sporo ekip no i tego... nie każdy przyjeżdża chyba 'odpocząć w ciszy' ;)


* P.S 2 : co do Biestrzynnikaa, to pierwszy staw od wjazdu stał się stawem no kill - możliwość wędkowania TYLKO w dzień. Ponoć były ostatnio tam jakieś zawody nocne i połapali 200kg (większość karpik).


P.s 3: Staw naprzeciwko 'mlecznego', który był kiedyś no kill'em, stał się teraz 'złów i zjedz'


Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #126 dnia: 20.07.2020, 10:14 »
Dzięki za wszystkie informacje. Najwidoczniej muszę odbyć przynajmniej trzy wyjazdy w Opolskie :thumbup:
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #127 dnia: 20.07.2020, 10:20 »
Ten z filmu wstawionego to staw karpiowy z łowiska "Zastawie" ;)
Ten były no-kill to "Leśny", w sumie to nie wiem czy tam coś jeszcze zostało :(
Na przełomie kwietnia/maja połowiłem trochę leszczy do 50cm :fish:

Offline damager89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: OPOLE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #128 dnia: 20.07.2020, 16:53 »
Ten z filmu wstawionego to staw karpiowy z łowiska "Zastawie" ;)
Ten były no-kill to "Leśny", w sumie to nie wiem czy tam coś jeszcze zostało :(
Na przełomie kwietnia/maja połowiłem trochę leszczy do 50cm :fish:

Wydaje mi się że to jest ten "Leśny" z filmu - byłem tam nie raz (kompleks łowisk Zastawie jest o wiele dalej - składa się z 4 stawów obok siebie - ten jest o wiele wcześniej). Czyli vis a vis "mlecznego. Poznaje po przeciwległym brzegu (gdzie nie ma miejsc do wędkowania)

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #129 dnia: 20.07.2020, 17:00 »
Na Leśnym od brzegu na którym nie wolno łowić jest las ;)


Takie mam z zeszłego roku :P
Ten filmik na 100% jest z łowiska "Zastawie" :D

Offline damager89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: OPOLE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #130 dnia: 20.07.2020, 21:03 »
Na Leśnym od brzegu na którym nie wolno łowić jest las ;)


Takie mam z zeszłego roku :P
Ten filmik na 100% jest z łowiska "Zastawie" :D


A, no widzisz :) Tak właśnie zapamiętałem ten leśny stawek (byłem tam w zeszłym roku).
* dopiero jak się wgryzłem w film Luk'a, to faktycznie nie wygląda jak ten, który sądziłem że nim jest :)

Offline Darecki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 12
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #131 dnia: 22.07.2020, 00:07 »
Fajna woda na szybki wypad to stawik w wiosce Wędrynia k. Olesna, woda malutka ale mega rybna i pływa tam chyba wszystko. PZW no kill koło Olesno. Łowisko ma już renomę bo koła z Opola organizują tam zawody, a blisko nie jest. O czym to świadczy?  O głodzie rybnej wody.

Offline damager89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: OPOLE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #132 dnia: 22.07.2020, 00:21 »
Fajna woda na szybki wypad to stawik w wiosce Wędrynia k. Olesna, woda malutka ale mega rybna i pływa tam chyba wszystko. PZW no kill koło Olesno. Łowisko ma już renomę bo koła z Opola organizują tam zawody, a blisko nie jest. O czym to świadczy?  O głodzie rybnej wody.

Jak z wędkowaniem w nocy? Jest taka możliwość?

Offline Maku

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #133 dnia: 19.05.2022, 16:27 »
Witam Kolegów,
Mam kilka pytań  odnośnie łowiska "Żwirek w Zawadzie" ,
konkretnie rzecz ujmując jakiej ryby można się spodziewać oraz jej przybliżonej ilości ,jaka jest głębokość oraz
czy jest możliwość "wygodnego" dojazdu na stanowiska ?